1300-1409 Kunst en toegepaste kunst

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1310
Drie items: (1) Jan Sluyters (1881-1957), toegeschreven. (Bloemen).
-Kleurenlitho, gemonteerd op het deksel van een kartonnen bonbondoos, 27 x 19,5 cm., de doos meet 28 x 20,5 x 4,7 cm. en heeft op de onderzijde een etiket "Bonbons A. Driessen", vóór 1935 (wat slijtage langs randen, maar zeer goed bewaard gebleven).-

verkocht € 150.00
kavel: 1311
[Kunstnijverheid] Vijf kleine publicaties: (1) Het schoone glaswerk.
-Verkoopcatalogus uitgegeven door Glasfabriek Leerdam, (1926), 16 p., met op elke pagina één of meer houtsnede illustraties met glasontwerpen van De Bazel, Berlage (het beroemde kanariegele persglas), Copier, Gidding, Lebeau, Lannooy, De Lorm en Leerdam Unica, oorspronkelijk geniet omslag in blauw, grijs en rood (misschien door Jongert), 17,2 x 10 cm. -

verkocht € 220.00
kavel: 1312
Zes tentoonstellingscatalogi: (1) Nul negentienhonderd vijf en zestig.
-Tentoonstellingscatalogus nr. 377 v.h. Stedelijk Museum Amsterdam, 1965, 2 delen, tekstdeel: (32) p. (incl. omslag), 31 illustraties; fotodeel: (40) p. (incl. omslag), 98 illustraties, oorspronkelijk uniform omslag, klein folio (kleine defectjes).-

verkocht € 100.00
kavel: 1313
Pieter A. Scheen. Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950.
-Den Haag, Kunsthandel Pieter A. Scheen, 1969-1970, 2 delen, VIII,751,(1); VII,(1),692,54,(2) p., met 954/ 1017 illustraties, oorspronkelijk uniform rexine, 4to (eerste druk van dit standaardwerk, verguldsel iets sleets).-

verkocht € 50.00
kavel: 1314
[Deluxe exemplaar met originele grafiek van Chagall, Ensor etc.] La Revue d'Art.
-(Nouvelle série de "l'Art Flamand er Hollandais"). Revue mensuelle illustrée des arts plastiques et décoratifs. Rédaction: A.J.J. Delen (...), Charles Bernard et Paul Rolland. 25e année. Tome trente. Janvier-juin 1929. Antwerpen, F. Burton, (4),226,(1) p., één van 100 genummerde exemplaren op "Arches" op naam van de intekenaar (dit exemplaar niet genummerd en zonder naam van de intekenaar), met de volgende, niet in de lijst van illustraties opgenomen ORIGINELE GRAFIEK: 1 ets van MARC CHAGALL ("the acrobat"), 1 ets van JAMES ENSOR ("Squelettes voulant se chauffer"), 1 litho van OSSIP ZADKINE, 1 litho van GUSTAVE VAN DE WOESTYNE, 2 houtsnedes van JAN BOON en 4 houtsnedes van HANS ORLOWSKI (alle ook op "Arches"), voorts nog met talloze platen w.o. 8 houtsnedes van Boon op 2 bladen en 3 houtsnedes van Orlowski op 1 blad, oorspronkelijk halflinnen, 4to.-

verkocht € 850.00
kavel: 1315
John Lennon. Bag one.
-© 1970 John Lennon. Laurens A. Daane N.V. Amsterdam. Holland. Portfolio (37,5 x 50 cm.), wit gekartonneerd omslag met titel. Facsimile editie compleet met geïll. titel, alfabet-gedicht, 6 portrettekeningen in zwart-wit en 7 erotische tekeningen in sepia. Elk blad met de gedrukte signatuur van John Lennon. -

verkocht € 160.00
kavel: 1316
Karel Appel (1921-2006)
-"Gezicht". Lithografie, 1969. Genummerd 37/110 en gesigneerd. -

verkocht € 400.00
kavel: 1318
Pablo Picasso (1881-1973)
-Ets, zittend fantasie figuur. Gesigneerd in de plaat 23.D43, en linksonder EA en Picasso in potlood. Afmeting beeld 12,7 x 23,8 cm. -

verkocht € 1200.00
kavel: 1320
Jan van der Straet (1523-1605) (naar). Vier diverse gravures met dieren,
-w.o. 3 jachtscènes (leeuwen, apen en krokodillen), alle ca. 20 x 26 cm., 3x met het uitgeversadres van Philip Galle (1537-1612), 2x gegraveerd door Carolus de Mallery (1571- na 1635), 1x door Cornelis Galle (1576-1650), alle met onderschriften in het Latijn (defectjes) (totaal 4).-
€ 250 - € 500
kavel: 1321
Jan Karel Verbrugge (1755-1831) (omgeving). (Drie Japanse krijgers).
-Tekening in pen en inkt en gouache, 16 x 30 cm., op handgeschept papier met watermerk staande leeuw in gekroonde cirkel met niet geïdentificeerde tekst, in lijst (iets gebruind, niet onderzocht buiten de lijst).-

verkocht € 180.00