1300-1409 Kunst en toegepaste kunst

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1362
Jan Eisenlöffel
-Plaquette Alg. Ned. Metaalbewerkers Bond 1887-1927. Brons met emaille. 14 x 14 cm.-

verkocht € 80.00
kavel: 1363
Jos Ruting (1909-1987)
-Tekst en afbeeldingen voor een schelpenboek dat Ruting maakte voor publicatie uit ca. 1957. Drie pagina's in aquarel en tientallen bladen met schetsen en tekeningen voor een boek over dat schelpen dat nooit werd uitgebracht. Met tekstbladen, aantekeningen en correspondentie over de uitgave. -

verkocht € 150.00
kavel: 1364
Jos Ruting (1909-1987)
-Divers reclamewerk van de hand van Ruting. "Ruting's Waterverf". Origineel affiche-ontwerp 47 x 30 cm. + twee originele ontwerpen voor omslagen van het tijdschrift de Reclame, 1936. Twee maal voor- en achterzijde op een blad. Beide 29 x 47 cm. + Glarus groene Zwitsersche Kaas. Lithografie op karton. Ontwerp en litho Jos Ruting, 1932. 33 x 28 cm. + "Koopt Kinderzegels 1950". Origineel ontwerp. 26 x 18 cm. + Pronk Bloc. Prima Schrijfpapier. Gemengde techniek. 27 x 22 cm. - en 3 andere. -

verkocht € 140.00
kavel: 1365
[Architectuur] Roger Katan (geb. 1931). "Planning with People: Advocacy in East Harlem".
-Origineel documentatiemateriaal samengesteld door Roger Katan, voor de in 1972 te Hilversum verschenen uitgave (als deel Forum XXIII-4), bestaande uit originele brieven, schema's en ontwerpen door Katan, een uitdraai van de Franse tekst van de inleiding door Françoise Choay met handgeschreven Engelse vertaling en een hele serie kopteksten in diverse formaten (o.a. in rood het woord "People" zoals uiteindelijk gebruikt op het vooromslag).-

verkocht € 150.00
kavel: 1366
[Muziek] Ligeti. Artikulation. Elektronische Musik. Eine Hörpartitur von Rainer Wehinger.
-Mainz, B. Schott's Söhne, 1970, 55,(1) p., tekst in Duits en Engels, met gekleurde diagrammen door Wehinger, los ingestoken singletje in pocket op binnenzijde achterplat, oorspronkelijk linnen, groot oblong folio.-

verkocht € 120.00
kavel: 1367
Jos Ruting (1909-1987)
-12 originelen in aquarel en/of Oost-Indische inkt, gemaakt tussen ca. 1928 en 1956. Met eenden te water (aquarel + schets in inkt), nachtegaal, tekening in inkt met handgeschreven gedicht, enkele bloemen en enkele siervogels. Alle tussen 28 x 13,5 en 22 x 18 cm. -
€ 80 - € 150
kavel: 1368
Jos Ruting (1909-1987)
-Laat het een hoogvlieger zijn! Nieuwjaarskaart 1947. Handgemaakt kaartje + Nederlandsch-Indië. N.V. Stoomvaartmaatschappij "Nederland". Ontwerp Jos Ruting '38. 25 x 17 cm. + onderzijde kalenderblad januari 1930 + 5 kalenderbladen met zoogdieren, december 1949. Alle in aquarel, 30 x 16 cm. - en kalenderblad 1934 januari/februari. 32 x 20 cm. - toegevoegd 18 schetsen/tekeningen/aquarellen van bloemen en planten. -

verkocht € 100.00
kavel: 1369
Jos Ruting (1909-1987)
-Holland Ahead! Holland is rebuilding again. In 1947 we hope to be able to answer all your demands. Holland woven label co. New-York. Origineel ontwerp met vogels, Jos Ruting, 1946. 22,5 x 8 cm. + 29 kleinere schetsen van vogels + 16 grotere schetsvellen van vogels - en 3 aquarellen van vogels, jaren '30, elk ca. 23 x 32 cm. -

verkocht € 125.00
kavel: 1370
Jos Ruting (1909-1987)
-Het spook van Carolinahoeve. Door Joe Squirrel. Uitgave Goede Lectuur, Amsterdam, 1941. 158 pp. (aan achterzijde los in band). En het oorspronkelijke coverontwerp in aquarel door Jos Ruting + 5 jaar onder duitschen druk. J.H.D. Kammeijer. A.G. Schoonderbeek, Laren, 1946. 216 pp. 4to, halflinnen met stofomslag. En het originele coverontwerp door Ruting. Aquarel, 23 x 15 cm. + 5 originele boekillustraties voor (niet-uitgebracht?) werk Het raadsel van den nacht, George Hiver.* -

verkocht € 70.00
kavel: 1371
Jos Ruting (1909-1987)
-Lot met ca. 120 losse schetsen en tekeningen, meest modelstudies van kinderen uit de jaren '40-'60. Ook los werk en een reclametekening met folder voor Silenka, met afbeelding van een Zwaluw. Diverse formaten. -
€ 100 - € 200