1300-1409 Kunst en toegepaste kunst

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1372
Jos Ruting (1909-1987)
-Sluitzegels m.b.t. dienstweigering. Vel met 5 x 5 sluitzegels, uitgave Lantaarn-uitgeverij, Amsterdam, 1936. Ontwerp Jos Ruting. Onderwerpen "Dienst"; "Ik geef mijn jongen nooit!"; "Luchtbescherming"; "Defensie is ook zelfmoord" en "Winst aan de wapenindustrie bedelvergunning aan hen die niet vielen".-
€ 70 - € 120
kavel: 1373
Maurice Romberg De Vaucorbeil (1862-1943). Drie tekeningen: (1) (Interieur met officiers).
-Gouache in grijstinten, gehoogd met wit, 21,5 x 28,5 cm., gesigneerd linksonder, in lijst onder passepartout.-
€ 800 - € 1600
kavel: 1374
Twee tekeningen: (1) J. Schier (ca. 1850). "Rembrandt van Rijn.
-Negen jaren oud, teekent den molen zijns vaders af (...)." Tekening in pen en inkt, gesigneerd "J. Schier Penne Werk", met centrale afbeelding zoals omschreven in de titel, omringd door rijk gekalligrafeerde krulborder met 2x het wapen van Amsterdam, boven een 8-regelig lofdicht in 2 kolommen, 26 x 27 cm.-

verkocht € 90.00
kavel: 1375
Zoltán Forrai (1901-1996)
-Café-scène. Aquarel, ca. 1935. 29 x 25,5 cm. - en 2 andere. -

verkocht € 100.00
kavel: 1376
[Cobra] Reflex 1 en 2
-Orgaan van de Experimentele groep in Holland. Deel 1 met litho's van Constant, J. Nieuwenhuys, K. Appel en Corneille. Zonder achterzijde. Deel 2 zonder de 4 litho's + een getypte gesigneerde brief van Eugène Brands uit 1989 waarin hij dhr. Ribbens bedankt voor fotokeuze en artikel dat hij maakte + ansichtkaart met signatuur Corneille + ansichtkaart met signatuur Karel Appel + litho Karel Appel uit Reflex 1, 1948 - en Een groot dood dier, Bert Schierbeek, 1963. 8 pp. met omslaglitho Karel Appel.-

verkocht € 220.00
kavel: 1377
Wendingen
-Tweede jaargang nr. 3, 1919. Gewijd aan de danskunst. Omslagontwerp Jan Sluijters. Lichte gebr. sporen + derde jaargang nr. 6/7, 1920. Maskernummer. Goed exemplaar. Beide raffia-gebonden - en Affiche Kant. Tentoonstelling Rijks Museum 1 maart - 22 maart. Ingericht door de vereniging Het Kantsalet 1926. Ontwerp Huib Luns. 54 x 32,5 cm. Aan bovenzijde gerafeld, zonder verlies van papier. -

verkocht € 170.00
kavel: 1378
Corneille (1922-2010)
-Place des Vosges. Zwart-wit lithografie. Exemplaar Epreuve d'artiste, gesigneerd en gedateerd '66 in potlood. Met preegstempel r.o. Michel Cassé. Ca. 38 x 46 cm. In lijst achter glas. -

verkocht € 180.00
kavel: 1379
Toon Kelder (1894-1973)
-Portret, 1936. Tekening in rood krijt. 38 x 32,5 cm. + Naaktstudie. Potlood op papier, initialen r.o. 28 x 16 cm. + Jongensgezicht. "à Job den Dooren de Jong 28-10-'33". 33 x 24 cm. In lijst achter glas - toegevoegd Toon Kelder. Romantisch Modernist. Jaap Versteegh, Waanders, Zwolle, 2016. 128 pp. -

verkocht € 100.00
kavel: 1380
Atelier Primavera - Keramiek
-Bordje met constructivistische voorstelling, M. Sougez, E. Balon, ca. 1925. Diameter 17,3 cm. -
€ 700 - € 1200
kavel: 1381
Debora G. Duijvis (1886-1974)
-Lot met 38 tekeningen in diverse formaten, in potlood, aquarel etc., 2 etsen en 3 litho's. Meest gesigneerd. -
€ 125 - € 250