1300-1409 Kunst en toegepaste kunst

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1382
[Surrealisme] This Quarter 1932
-André Breton, Edward W. Titus; Black Manikin Press, Paris, 1932. 8vo, paperback. 208, X, pp. Nummer gewijd aan Surrealisme.-

verkocht € 110.00
kavel: 1383
Japanse houtsneden
-Lot met 13 Japanse houtsneden uit 19e en 20ste eeuw - en 3 andere. Formaat tussen 20 x 18 cm. en 38 x 26 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 1384
Willem Witsen
-Onderhuizen in Dordrecht. Ets. 26 x 31 cm. Buitenblad 51 x 67,5 cm. Gesign. r.o., genummerd 81. -

verkocht € 150.00
kavel: 1385
V. Weber (20ste eeuw). "Mensch argere dich nicht." "Mensch tue Recht und scheue Niemand".
-Twee spreuken met letters in kleurengouache in de vorm van menselijke figuurtjes, gesigneerd "V. Weber 1927" in pen, elk 21 x 33 cm. en contemporain uniform ingelijst achter glas met randen van tape en draagoogjes (tweede watervlekkig).-

verkocht € 70.00
kavel: 1386
[R.M. Nijhoff] J.F.J. van Huls (20ste eeuw). (Portret van R.M. Nijhoff).
-Tekening in kleurenpastel, gesigneerd "J.F.J. van Huls Mei '40" in zwart krijt, in lijst (lijst met defectjes).-
€ 100 - € 200
kavel: 1387
Twee werken uit de verzameling R.M. Nijhoff: (1) Georg Höhlig (1879-1940).
-(Heuvellandschap met boer aan het werk). Olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd "1920", 27,5 x 44,5 cm., in lijst.-
€ 100 - € 200
kavel: 1388
Marius Bauer (1867-1932)
-Ets De ingang van een bazaar, 1890. Nr. 38 van 100, initialen in potlood r.o. 17,6 x 13 cm. -
€ 70 - € 120
kavel: 1400
Jan Henderikse - I found a picture of you
-Those Were the Happiest Days of my Life. Rotterdam/ New York, A. Bébert/ Jan Henderikse, 1983, uitgegeven in 36 gesigneerde exemplaren gemerkt A t/m Z en 1 t/m 10, losbladig als uitgegeven met tekstbladen en talloze ingeplakte originele foto's, een los ingestoken singletje van The Pretenders, achterin een ingelijste foto (foto heeft losgelaten van drager), in de oorspronkelijke linnen doos (iets smoezelig), 52 x 35 x 6 cm.-

verkocht € 220.00
kavel: 1401
Twee titels in kleine oplage: (1) Charlotte Mutsaers. Mijnheer Donselaer Zoekt een Vrouw.
-Amsterdam, Meulenhoff, 1986 [= 1987], (3),40,(1) éénzijdig bedrukte bladen met erotisch stripverhaal, één van 57 genummerde en door de kunstenares gesigneerde exemplaren (50 Romeins genummerde, dit is nummer 3) verschenen naast de gewone oplage, met los ingelegde zeefdruk met dezelfde nummering en ook gesigneerd, oorspronkelijk gedecoreerd linnen gebonden door Pau Groenendijk, 23 x 15,5 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1402
[Japanse kleurenhoutsneden] Humoristische serie van 13 Japanse kleurenhoutsneden,
-eind 19de eeuw, alle ca. 36 x 24 cm., in de vorm van een vijfluik, een vierluik en twee tweeluiken.-
€ 700 - € 1400