280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 373
China, Pith paper album 1865
-Pith album met 7 platen van Chinese figuren in schriftje (elk 15 x 10,5 cm). Opdracht op tweede pagina "Miss L. Miljard, a present from China from her dear Uncle anno 1865". -

verkocht € 420.00
kavel: 374
Comoedia Vetus
-Comoedia Vetus of Bootsmanspraetje. Amsterdam, Pieter Visser, Boekverkooper op de Leli-gragt, 1732. (x),152 pp. Bevat tevens Mallewaegen zynde een Vervolg, en Verantwoording van de Comoedia en een Naemlijst. In kalfsleer met vergulde rand- en rugversiering. Met kaart, titelgravures en gegraveerde frontispiece. -

verkocht € 80.00
kavel: 375
Wolff & Deken: Economische Liedjes + drie andere
-Drie delen Mengel-Poëzy door Elizabeth Wolff + Economische Liedjes door Wolff & Deken-
€ 90 - € 200
kavel: 376
[Typografie] Fonderies de Caractères et leur Matériel
-dans Les Pays-Bas du XVe au XIXe siècle. Notice historique principalement d'après les données de la collection typographiques de Joh. Enschedé en Zonen à Haarlem par Ch. Enschedé. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1908.-

verkocht € 250.00
kavel: 377
[Globes] Cary. ca. 1820. Wereldglobe en Hemelglobe
-Cary's New Terrestrial Globe, Delineated From the best Authorities extant: Exhibiting the late Discoveries towards the North Pole, and every improvement in Geography to the present Time. J. & W. Cary, Strand London, March 15, [1821] en Cary's New Celestial Globe, on which are correctly laid down upwards of 3,500 Stars Selected from the most accurate observations and calculated for the year 1800, With the extent of each Constellation precisely defined By Mr. Gilpin of the Royal Society. J. & W. Cary, Strand London, Jan 1 [1816].-

verkocht € 3000.00
kavel: 378
P.C.Hooft - Alle de werken van C. Corn. Tacitus
-Amsterdam, henrik Wetstein en Pieter Sceperus, Leyden, Daniel van den Dalen, Utrecht, Willem van de Water, 1704. (36),528, (84) pp. Inclusief 14 portretten door G. Brandt over de volle pagina en 8 gevechtsscènes over de dubbele pagina door J. Mulder. Folio in perkament met geribte rug en vergulde rug- en band ornamenten.-

verkocht € 260.00
kavel: 379
Haymonis episc. Halberstatten[sis] in omneis dei Pauli Epl'as ennaratio (...).
-Keulen, Heronis Alopecij, 1539, (8),312 bladen, titelpagina met letterdruk tekst omringd door 8 houtsneden, houtgesneden initialen in de tekst, gebonden in fraai contemporain blindgestempeld varkensleer over houten platten met afgeschuinde kanten.-
€ 500 - € 1000
kavel: 380
[Met handgekleurde familiewapens] Nederlandsch geslacht- stam- en wapenboek,
-waarin voorkomen de voornaamste adelyke en aanzienlyke familiën, in de zeven vereenigde provinciën; opgemaakt uit oude en echte gedenkstukken; doormengd met veele weetenswaardige historische byzonderheden, bijeen en in orde gebracht door wylen, Abraham ferwerda; en met de noodige registers, zo der geslachten als der wapenen voorzien, door, Jacobus Kok. Deel I-II (A-E) [niet verder verschenen]. Amsterdam, J.B. Elwe en D.M. Langeveld, 1785, 2 delen, zonder paginering, (454); (330) p., met 20 handgekleurde gegraveerde platen waarop 179 familiewapens, contemporain uniform gemarmerd karton met leren titelschildjes, folio (één katern los, band wat sleets aan randen).-

verkocht € 300.00
kavel: 381
[Expo] Le Panorama. Exposition Universelle 1900 + leporello
-L. Baschet, 1900. Le Panorama. Exposition Universelle 1900. Nouvelle série No. 1.Circa 300 pp. Fotografie: Neurdein freres & Maurice Baschet. Tekst in Frans, afbeeldingen in zwart-wit. 28 x 34 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 382
L'Illustration 1890-1908
-Wekelijkse Franse krant, vol illustraties. Lot met 17 banden, gebundeld in halfleren rode banden met geribde rug, titel en ornamentele versiering in gouden blindstempel op rug. Circa 450 pp. per band. Gemarmerde schutbladen. 40 x 29 cm. -
€ 350 - € 500