280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 383
[Prijsband Utrecht] Alexander Magnus
-et in illum commentarius Samuelis Pitisci, qou antiquitatis Persarum, Macedonum, Phoenicum,. Carthaginensium (...) Graecis et Latinis (...) Freinshemii supplementa (..) synopis chronologica, & mappae geographicae, Quintus. Curtius Rufus, Den Haag, Petrus van Thol, 1708.-
€ 150 - € 300
kavel: 384
[Sprookjes] De Duizend en Ene Nacht,
-Arabische vertellingen. Uit het Fransch vertaald. 6 delen in 2 banden. Amsterdam. Steven van Esveldt, 1770. Frontispice door G. Sibelius, 2x titel in rood en zwart en vignet in houtsnede. - toegevoegd Roosjens. Verzameling van minnedichtjens aan jeugd en schoonheid geheiligd. Groningen, W. van Boekeren, 1822. 160 pp. In orig. papieren uitgeversbandje, aan rug en randen besch. -

verkocht € 40.00
kavel: 385
D'ongelukkige Napolitaan, of zeldzaam levensbedrijf van Rozelli.
-Behelzende een historisch verhaal van zijne geboorte, Turkse slaverny, kloosterleven, zitten in de inquisitie, en wat figuren hy verder in Italien, Vrankrijk en Holland gemaakt heeft. Uit het Frans vertaald. Utrecht. Jacob van Poolsum, 1716.-
€ 80 - € 160
kavel: 386
[Anatomie, Etnografie] Unterhaltungen über den Menschen
-Von seinem Körper und dessen Theilen und ihren Functionen insbesondere. Drie delen, Augsburg, 1805. [Gottlieb Tobias Wilhelm] 2x het tweede deel, qua tekst identiek maar de handgekleurde en uitslaande kopergravures horen in het ene geval bij deel een en in het andere geval bij deel twee. Het derde deel compleet met alle handgekleurde en uitslaande kopergravures.-

verkocht € 350.00
kavel: 387
[Boekband] Orde der texten, so als deselfde jaarlyks op de feestdagen,
-en over het lyden van Christus, voor Paaschen, in de Hervormde Gemeente van Amsterdam gepredikt worden. Amsterdam. Johannes Wessing Willemsz. 1773. 78,(6),(180),65,(4) pp., titel met vignet in houtsnede. Inclusief het boek der Psalmen en de Catechismus.-

verkocht € 80.00
kavel: 388
[Vervallen] Den lacchende ende leerende Waer-Seggher
-This item contains no English description. See the Dutch description: -
€ 100 - € 200
kavel: 389
[Almanak] de vanouds vermaarde Erve Stichters Enkhuijser Almanak
-Voor den Schrikkel-Jare 1816. Aanwijzende alle de Jaarmarkten, Kermissen, Paarden- Beesten en Leermarkten in het Koninkrijk der Nederlanden gehouden wordende; het op of ondergaan der Maan, benevens de Watergetijden enz. Berekend op den middagcirkel van Amsterdam door Jacob de Gelder. s'Gravenhage, H. van Leeuwen. 1816.-

verkocht € 80.00
kavel: 390
[Vondel] J. van Vondel, Palamedes, Amersfoort 1707
-J. van Vondels Palamedes of Vermoorde Onnozelheit. Treurspel, Met aantekeningen uit 'sDigters mondt opgeschreven. Den tweeden druk merkelyk vermeerdert. Uitgegeven bij Pieter Brakman Amersfoort 1707. [6] 82 pp. 4to in perkament met 4 prenten en 1 uitklapbare prenten - in 1 band met J. van Vondels Hekeldichten 158 pp. met 4 prenten en Vertroosting voor de Onnozele bedroefde ingezetenen van Hollandt, over de doodt van zyne Hoogheit Prins Willem II 24 pp.-

verkocht € 50.00
kavel: 391
Den doorlvchtigen winckel van de heylighe ende devghdelycke cooplieden ende ambachtslieden
-Ghemaeckt in't François door R. P. Tossanus Bridoul. Ende verduytst, en vermeerdert door R. P. Franciscus de Smidt [...]. Uitgegeven bij Cornelis Woons Antwerpen 1651. 13 x 8 cm in perkament [40] 294 pp. Gravures door Abraham Diepenbeke uitgevoerd door Gas. Huberti. -
€ 200 - € 300
kavel: 392
[Frankrijk] Mallet, les travaux de mars ou la fortification nouvelle
-tant reguliere, qu'irreguliere. Divisee en trois parties. Paris, Jean Henault, 1652. (24) 246 pp (6), 17,5 x 12 cm. In leer gebonden, incompleet: pp 243-244, 63-65 en 179-182 ontbreken. Rug los, pagina's met tape hersteld, aantekeningen op titelpagina. Kopergravure op frontispice en vele in tekst. Rug geribd, titel goudingelegd.-

verkocht € 145.00