280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 393
[Natuurhistorie] Oeuvres du Comte de Lacepede
-comprenant, L'Histoire Naturelle des Quadrupedes Ovipares, des Serpents, des Poissons et des Cetaces. Parijs, la société bibliophile, ca 1850. Deel 1, 2 en 3 van 4-delige set. In halfleer gebonden. 488 pp + 480 pp + 428 pp. 22 x 14 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 394
Nederlansche Beroerten onder Philips II
-Op last van H.M. de keizerin-koningin Maria Theresia. L.J.J. van der Vynckt. Amsterdam. 1823-1826, compleet in 4 delen, half-leer, titel in rood en zwart op rug, 424,383,604,549 pp.-

verkocht € 110.00
kavel: 395
C. Tuinmans Nederduitsche spreekwoorden
-De oorsprong en uitlegging van dagelyks gebruikte Nederduitsche Spreekwoorden, opgeheldert tot grondig verstand der Vaderlandsche Moedertaal. Carolus Tuinman. Middelburg. Michiel Schryver, 1720-1727. 2 delen, (28),374,(58) en (32),248,(28),54,(2),16,10,66,36,(7) pp.-
€ 200 - € 400
kavel: 396
Spiegel Historiael of Rijmkronijk van Jacob van Maerlant
-met aanteekeningen door Mr. Jacob Arnout Clignett en Mr. Jan Steenwinkel, compleet in 4 delen. Leiden, Amsterdam, Frans de Does, M.F. Pieper, G. van Teyn, 1784-1849, uniform gebonden, half-linnen.-

verkocht € 120.00
kavel: 397
[Geschiedenis] Mr. Pieter Bondam
-Verzameling van onuitgegeevene stukken tot opheldering der vaderlandsche historie. Utrecht. Bartholome Wild. 1779-1781. Compleet in 5 delen.-

verkocht € 100.00
kavel: 398
[Boekband] Abraham de Aartsvader in XII boeken
-Arnold Hoogvliet, Rotterdam, Jan Daniel Beman, 1746. (50),288 pp., Klein 4to., titel op rug met goudopdruk, div. motieven. Voor- en achterplat met dubbele bordure en centraal florale motieven, goud-op-snee, titel in rood en zwart met vignet door F. van Bleijswijck.-

verkocht € 180.00
kavel: 399
[De Vrede van Rijswijk en de Vrede van Utrecht]
-Actes et Memoires des Négociations de la Paix de Ryswick. 2e ed. Den Haag. Adrian Moetjens. 1707. 5 delen. Uniform gebonden, leer, 12mo., rug met titel in rood en goudopdruk. Voor- en achterplat met wapen (Lambert de Thorigny) in goudopdruk. Bandjes met kl. besch. Div. stempels. Complete set met een uitslaande plattegrond van Rijswijk, een uitslaande prent van het Huis Rijswijk met de stad Delft op de achtergrond in het tweede deel en diverse tabellen. Samengevoegd met:-

verkocht € 220.00
kavel: 400
Beschryving der Bisschoplyke munten en zegelen van Utrecht in 't byzonder
-Mitsgaders van den oorsprong, de waarde en benaaming van 't geld, het verschil der muntstoffen en weegingen (...) verzameld door Frans van Mieris, Leyden, S. Luchtmans, 1726.-
€ 120 - € 240
kavel: 401
[Orde van Malta] Histoire des Chevaliers hospitaliers de S. Jean de Jerusalem,
-appellez depuis Chevaliers de Rhodes et aujourd'hui Chevaliers de Malthe. Abbé Vertot. Amsterdam. Wetstein & Smith. 1732. 5 delen. Kl. 8vo. uniform gebonden, leer, titel op rug in groen, rood en goudopdruk, rood op snee. 5x titelblad in rood en zwart met vignet, frontispice, gravure van de auteur door Delij en Bernarts. Compleet met een uitslaande kaart van de Middellandse zee door Guillaume Delisle, 2 uitslaande kaarten van "Malthe du Gozé et du Cuming" en "Het Kasteel en de fortificaties van Malta" en een plattegrond van Rhodos. -

verkocht € 360.00
kavel: 402
[Johan van Oldenbarnevelt] Waerachtige Historie van t Geslachte, Geboorte, Leven, Bedrijf,
-Gevangenisse, Examinatie, Bekentenisse (...) van wijlen Heer J. van Oldenbarnevelt (enz.). Amsterdam. Josua vander Straten. 1669. Overlappend perkament, 12mo., (14),616 pp., compleet met portret van Van Oldenbarnevelt, 2 gravures waarvan een uitslaand en de portretten van Hugo de Groot en Rombout Hogerbeets. Ex-libris J.W. Six.-

verkocht € 200.00