280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 403
[De Bataafse Republiek] Hadriani Iunii Hornani, Medici, Batavia.
-In qua praeter gentis & insulae antiquitatem, originem, decora, mores (...). Leiden. Ex Off. Plantiniana, apud Fr.anciscum Raphelengium. 1588. Nieuwe leren band met goudopdruk, kl. 4to., titel met vignet in houtsnede, (18),411 pp., geillustreerd met houtsneden in de tekst, intern gebruind en gebruikssporen. Ex-libris en stempel. Hadrianus Junius was geschiedschrijver van het gewest Holland. Samengevoegd met:-
€ 200 - € 400
kavel: 404
Memoires sur la vie & la mort de la serenissime Princesse Loyse Iuliane,
-Electrice Palatine, née Princesse d'Orange, &c. Contenans un abbregé de quelques evenemens notables de nos temps & de divers mysteres qui s' y sont passez. [F. Spanheim]. Leiden, Joannes Maire, 1645. Perkament, 4to., (12),432,(44) pp., titel op rug in hs. gegraveerd frontispice door C. van Dalen en Pieter Kouwenhorn, gegraveerd portret van Louise Juliana met daaronder een gedicht van Caspar Barlaeus. Rug beschadigd, schutbladen ontbreken, intern goed. Ex-libris George Rose + wapenschild.-
€ 100 - € 200
kavel: 405
[Satire] Amusement Philosophique sur le langage des Bestes
-[G.H. Bougeant] Paris. Gissey, Bordelet, Ganeau. 1739. 12mo., leer, 157,(46) pp. Belangrijk werk over de ziel en de taal der beesten; samengebonden met: Lettre a Madame la Comtesse D***. Pour servir de Supplément l'amusement Philosophique sur le langage des Bêtes. Bandje met gebruikssporen, wapen van The Society of the Writers to the Signet in goudopdruk op voor- en achterplat.-
€ 150 - € 300
kavel: 406
[Economie] L'Ami des Hommes, ou traité de la population.
-[Honoré Gabriel de Riqueti, Comte de Mirabeau & Francois Quesnay]. 6 delen in acht bandjes. Dl. 1 t/m 4 Hambourg, Chrétien Herold. 1758. Dl. 5 t/m 8 [Avignon] 1759 en 1760. 12mo., leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, ex-libris. Deel 6 (8e band) met de 6 uitslaande economische tabellen. Gemengde uitgave van dit belangrijk economisch werk.-

verkocht € 200.00
kavel: 407
[Paganisme] Conference de la Fable avec L'Histoire Sainte,
-Ou l'on voit que les grandes Fables, le culte & les Mysteres du Paganisme ne sont que des copies alterées des Histoires, des Usages & des Traditions des Hebreux. De Lavaur. Paris. Brunet Fils & Bordelet. 1730. 2 delen. 12mo., leer, titel in rood en goudopdruk op rug, gemarmerde schutbladen, rood op snee, ex-libris, 2x titel met vignet, (14),122,296 en (4),361,(1) pp. Plakker met nummer op rug. Bandjes met geringe gebruikssporen.-
€ 100 - € 200
kavel: 408
[Politiek] Oeuvres complètes de l'Abbé de Mably
-Paris. Bossange, Masson et Besson. 1797. Half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerd op snee. Complete 12-delige uitgave. Observaties m.b.t. de geschiedenis van Frankrijk, de Grieken, de Romeinen, Handel en Publiek recht, over de regering van Polen, de Verenigde staten, de Legislatuur, Morele Principes, Economische Filosofie etc. Ca. 4000 pp. tekst. Deel 12, wormgaatjes voorin, platten incidenteel geschaafd. Goede en complete set.-
€ 120 - € 240
kavel: 409
La Vie a la Campagne.
-Chasse, Peche. Courses, Haras. Nouvelles, Beaux-Arts. Agriculture. Acclimatation. Amélioration des Races. Pisciculture. Régates. Voyages. Bains de Mer. Eaux Thermales. Gymnastique Escrime etc. Paris. Charles Furne. 1861-1864. De eerste zes delen van dit tijdschrift. Uniform gebonden, 4to., blauw half-linnen met harde kaft, gemarmerde schutbladen, 6x titel met vignet in houtgravure, compleet met talloze houtgravures in de tekst en 60 litho's, waarvan 4 in kleur, over de volle pagina, ca. 2400 pp. tekst. De banden licht geschaafd, intern bruine vlekjes. -

verkocht € 110.00
kavel: 410
Vriend van den landman.
-Tijdschrift ter bevordering van landhuishoudelijke kennis in Nederland. E.C. & F.A. Enklaar. 11 delen uit deze serie. 1862-1873 W.E.J. Tjeenk Willink. Zwolle. Uniform gebonden, half-linnen. Talloze houtgravures in de tekst. ca. 5500 pp. tekst. -

verkocht € 130.00
kavel: 411
[Familie van der Capellen] Alexander en Robert Jaspar.
-Gedenkschriften van Jonkheer Alexander van der Capellen (..) beschreven in de Ridderschap der Graafschap Zutphen (..) beginnende met den jaare 1621 en gaande tot 1632. Robert Jaspar van der Capellen. Utrecht. J. van Schoonhoven 1777 en 1778. 2 delen, half-leer, titel op rug in goudopdruk, 660 en 508 pp. Samengevoegd met:-

verkocht € 160.00
kavel: 412
[1813] Nationaal Gedenkboek der Hernieuwde Nederlandsche Unie van den Jaere MDCCCXIII.
-J. Konijnenburg. Den Haag. Johannes Allart. 1816 en 1817. 2 delen in een band; geillustreerd papieren omslag, titel met vignet door Van Bree en Van der Meulen, als ook het eindvignet, 672,(4),77,(2) pp., 3 portretten door van der Meulen, Pieneman, W. van Senus en H. Langerveld, verder 12 gravures, alle over de volle pagina door Pieneman en Vinkeles. Samengevoegd met:-
€ 70 - € 120