280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 413
De Belgische Omwenteling 1828-1839
-Persoonlijke herinneringen met bevestigende bijlagen. De Potter. Dordrecht. H. Lagerweij. 1840. 2 delen. XI,368 en 6,299 pp., gekartonneerde omslagen, papieren rug met titel en nummer. Laatste pp. en achterplat houtworm. Samengevoegd met:-

verkocht € 80.00
kavel: 414
[Satire] Verzameling van Hekelschriften
-Uit het Hoogduitsch. G.W. Rabener. Amsterdam. Pieter Meijer. 1763-1774. 5 delen, incl. het vijfde deel, "Brieven" in een bewerking van C.F. Weisze, dat postuum verscheen. Uniform gebonden, half-leer, deel I. met frontispice door S. Fokke en een portret van de auteur door C.F.R. Lisiewsky, P. Meijer en J. Houbraken, 5x titelblad met vignet door F. de Bakker, 5x ex-libris.-

verkocht € 50.00
kavel: 415
Iets over den laatsten Engelschen Oorlog met de Republiek, en over Nederlands koophandel,
-deszelfs bloei, verval, en middelen van herstel. A. Kluit. Amsterdam, Wouter Brave. 1794. 360.(2) pp. Toegevoegd: Reinier Vryaarts Openhartige Brieven, om te dienen tot opheldering en regte kennis van de Vaderlandsche Historie. Groningen, Zwolle, Den Haag, Rotterdam, Leiden enz. [ca. 1782] 4 delen, papiergebonden, ca. 1000 pp. + Récit historique et judiciaire du procès intenté par le Roi d'Angleterre contre la reine, Paris, 1820. (totaal 6)-

verkocht € 120.00
kavel: 416
[Recht] Simonis van Leeuwen. JC. Olim supremae Curiae Hollandiae, Zelandiae,
-West-Frisiaeque Graphiarii Censura Forensis Theoretico-Practica, id est Totius Juris Civilis Romani, usuque recepti & practici Methodica Collatio (...) Ed. tertia altera parte auctior. Amsterdam. Hendrik en Wed. Theodor Boom. 1685. 2 delen in een band. Kl. folio, perkament, 1e titel in rood en zwart met drukkersvignet in houtsnede, 2e titel met drukk. vignet in houtsnede, (32),558,(34); (10),218,(21) pp.-

verkocht € 120.00
kavel: 417
[Genealogie] Stemma Serenissimi Principis Guillelmi Henrici
-Dei Gratia Principis Arausionensis, Nassaviae, etc. In quo Illustrium Orbis Europaei Familiarum, Belgicae praesertim, Origines, Incrementa, Conjunctiones etc. indicantur. Den Haag, Jacob Scheltus [1690]. Folio, opnieuw gebonden, half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten, 117 pp. (5 enkele en 27 dubbele pagina's) bevestigd op papierstroken.-

verkocht € 500.00
kavel: 418
Hollandse Jaarboeken of Rijm-Kronijk van Melis Stoke
-Behelsende de geschiedenissen des lands, onder de Princen van het eerste Huis, tot den jare 1305 met de afbeeldingen van alle de Hollandse Graven (...) door Cornelis van Alkemade. Leiden. Johannes du Vivie en Isaak Severinus. 1699. Kl. folio, titel op rug, titel met drukkersvignet, (4),23,(4),263,(3),(60) pp.-
€ 150 - € 300
kavel: 419
Istore et Croniques de Flandres, d'après les textes de divers manuscrits,
-par M. le baron Kervyn de Lettenhove. 2 delen. Bruxelles. F. Hayez. 1879-1880. 4to., uniform gebonden gekartonneerde en geillustreerde banden, XXXVI,634,(1) en 698,(1) pp., 2x frontispice in kleurenlitho. Voorplat 1e deel los.-

verkocht € 70.00
kavel: 420
[P.C. Hooft]
-P.C. Hoofts Mengel-werken, ten deele nooit tevooren gedrukt. Amsterdam, Hendrik Wetstein, Pieter Scepérus, Leiden, Daniel van den Dalen, Utrecht, Willem van de Water. 1704. Kl. folio, blindgestempelde perkamenten band, frontispice door G. de Lairesse en A. Bloteling, titel in rood en zwart met groot vignet, (42),758,(1) pp., portret Henrik de Groote en 30 emblemata in de tekst. Samengevoegd met: -
€ 300 - € 600
kavel: 421
Stichtelycke Gedichten.
-Heer Frederick van Dorp, Heere van Maesdam. Den Haag. Jacobus de Putter. 1679. Kl. 4to., perkament, titel met dr.vignet, 7 (van 8) gravures waarvan 2 over de volle pagina, schutbladen deels ontbr. en losrakend, slordige band. Zeldzaam. Samengevoegd met:-

verkocht € 100.00
kavel: 422
[Gedichten] Lukas Rotgans Poëzy, van verscheide mengelstoffen;
-met konstplaaten versiert. Leeuwarden. Francois Halma. 1715. Kl. 4to., perkament, frontispice door M. Pool, titel met vignet door M. Pool, (70),680 pp., 45 emblematische gravures in de tekst bij "Zedelessen uit de oude verdichtzelen", deels op de Metamorfosen van Ovidius geënt en 2 gravures over de volle pagina, horende bij de "Boerenkermis". Ex-libris, band slordig; intern goed. Samengevoegd met: Thomas Arents Mengel Poëzy. M. Brouërius van Nidek. Amsterdam. 1724 en:-

verkocht € 70.00