280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 423
[Boekband] Gedichten van H. Tollens Cz
-I. Dichtstukken. II. Gedichten. Rotterdam. J. Immerzeel. 1822 2 delen in een band. Kl. 8vo., Leer, titel op rug in zwart en goudopdruk. Dubbele bordure op voor- en achterplat, zwart met goudopdruk en gevlochten guirlande-motief, gemarmerde schutbladen, binnenzijde voor- en achterplat met dubbele bordure in klassieke stijl met rosetten in de vier hoeken in zwart en goudopdruk, goud-op-snee. Kleine gebruikssporen-

verkocht € 60.00
kavel: 424
[Toneel] De Tooneelspeler en zijn aanschouwer kunstmatig beschouwd,
-of grondregelen voor beiden gevolgd van eene handleiding om zich in de Tooneelspeelkunde te onderwijzen. Amsterdam. W. Holtrop. 1791. Gebrocheerd. Samengevoegd met: Jan Klaasz, of gewaande dienstmaagd. Blyspel. Amsterdam. Erven J. Lescailje. 1709 en: Kraam-bed of kandeel-maal van Saartje Jans, vrouw van Jan Klaasz. Blyspel. Amsterdam. Isaak Duim. 1739 + 6 andere brochures. (totaal 9)-

verkocht € 80.00
kavel: 425
[Toneel] Treur-Spel van de moordt begaen aen Wilhem by der Gratie Gods,
-Prince van Oraengien etc. Ghedicht door G. van Hoghendorp. Amsterdam. Cornelis vander Plasse. 1617 + Chryseide en Arimants. Amsterdam. Jacob Heerman. 1639 + Den vrolijken Democryt. Lacchende met 's werelds ydelheden. Met de tegen-sprake van den weenenden Heraclytus. Rotterdam. Bartholomeus van Krakou. 1654 + Terentii Adelphi, dat is De Gebroeders, in Nederduytsche rymen gebraght. Jacob Westerbaen. Den Haag. Joannes Tongerloo. 1662 + 7 andere toneelstukken. Alle gebrocheerde 17e eeuwse en Amsterdamse uitgaven. -

verkocht € 100.00
kavel: 426
[Boekband] Les Heures de la Très Sainte Vierge.
-Asnières-sur-Seine, Boussod, Valadon & Cie, 1895, "Édition de Grand Luxe tirée à trente Exemplaires", (8),272,(4) p., met 20 gekleurde fotogravure illustraties gehoogd met goud naar Gullaume Dubufe (enkele malen met monogram "DD"), fraai gebonden door Durvand in rijk verguld blauwgroen (oasis) marokijn met decoratie naar Dubufe op voorplat (met monogram DD), zijden schutbladen, alle sneden verguld (één beschermend velletje losgaand en gerafeld).-
€ 300 - € 600
kavel: 427
[Volledig met de hand geïllumineerd] Missel de I Communion.
-Zonder uitgever, plaats en jaar (op keerzijde frontispiece gedateerd "1 Juli 1911"), (46) p. gedrukte tekst gevolgd door 10 onbedrukte p., 2 handgekleurde en met goud (en zilver) gehoogde gedrukte illustraties), elke pagina (incl. de onbedrukte) met zeer fraaie randversiering met natuurlijke voorstellingen in gouache, prachtig gebonden in rijk verguld bruin marokijn met eigenaarsmonogram "M.D.R." op voorplat, zijden schutbladen, alles sneden verguld, linnen chemise en schuifdoosje, 15,5 x 11,5 cm.-
€ 500 - € 1000
kavel: 428
[Uiterst luxueus uitgevoerd] L'Ordinaire de la Messe selon le Rite Romain
-Parijs, Gruel & Engelmann, 1887 (gedrukt door Jouaust), (4),37,(1) p., met weelderige met de hand aangebrachte gouache en met goud gehoogde randversieringen in middeleeuwse stijl, fraai en verfijnd gebonden in verguld rood marokijn door Garidel, perkamenten binnenzijde van platten, zijden schutbladen, alle sneden verguld, smal 8vo (16,7 x 8,2 cm.), in het oorspronkelijke leren doosje met zijden voering en verguld monogram "L.C." op voorzijde.-
€ 500 - € 1000
kavel: 429
[Pamflet] Articuli Tractatus confoederationis & amicitiae
-inter Magnae Brittanniae Regem, & Ordines Generales Foederatarum Belgii Provinciarum initi. Den Haag, Typis Hillebrandi à Wouw, 1663, (27) p., met houtgesneden vignet op titelpagina, 19de eeuws karton (oude aantekening in pen op titel).-
€ 50 - € 100
kavel: 430
De Hollandsche Spectator.
-Amsterdam. [Justus van Effen] Hermanus Uytwerf. 1731-1735. 12 delen in 6 banden. Half-perkament met gemarmerde platten. 12x titel met geillustreerde gravure door Debrie en Duflos. 6x ex-libris. Mooie set van dit tijdschrift dat fungeerde als zedenmeester volgens de principes van de Verlichting. Samengevoegd met:-

verkocht € 120.00
kavel: 431
[Satire] De koddige en zinryke sermoenen van Pater Schertzer.
-Amsterdam. Arent van Huissteen. 1733. Eerste ed. 3 delen, deel II. en III. Amsterdam en Leiden. Gerrit de Groot en Gysbert Langerak. 12mo., perkament, titel op rug in hs., 3x titel in rood en zwart, 462,(6),415,(6),400 pp. Deel I. 1e katern losrakend, watervlekken, div. aant. bandjes met vlekken, verder intern goed.-

verkocht € 160.00
kavel: 432
[Satire] De Boere Studeerkamer of rariteyt-kraam der zotten en zottinnen.
-Beschreven door een genootschap boeren, onder de zinspreuk Nam sine doctrina vita est quasi mortis imagi. [F.L. Kersteman] Den Haag. Pieter van Os. 1765-1767. 2 delen. 464,(1); 463,(1) pp.-

verkocht € 160.00