280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 433
[P.C. Hooft]
-Neederlandsche Histoorien, sedert de ooverdraght der Heerschappye van Kaizar Karel den Vyfden op Kooning Philips zynen zoon. Amsterdam. Louys Elzevier. 1642. [Hier samen met het] Vervolgh der Neederlandsche Historien, seedert het ooverlyden van Prins Willem, tot het einde der Landvooghdyschap des Graaven van Leicester. Amsterdam. Joan Blaeu. 1654. 2 delen.-

verkocht € 150.00
kavel: 434
[Denemarken] Ioannis Meursi Historiae Danicae,
-sive, De Regibus Daniae, qui familiam Oldenburgicam praecessere, eorumque rebus gestis, à Dano ad Canutum VI, in quo desinit Saxo, libri quinque priores. Amsterdam. Willem & Joan Blaeu. 1538. Kl. folio, perkament, (4),118,(4),133,(4),(2),150,(2),(2),86 pp., 2 werken in vijf delen in een band.-

verkocht € 120.00
kavel: 435
[Suriname. Benoit] Voyage à Surinam
-Description des possessions Néerlandaises dans la Guyane Par P.J. Benoit ; cent dessins pris sur nature par l'auteur, lithographiés par Madou et Lauters. Brussel, Société des Beaux-Arts (De Wasme et Laurent), 1839, 76 pp., met getint lithografisch frontispiece en 49 platen. -

verkocht € 200.00
kavel: 436
De Verwarde Adelaer en Ontstelde Leeuw.
-Waer in de spring-ader der beroerten, die in Duytsland en Nederland, soo in den staet als reliogie, van Lutheri tijden af, onder Keyser Karel V. en synen sone Philippus (...) klaer en beknopt werden voorgedragen. D.P. Pers. Amsterdam. Dirck Pietersz. Pers. 1647. (18),911,(3),(20) pp., kl. 4to., overlappend perkament, titel op rug in hs. titel met groot allegorisch vignet, slordige band, 1e schutblad ontbreekt, aant. op schutblad in hs, losrakend, verder goed exemplaar.-

verkocht € 130.00
kavel: 437
Histoire du Vicomte de Turenne
-Maréchal Général des Armées du Roy. [A.M. de Ramsay] Paris. La Veuve Mazieres & J.B. Garnier. 1735. (8),494 en 496-600 ,(2),CL,LXXXVIII,CCIX pp., 2 delen, 4to., leer, rug met titel in zwart, rood en goudopdruk, 2x Franse titel in rood en zwart, 2x titel in rood en zwart met een groot en een klein vignet, portret van Henri de la Tour d'Auvergne, vicomte de Turenne door Larmessin naar Meissonier, compleet met 13 uitslaande kopergravures van een mars-kaart, belegeringen en legeropstellingen door Coquart en 8 grote vignetten door J.B. Scotin.-
€ 400 - € 800
kavel: 438
Onomasticon Historiae Romanae. Ioanne Glandorpio Auctore.
-Quo veluti per satyram de familiis & reliquis illustrib. Personis Rom. Qua simul a bonis auctoribus, simul aliis id genus priscis monumentis celebrantur, collecta expositio est : Ad historiam Rom (...) collata opera sit, docet Reineri Reineccii praefatio. Franfurt. Andrea Wechel Erven, Claudius Marnius & Johannes Aubrius. 1589. (10),928-970 pp.,( de nummering van 1 t/m 928 loopt met 2 genummerde kolommen per pagina over 464 pp.). Kl. folio, 19e eeuwse half-herteleren rood met zwarte band, wit-leren titel-label met goudopdruk. Voor de titel is een extra blad op blauw papier mee ingebonden met aant. in hs., div. namen en data en naam voorm. eigenaar. Titel met drukkersmerk in houtsnede.-
€ 200 - € 400
kavel: 439
[Kuyper provinciekaartjes] Lot van 8 gelithografeerde kaarten,
-alle Leeuwarden, H. Suringar, 1866-1891, diverse edities, alle ca. 43 x 54 cm. en opgevouwen in contemporain uniform rood linnen omslag met titeletiket op voorzijde, 22 x 11 cm.-
€ 80 - € 160
kavel: 440
[Nederlandse spraakkunst] Aenleiding tot de kennisse van het verhevene deel der
-Nederduitsche Sprake. Waer in haar zekerste grondslag, edelste kragt, nuttelijkste onderscheiding en geregeldste afleiding (..) Frank-Duitsch en Angel-Saxisch beneffens het hedendaegsche Hoog-Duitsch en Yslandsch vergeleken word. Lambert ten Kate Hermansz. Amsterdam. Rudolph en Gerard Wetstein. 1723. 2 delen. (46),743,(1) en (6),748,(1) pp., perkament, blindgestempeld, titel in hs. op rug, geill. frontispice door J. Goeree, titel in rood en zwart en drukkersvignet, uitslaande taal-kaart van Europa en een uitslaande tabel.-

verkocht € 220.00
kavel: 441
[Gildepenningen] Verhandelingen Teyler's tweede genootschap
-De Noord-Nederlandsche gildepenningen wetenschappelijk en historisch beschreven en afgebeeld, 2 delen + atlas, Haarlem 1878/79, 467; 422,63 pp. en 143 gegraveerde platen. 3 delen. Opnieuw gebonden met behoud van originele omslagen. 2x 8vo. en de atlas in 4to. Ruggen verschoten. -

verkocht € 180.00
kavel: 442
Les Lettres du President Maynard
-Paris, Toussaint Quinet, 1652. 4to., (20),873,(2) pp., 18e eeuwse gevlekt leren band, rug met titel in goudopdruk, randbordure in goudopdruk, frontispice met portret van Francois Maynard, titel met vignet door N. Picart.-
€ 300 - € 600