280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 443
[Rietstap] Wapenboek van den Nederlandschen Adel,
-met genealogische en heraldische aanteekeningen. J.B. Rietstap. Groningen. J.B. Wolters. 1883-1887. 2 delen. Groot folio, modern rood linnen, de voorplatten met de oorspronkelijke geillustreerde omslagen. Meer dan 600 wapenschilden van de Nederlandse Adel op 103 chromo-lithografische platen, deze vol gekleurd incl. goud en zilver. XIV,239; VI,334 pp.-

verkocht € 200.00
kavel: 444
Stam- en Wapenboek van aanzienlijke Nederlandsche familiën,
-met genealogische en heraldische aanteekeningen. A.A. Vorsterman van Oijen. Groningen. J.B. Wolters. 1885-1890. 3 delen. Groot folio, (6) 359 (3), (8) 415, (6) 502 (19) pp.-

verkocht € 220.00
kavel: 445
[Optica] Les Juifs dans leur Sinagogue
-15e? Vue d'optique nouvelle, représentant les Juifs dans leur Sinagogue, Célébrants une de leurs Solemnités appelée le Purim. A Paris chés Huquier fils, Graveur rue St Jacques au dessus de celle des Mathurins, au Gd St Rémy, ca. 1750 + litho brug (Groenburgwal?) Amsterdam. R. Hills, Fitzroy, London, 1816. 15,8 x 22 cm-
€ 75 - € 150
kavel: 446
Alle de wercken van den Heere Jacob Cats;
-Ridder, oudt Raadtpensionaris van Hollandt &c. Amsterdam, Johannes Ratelband, Wed. Jan van Heekeren, Hermanus Uytwerf, Isaak van der Putte, 's Gravenhage, pieter van Thol, Pieter Husson. 1726. 2 delen in een band, (18),666,(9); (14),608,67,(1) pp.-

verkocht € 200.00
kavel: 447
Dictionarium Geographicum ofte Schat en woordt-boeck des Aerdt-Rycks:
-Waer in alle desselfs voornaemste koninckrijcken, hartoghdommen, prinsdommen, Graefschappen (...) Sanden, Uythoecken enz. beknoptelijck beschreven worden. Johannes de Raei de Jonge, Amsterdam, Abraham Wolfganck, 1680.34,(2),543,(1) pp.-

verkocht € 60.00
kavel: 448
[Elzevier. Johan van Beverwijck] Idea medicinae veterum. Ioh. Beverovicius concinnavit.
-Leiden, Ex officina Elseviriorum, 1637, (8),390,(10 p., contemporain perkament, klein 8vo.-
€ 150 - € 300
kavel: 449
[Klassieken] Arrianou Techne taktike (...). Arriani ars tactica (...).
-Cum Interpretibus Latinis, & Notis. Ex recensione & Museo Nicolai Blancardi. Amsterdam, Apud Janssenio Waesbergios, 1683, (14),450,(4) p., tekst in Grieks en Latijn, met gegraveerd frontispiece door J. van den Avele, groot uitslaande kaart van de Indische Oceaan en omgeving, 1 andere uitslaande kaart van de Zwarte Zee door Abraham Ortelius, gegraveerde militaire schema's (1x groot uitslaand), contemporain perkament (kl. beschadigingen langs bovenrand).-
€ 400 - € 800
kavel: 450
[Prentbijbel] Biblische Geschichten des Alten und Neuen Testaments,
-denen Jungen zu leichterer Erlehrnung, denen Alten zu frischer Behaltung, denen Predigeren zu geschwinderer Erinnerung, allen zum nusslichen und heiligen Augen-Lust, in hundert fruchtbaren Blätteren vorgestellet von Joseph, und Johanne Klaubern, Gebrüder (...). Augsburg, Joseph Sebastian Klauber en Johann Baptist Klauber, z.d. (ca. 1750), letterdruk titelpagina met tekst in Latijn en Duits naast elkaar en 100 gegraveerde platen, band door Laurent Claessens (1828-1909): halfleer met gebruikmaking van oudere vergulde rugstrip met datum 1770, oblong folio.-
€ 700 - € 1400
kavel: 451
Willem de Eerste, of de grondlegging der Nederlandsche Vryheid. In vier en twintig zangen.
-J. Nomsz. Amsterdam. De Erven David Klippink. 1779. 4to., half-leer, titel op rug in zwart en goudopdruk, frontispice door Buys, Vermandel & Smit en Brouwer, titel met vignet door Buys en Koning, een verder vignet door Verstegen en Koning, 2 portretten van de auteur door Bruyninx & Vinkeles en Houbraken, (4),504 pp. Compleet met 24 kopergravures over de volle pagina. Platten enigsz. geschaafd, verder mooi exemplaar.-
€ 150 - € 300
kavel: 452
Archives ou Correspondance Inédite de la Maison d'Orange-Nassau
-Recueil publié avec autorisation de S.M. Le Roi. Mr. G. Groen van Prinsterer. Premiere Série. Tome 1 t/m 8, 1835-1847, waarbij gevoegd het 1e supplement, 1847, Leiden, s. en J. Luchtmans en het 2e supplement door J.F. van Someren, Utrecht en Amsterdam, Kemink & Fils en Johannes Müller, 1896. Complete serie.-

verkocht € 200.00