280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 463
[Gedichten] Maria Bosch en Agatha Deken
-Stichtelyke Gedichten van Maria Bosch en Agatha Deken. Amsterdam. Yntema en Tieboel. 1775. 4to., half-leer, titel op rug in goudopdruk, gegraveerde titelpagina (hierop 2 vriendinnen waarvan er een door de dood wordt gehaald) door Rein. Vinkeles, (20),420,(31) pp., rug en platten met slijtage, intern goed.-

verkocht € 75.00
kavel: 464
[Gedichten] Sara Maria van der Wilp
-Gedichten van Sara Maria van der Wilp. Amsterdam. Pieter Meijer. 1772, 4to., half-leer, titel op rug in goudopdruk, titelblad met groot vignet door De Bosch en Vinkeles, (10),296,(4) pp., 2 portretten over de volle pagina door Houbraken en Vinkeles, rug met kl. beschadiging en platten licht geschaafd, stempel op titel. Exemplaar op groot papier. Intern zeer goed.-

verkocht € 220.00
kavel: 465
[Exemplaar van Karel van den Bosch] Monumenta illustrium virorum, et elogia.
-Cura ac studio Marci Zuerii Boxhornii. Amsterdam, J. Janssonius, 1638, 176,(4 index) p., met gegraveerde titelpagina en 125 gravures over de volledige pagina: 87 gegraveerde illustraties genummerd 1-87 en 38 platen genummerd 88-125, decoratieve houtgesneden initialen, contemporain perkament, 4to.-
€ 500 - € 1000
kavel: 466
[Kleefsland] Het Verheerlykt Kleefschland; of Kabinet van Kleefsche Oudheden en Gezigten.
-Van steden, dorpen, sloten, adelyke huizen, kerken, torens, poorten (...). Behelzende Honderd Gezigten, door (...) J. de Beijer naar het leven getekend, en (...) in 't koper gebragt door P. van Liender. Dienende tot Aamhangzel of Tiende Deeltje van de Nederlandsche Tafereelen. Amsterdam etc., J. de Groot etc., 1792, letterdruk titelpagina, index (2 p.) en 91 gegraveerde gezichten (in index geteld als 100) op 46 bladen (inclusief 1 uitslaande plaat met 1 afbeelding geteld als 4 platen en 3 uitslaande platen met 2 afbeeldingen geteld als 2 platen elk), contemporain verguld halfleer, 4to. -

verkocht € 450.00
kavel: 467
[Militaria] Exercice de l'infanterie Françoise
-Dédie A Monseigneur Le Maréchal Duc de Biron (...). Copie d'après l'Original in folio (...) par Mr. De Baudouin. Parijs, Fessard/Chaubert, 1759, volledig gegraveerd: frontispiece, titelpagina, "avertissement", index (8 p.) en 60 platen (genummerd 2-61), contemporain gemarmerd kalfsleer met vergulde rug.-
€ 300 - € 600
kavel: 468
[Emblemata] Amoris divini emblemata, studio et aere Othonis Vaeni concinnata.
-Antwerpen, ex Officina Plantiniana Balthasaris Moreti, 1660, 127,(1) p., met gegraveerde titelillustratie en 60 gegraveerde illustraties, 19de eeuws verguld halfleer, alle sneden verguld, 4to.-
€ 400 - € 800
kavel: 469
[Emblemata] Emblemata Amatoria. Emblemes d'amour en Quatre Langue.
-Londen, Chez l'Amoureux, z.d. (ca. 1690), volledig gegraveerd (92 bladen enkelvoudig bedrukt): titelpagina, klinkdicht in het Frans en Nederlands met bijbehorende plaat, 44 emblemata door Jan van Vianen, elk met tegenoverliggende tekst in het Latijn, Italiaans, Frans en Nederlands, contemporain gemarmerd kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-

verkocht € 1100.00
kavel: 470
[Emblemata] (Symbola Divina & Humana Pontificum Imperatorum Regum).
-(Ex Musaeo Octavii de Strada civis Romani. Accessis brevis & facilis Isagoge Jacobi Typotii. Arnhem, J. Fridericum Hagium, 1666), 398,(25) p., met gegraveerde titel en talloze gravures over de volledige pagina (ongeveer om de pagina een gravure), contemporain kalfsleer, 12mo.-
€ 350 - € 700
kavel: 471
Nationaal Gedenkboek der Hernieuwde Nederlandsche Unie. van den jare MDCCCXIII.
-Door J. Konijnenburg. Met platen en portretten. Den Haag, J. Allart, 1816, (12),II,672,(2) p., stippelgegraveerd titel- en eindvignet, 3 stippelgegraveerde platen waarop 8 portretten, 12 gegraveerde platen, 4 gegraveerde illustraties in de tekst, contemporain verguld halfleer.-

verkocht € 170.00
kavel: 472
[Exemplaar op groot papier] Gedenkzuil van den Nederlandschen Krijgsroem in Junij MDCCCXV.
-Door J. Scharp. Den Haag, J. Allart, 1816, (2),XIV,(60),136,(20) p., met gegraveerde titelpagina, groot uitslaande gegraveerde kaart, 8 gegraveerde platen (6x dubbelpagina) en 1 stippelgegraveerd portret, contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, 4to.-
€ 200 - € 400