280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 291
[Zilveren Sluiting] Sainte Bible, qui contient le vieux et le nouveau testament
-Amsterdam, Z. Chatelain & Fils Arkstee & Merkus. Marc Michel Rey, 1770. in leer met blindstempel (16 x 10 x 5,5 cm. Dubbele zilveren sluiting, aan binnenzijde gegraveerd A(nno) 1859.-

verkocht € 150.00
kavel: 292
[Zilveren Sluiting] Biblia, dat is de gantsche Heylige schrifture
-vervattende alle de canonycke boecken des ouden ende des nieuwen testaments. (.) Nederlandsche Bijbel-Compagnie, Amsterdam, 1870. 16 x 9 cm. met dubbele zilveren sluiting met floraal motief. -

verkocht € 130.00
kavel: 293
[Zilveren Sluiting] het nieuwe testament,
-of alle boeken des nieuwen verbonds onzes heeren Jezus Christus (..) De Nederlandsche Bijbel-compagnie, Amsterdam, 1884. In leer geb. 13 x 8 cm. Met dubbele zilveren sluiting. Aan rug lichte inkeping. -

verkocht € 100.00
kavel: 294
[Zilveren Sluiting] Het nieuwe testament
-ofte alle boecken des nieuwen verbonts onsen heeren Jesu Christi (..) Nederlandsche bijbel-Compagnie, Amsterdam, 1875. In leer geb. 15,5 x 9 cm. Met rijk versierde zilveren sluiting met daarop 3 verschillende voorstellingen.-
€ 100 - € 200
kavel: 295
[Toneel] Blijspelen
-Het ontdekte geheim, Het groot vermoogen van Juffers oogen, of de betoverde kelk, Krispijn, juffrouw en notaris en 3 andere blijspelen. Perkament. 12mo. verschillende uitgevers en data: Lescailje, Izaak Duim, Hendrik Bosch, Albert Magnus, 1685-1737, samengebonden + De verwaande Hollandsche Franschman en 5 andere blijspelen, perkament 12mo., Amsterdam. Lescailje. 1707-1717, samengebonden + Roeland van Leuve's Mengelwerken. Amsterdam. Jacobus Verheyden. 1723. 3 delen. 12mo., half-leer + De hoefsmit. Quetant.. vert. J. Menkema. Amsterdam. J. Helders en A. Mars. 1784. kl. 8vo. halfleer. -

verkocht € 150.00
kavel: 296
[Toneel] Treurspelen
-Johannes Nomsz. Toneelwerken. Amsterdam 1764-1768. 7 werken in 2 delen, kl. 8vo., half-leer, 2 geill. frontispices, 5 gravures door Punt, Fokke en Vinkeles. Bevat o.a. Ferdinand Cortez en Zoroaster en bijgebonden: verzamelde stukjes in 't licht gekomen bij gelegenheid der uitgave en vertooning van den zoroaster, 17 stukjes pro en contra, met uitslaande spotprent. Samengevoegd met:-

verkocht € 140.00
kavel: 297
[Toneel] redevoering, polemiek, drama en blijspel.
-Pieter Burmans Redenvoering voor de Comedie, in 't openbaer opgezegt by den aenvang zijner Academische leszen over den toneeldichter Terentius. Utrecht. Willem van de Water. 1711. Samengebonden met: Noodig verweer-schrift. Utrecht. Thomas Appels. 1711 + Kortbondig Vertoog. idem. + Pieter Burmans Wederlegging. Utrecht Willem vande Water. 1712 + Antwoord. Rotterdam. reinier van Doesburg. 1712 enz. + De Gewaande Weuwenaar met het Bedroge Kermis-kind. Blyspel. Gedrukt voor den auteur + Zielwekker, of deugdenspoor voor den Heere Petrus Burmannus over des selfs misval. z.pl. z.j.-

verkocht € 100.00
kavel: 298
[Gedichten] Gerard Brandt
-G. Brandts Poëzy. Amsterdam. Aart Dirksz. Ooszaan. 1688. Perkament, kl. 4to., titel met vignet in houtgravure, (10),614,(12),(1) pp., aant in hs. op schutblad. Goed ex.-

verkocht € 130.00
kavel: 299
[Gedichten] Joan Pluimer
-J. Pluimers Gedichten. Amsterdam. Erven Albert Magnus. 1692. Perkament, kl 4to., geillustreerd allegorisch frontispice, titel op rug in hs., titel met vignet in houtgravure, (16),233 pp. Zeer goed.-

verkocht € 120.00
kavel: 300
[Bijbeltje met beslag]
-Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture vervattende alle de Canonyke Boeken des Ouden en des Nieuwen Testaments. Amsterdam. Compagnie. 1777. Leer, kl.8vo., gemarm. schutbl. metaalbeslag en aan de binnenkant gedateerd 1784 en initialen: A.H., goud-op-snee met blindstempel. In goede staat. Samengevoegd met:-

verkocht € 150.00