280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 473
[Gedichten] Abraham de Haen
-De herderszangen en mengeldichten van Abraham de Haen. Amsterdam. Theodorus Crajenschot. 1751 4to, leer, titel op rug in rood en goudopdruk. Frontispice door C.F. Fritzsch, titel met vignet door B. Picart, portret auteur door I.M. Quinkhard en C.F. Fritzsch (dubbel aanwezig) en 56, meest slotvignetten in de tekst, (20),392,(8) pp., de band met kleine gebruikssporen, ex-libris, aant in hs. op schutblad.-

verkocht € 100.00
kavel: 474
[Gedichten] Willem van Haren
-De Vier Uitmuntende Gedigten, Benevens Polybius Van Jonkheer Willem van Haren, Als mede alle de Lof-Digten, die voor en tegens dezelve zyn uitgekomen. [Met 3 vervolgen en Aanhangzel Behoorende tot de Vier Deelen van de uitmuntende Gedigten]. Harderwyk. 1742. 4 delen in een band. Kl. 8vo., perkament, frontispice door A. Houbraken, portret van de auteur door C. de Putter, titel in rood en zwart, 76,77,(1),112,103,(5) pp., compleet met 6 uitslaande gravures, aant in hs. op schutbladen.-

verkocht € 90.00
kavel: 475
[Justus van Effen] De Misantrope, of de gestrenge zedenmeester
-In het Fransch geschreven door Justus van Effen, Schryver van den Hollandschen Spectator en in het Nederduits vertaalt door P. le Clercq. Amsterdam. Hermanus Uytwerf. (derde deel Arent van Huyssteen) 1742-1745. 3 delen, kl. 8vo., half-perkament en gemarmerde platten, titel op rug in hs., frontispice door des Angeles en P. Tangé, 3x titel in rood en zwart met vignet, 534,533,(62) pp. Goed ex.-

verkocht € 100.00
kavel: 476
[Don Quichot] De voornaamste gevallen van den wonderlyken Don Quichot
-door den beroemden Picart den Romein, en andere voornaame meesters in 31 kunstplaaten naar de uitmuntende schilderyen can Coypel in't koper gebragt, beschreeven door Jacob Campo Weyerman en (...) M. de Cervantes Saavedra. Den Haag. Pieter de Hondt. 1746.-

verkocht € 230.00
kavel: 477
[Anatomie. S. Blankaart] De Nieuw-Hervormde Anatomia,
-Ofte Ontleding des menschen Lighaams, na de waarschynelykste en zekerste ondervindingen, uit verscheide Schryvers, by een gestelt, en met XXIV kopere Platen verçiert. Als ook een nadere verhandelinge Van den Omloop des Bloeds, Door de Spier-vezelen en der zelver Klap-vliezen. Door Steph. Blanckaart, Med. Doct. en Praktizyn, tot Amsterdam. Amsterdam, J. ten Hoorn, 1678, eerste editie, (16),404,(2),12,(12),(2) p., met gegraveerd frontispiece (Anatomisch theater, Leiden), gegraveerd portret en 24 gegraveerde platen (enkele gesigneerd "J. Lux sculps."), contemporain overlappend perkament. -

verkocht € 420.00
kavel: 478
[Frankrijk] De l'État Civil des personnes et de la condition des terres
-dans les Gaules, dès les temps Celtiques, jusqu'a la rédaction des coutumes. [C.J. Perreciot] En Suisse, Aux Dépens de la Société. 1786. 2 delen, uniform gebonden. Klein 4to., leer, titel op rug in groen en goudopdruk, gemarmerde schutbladen, snee gemarmerd, X,584,VIII en 612 pp., banden geschaafd.-

verkocht € 120.00
kavel: 479
[Studentica] Pseudo-Studiosus Hodiernus sive
-Theologus Groninganus Detectus et Refutatus. Dat is: Hedendaagse Naam-Student of Groninger Godsgeleerde ontdekt en wederlegt door R.L.O.R [Petrus Hofstede] [1737] [Leeuwarden]. 12mo. latere gekleurde papieren omslag, 155 pp., watervlekjes. laatste blad met kleine beschadiging.-

verkocht € 100.00
kavel: 480
[Cornelius Tacitus] Antiquitates Germanicae
-Waar in de gelegentheid en zeeden der Germaanen, beschreven door Tacitus, naaukeurig verklaart, en met Printverbeeldingen opgeheldert worden: Benevens H. Grotis verhandeling van de Oudtheid der Batavische Republyk. Amsterdam. Jacob van Royen. 1714, 12mo., perkament, titel in hs. (later toegevoegd), titel met drukkersvignet, (14),224,118,(26) pp. 2 delen in een band.-

verkocht € 90.00
kavel: 481
-In het Fransch geschreven door Justus van Effen, Schryver van den Hollandschen Spectator en in het Nederduits vertaalt door P. le Clercq. Amsterdam. Hermanus Uytwerf. (derde deel Arent van Huyssteen) 1742-1745. 3 delen, kl. 8vo., perkament, titel op rug in hs., portret van de auteur door des Angeles en P. Tangé, 3x titel in rood en zwart met vignet, 534,533,(62) pp., titel deel 2 los, div. schutbladen besch, verder goed ex.-

verkocht € 95.00
kavel: 482
Memoirs, illustrative of the life and writings of John Evelyn
-comprising his diary, from the year 1641 to 1705-6, and a selection of his familiar letters. To which is subjoined, The Private Correspondence between King Charles I. and his secretary of state, Sir Edward Nicholas. London, printed for Henry Colburn and sold by John and Arthur Arch, Cornhill, 1819. In half kalfsleer gebonden, 4to, 29 x 23,5 cm. 2nd ed., in 2 vols. xxviii, 671 + v,336 pp. Twee kopergravure frontisp., 8 platen in kopergravure, uitvouwbare kaart & genealogische kaart, index. Exlibris Jan Veth. -
€ 80 - € 150