280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 493
Historisch Bewys dat het Graafschap van Holland,
-sedert het begin der Leenen tot den afgezwooren Philips den II toe. altyd een Leen des Duytschen Ryks geweest is; en diensvolgens dat des zelfs Graaven, als Ryksprinsen (..) hun aandeel gedraagen hebben (en) door het aldaar gevoerde Stadhouderlyk bestuur der Doorluchtige Prinsen van Oranje en Nassau eindelijk in het geheel is ontheft en vry geworden. Mr. Gerard van Loon. Leiden. Pieter vander Eyk. 1748. 3 delen. Kl. 8vo., half-leer, (20),116.86,(32; -214,96,(25); -364,75,(36),(1) pp., titel in rood en goudopdruk. op rug, titel met vignet, 2x Franse titel, ruggen met kl. besch, banden geschaafd, schutbladen met kl. besch., verder goed. Samengevoegd met:-
€ 120 - € 240
kavel: 494
[Jan Wagenaar] Vaderlandsche Historie, vervattende de geschiedenissen
-der nu Vereenigde Nederlanden, inzonderheid die van Holland, van de vroegste tyden af; uit de geloofwaardige schryvers en egte gedenkstukken samengesteld. Met konstplaaten en kaarten opgehelderd. Amsterdam. Isaak Tirion. 1752-1759. Eerste editie. 21 delen. Uniform gebonden, 8vo., perkament, titel op rug in hs, titelbladen in rood en zwart, het gegraveerd frontispice door J. Punt, compleet met 93 gegraveerde portretten door J. Houbraken, 6 uitvouwbare kaarten en plattegronden, 41 gegraveerde uitvouwbare platen, de meeste door J. Folkema naar L.F. de Boury. Ex-libris Long Island Historical Society. Goede set.-

verkocht € 250.00
kavel: 495
-sedert het begin der Leenen tot den afgezwooren Philips den II toe. altyd een Leen des Duytschen Ryks geweest is; en diensvolgens dat des zelfs Graaven, als Ryksprinsen (..) hun aandeel gedraagen hebben (en) door het aldaar gevoerde Stadhouderlyk bestuur der Doorluchtige Prinsen van Oranje en Nassau eindelijk in het geheel is ontheft en vry geworden. Mr. Gerard van Loon. Leiden. Pieter vander Eyk. 1748. Kl. 8vo., half-leer,, (20),116-214-364,86,(32),96,(25),75,(36),(1) pp., titel op rug met rood en goudopdruk, titel met vignet, minimale gebruikssporen, licht gebruind, verder goed. Samengevoegd met:-

verkocht € 100.00
kavel: 496
Historiae Comitum Flandriae libri prodromi duo.
-Qiud Comes? Qiud Flandria? Autore Olivario Vredio I.C. Brugensi. Brugge. Lucas Kerkhove. 1650 (en het tweede deel): Historiae Comitum Flandriae, pars secunda. Flandria Christiana [1650] 2 delen, 4to., leer, de banden vernieuwd, schutbladen vernieuwd. Geillustreerd frontispice met titel door Jan de Mel, (8),692,LXXX,(24) en 400 pp., 2 uitslaande gravures over de volle pagina door Jan de Mel. Voorplat 2e deel los, boekblok vast.-
€ 150 - € 300
kavel: 497
Le Petit Journal
-Supplement Illustré, Parijs, 1900. Complete jaargang, nummers 477-528, inclusief Le Petit Parisien, nummers 570 en 572. 160 paginagrote illustraties in kleur. In halfleer gebonden, in goede staat. Gemarmerde schutbladen. - en 4 andere delen.-

verkocht € 240.00
kavel: 498
Nouveau Dictionnaire d'histoire naturelle
-appliquée aux arts, a l'agriculture, a l'economie rural et domestique, a la medicine, etc. Par une société de naturalistes et d'agriculteurs. Parijs, Deterville, 1816. In halfleer gebonden, compleet met alle prenten. -

verkocht € 200.00
kavel: 499
Bewijs van de ware godts-Dienst, gestelt in ses Boecken.
-Als mede: Een uytlegginge op 't Gebedt onses Heeren Jesu Christi (...) alles op rijm gebracht door den Hoogh-geleerden Mr. Hugo de Groot. Amsterdam. Wed. van Riewert Dircksz van Baardt. 1648. (10),143,(16) pp.-

verkocht € 150.00