280-499 Oude Boeken Varia

veiling / 1 december 2015
kavel: 351
Postincunabel - "Domine ne in furore tuo argua me: neq(ue) in ira tua corripidas me (...)"
-Blad uit een postincunabel psalmboek gedrukt op perkament, eerste kwart 16de eeuw, de tekst met goudgehoogde initialen op blauwe en rode ondergrond, één zijde met grote gravure van de badende Batseba, beide zijden met diverse kleinere illustraties in de rand, 17 x 11 cm., ingelijst met beide zijden zichtbaar (enkele vlekken, wat kort afgesneden).-
€ 200 - € 400
kavel: 352
[Sepp] Beschouwing der Wonderen Gods, in de minstgeachte schepzelen.
-Of Nederlandsche Insecten, naar hunne aanmerkelyke huishouding (...) in 't koper gebracht en gekleurd door Jan Christiaan Sepp, 2 delen, Amsterdam, J.C. Sepp, 1762-1787, groot 8vo., half-leer, rug met titel in rood en goudopdruk; (10),44,20,30,100 en 32,IV,4,10,4,58,26 pp. met in totaal 74 met de hand gekleurde koperplaten in sterk en mooi coloriet.-

verkocht € 700.00
kavel: 353
Nicolai Gürtleri Origines Mundi
-& in eo regnorum, rerumpubl. populorum (...). Amsterdam, ex Officia Wetsteniana, 1708, (12),915,(41) p., met gegraveerd frontispiece, titelvignet en 1 groot uitslaande gegraveerde kaart, fraai gebonden in contemporain verguld perkament met geribde rug, 4to (voorplat wat gevlekt).-
€ 250 - € 500
kavel: 354
[Botanie] Waare oeffening der planten,
-waar in de rechte Aart, Natuire, en verborgene eigenschappen der boomen, heesteren, kruiden, ende bloemen, door een veeljaarige ondersoekinge, zelfs gevonden; Als meede op wat maniere zy, in onze Neder- en Hoog-duitsche landen, gezaait, geplant, bewaart, ende, door het geheele Jaar, geregeert moeten zijn, kenbaar gemaakt worden. Beschreeven door Abrahamus Munting (...). Den Tweeden Druk. Amsterdam, J. Rieuwertsz, 1682, (42),656,(6) p., met gegraveerd frontispiece en 39 (van 40) gegraveerde platen, 19de eeuws halfperkament (G. Beckers, Mechelen), 4to.-
€ 450 - € 900
kavel: 355
[Jacht] Volledig onderwijs in alle soorten van afrigting van honden
-tot de uitoefening der groote en kleine jagt. Christian Frederik Godlief Thon. Arnhem, J.G. Meijer, 1833. XVIII,328 pp, -

verkocht € 200.00
kavel: 356
Fisher's drawing room scrapbook;
-With poetical illustrations by L.E.L. [= Letitia Elizabeth Landon]. Londen, H. Fisher etc., 1832, 48 p., met stippelgegraveerd frontispiece portret en 35 staal- of stippelgegraveerde platen, oorspronkelijk verguld halfleer met blindgestempelde linnen platten, alle sneden verguld, 4to (kleine defecten, goed exemplaar).-
€ 50 - € 100
kavel: 357
[Sepp] Flora Batava, Delen 1 en 2
-Afgebeeld door en van wergens J.C. Sepp en Zoon; beschreven door Jan Kops, Commissaris van landbouw enz., Amsterdam, J.C. Sepp, 1800-1807, (2),IV,(4),5,(158) pp. en 3,III,5,(152) pp., 2 delen met 155 (van 160) handgekleurde kopergravures.-

verkocht € 270.00
kavel: 358
Recueil de cent cinquante Paysages et Marines Ornées de Figures et Ruines
-Composés, Dessinés et Gravés Par Pérelle. Parijs, Basan, z.d. (tweede helft 18de eeuw), met gegraveerde titel en 150 genummerde, gegraveerde illustraties op 94 bladen, modern halfleer in antieke stijl, folio (goed exemplaar met minimale defecten).-
€ 2500 - € 5000
kavel: 359
Life in the Moslem East
-Pierre Ponafidine, translated from the Russian by Emma Cochran Ponafidine. New York, Dodd, Mead and Company, 1911. Groot 8vo., XIII,429 pp., geill. linnen band, compleet met talloze illustraties. Band geschaafd, opdracht op schutblad, incidenteel bruine vlekjes, verder goed. Samengevoegd met: -
€ 100 - € 200
kavel: 360
[Geografie] Philippi Cluveri Introductionis in Universam Geographiam,
-Tam veterem quam novam. Libri VI. Tabulis aeneis illustrati & gemino indice aucti. Cui accessere Petr. Bertii Orbis Terrarum Breviarium, atque Danielis Heinsii Oratio in obitum ejusdem Philippi Cluveri. Amsterdam, Johannes Janssonius, 1661, kl. 4to., (6),142,(1),31,(1) pp., -
€ 200 - € 400