400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 490
[Gazette d'Amsterdam] Suite des nouvelles d'Amsterdam
-Jaargang 1742: nrs. 1-104 (nrs. 15 en 87 ontbreken); jaargang 1743: nrs. 1-105 (nrs. 9, 49-50 en 73 ontbreken). Per jaargang gebonden in kartonnen banden met papieren etiketten op rug, klein 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 491
Opregte Haarlemsche Courant
-Jaargang 1818: nrs. 1-157 (nrs. 6, 10, 35, 36 en 38 ontbreken). Gebonden in karton met papieren titeletiket op rug, vernieuwde schutbladen, folio. -

verkocht € 110.00
kavel: 492
Opregte Haarlemsche Courant
-Jaargang 1769: nrs. 1-52 (nr. 28 ontbreekt). Gebonden in karton met leren rug, folio. Band sleets, papier over platten besch., verder goed. Met los ingelegd Oprechte Haarlemse Courant no. 144, 30 november 1782. Met aant. in pen + 30 losse nummers van de krant, 1806-1859.-

verkocht € 300.00
kavel: 493
Gazette d'Amsterdam + Diemer of Watergraafsmeersche Courant
-Suite des Nouvelles d'Amsterdam jaargang 1716: nrs. 1-104. Gebonden in leer, geribde en vergulde rug met vergulde titel, klein 4to. Band met gebruikssporen, verder goed + losse nummers jaargang 1744: nrs. 3, 17, 50, 55, 56 en 57 + Diemer of Watergraafsmeersche Courant jaargang 1783, losse nrs. 20, 22, 23, 24 en 27.-

verkocht € 140.00
kavel: 494
Naleezing van den Artz, of geneesheer;
-In aangenaame spectatoriaale vertoogen, op eene klaare en eenvoudige wyze leerende, wat men moet doen, om gezond, lang, en gelukkig te leeven. Amsterdam, F. Houttuyn, 1773-1775, 4 delen, contemporain omslag, later uniform gekaft (1 vooromslag los).-

verkocht € 70.00
kavel: 495
[Gedichten] Luimige Dichtstukjes
-J. van Oosterwijk Bruijn. Amsterdam, M. Westerman, 1824. Kl. 8vo, half-linnen, titel met groot vignet, (4),135 pp. met voorin ingeplakt een uitgebreide opdracht aan L. Jzn. Herzelius door de auteur, gedateerd en gesigneerd in inkt.-

verkocht € 120.00
kavel: 496
[Rechten] De Officio Sacerdotis
-qua Judicis et Medici in Sacramento Poenitentiae instructio brevis in gratiam et commodum Tyronis Theologi. F. Thomas Du Jardin. Brussel, E.H. Fricx, 1701. Kl. 8vo, perkament, titel met vignet, (12),365 pp. + index; stempel en initialen op titel, verder zeer goed.-

verkocht € 80.00
kavel: 497
[Tuinen] 2 titels: (1) Les jardins, poëme par Jacques Delille,
-nouvelle édition considérablement augmentée. Parijs, gedrukt door P. Didot l'Aîné voor Levrault, Freres, 1801, (6),XXV,(1),216 p., met 4 gegraveerde platen, fraai gebonden in contemporain groen marokijn, beide platten met vergulde borders, geribde en vergulde rug, alle sneden verguld, 12mo.-

verkocht € 70.00
kavel: 498
[Wiskunde] 3 titels: (1) Johannis Hemelings (...) Arithmetisch unnd Geometrisch
-nach poetischer Ahrt entworffener Auffgaben. Erstes, andres, dritt- und letztes Dutzens. Hannover, gedrukt door G.F. Grimm voor S. Beckenstein en Chr. Gerlach, 1652, (336) p., met vele wiskundige problemen in de tekst, laat 19de-/ begin 20ste-eeuws gemarmerd karton met marokijnen rugschildje, klein 8vo.-

verkocht € 130.00
kavel: 500
[Joachim von Sandrart] L'Academia Todesca della Architectura, Scultura & Pittura:
-Oder Teutsche Academie der Edlen Bau- Bild- und Mahlerey-Künste: Darinn enthalten ein gründlicher Unterricht, von dieser dreyer Künste Eigenschaft ... beschrieben. (...) Durch Joachim von Sandrart. Neurenberg/ Leipzig, gedrukt door J.-Ph. Miltenberger/ C.S. Froberger voor J. von Sandrart (Neurenberg) en M. Merian (Franckfurt) en M. en J.F. Endter (Franckfurt), 1675-79, 7 delen in 2 banden, (10),105; (2),376,(12); 24; (10),100,(2),91,(3); (2),95,(1); (2),174,(4) p., met de volgende gravures: beide delen met frontispice naar Von Sandrart, beide delen met portret, beide delen met gegraveerde/ houtgesneden illustraties/ vignetten in de tekst (deels herhaald). Deel 1 met 2 gegraveerde tussentitels, 2 letterdruk titels met gegraveerde illustratie en 115 (van 116) gegraveerde platen; deel 2 met 1 gegraveerde tussentitel (overige opgenomen in de plaatreeksen) en 150 (van 153) (dubbelp.) platen, de platen naar tekeningen van Sandrart door R. Collin, G. E. Einhart, P. Kilian, M. Küsell e.a., contemporain uniform halfleer met marokijnen titelschildje, folio.-

verkocht € 1120.00