400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 512
[Bloemen. Morin] Remarques necessaires pour la culture des fleurs.
-La maniere avec laquelle il les faut cultiver, & les ouvrages qu'il faut faire selon chaque mois de l'année. Avec une methode facile pour faire toutes sortes de palissades, bosquets, & autres ornemens qui servent à l'embellissement des jardins de plaisir; & une catalogue de plantes les plus rares: le tout diligemment observé par P. Morin Fleuriste. Nouvelle edition, augmentée d'un traité des Oeillets [anjers], & de la maniere qu'il les faut cultiver [door L.C.B.M.]. Parijs, Ch. de Sercy, 1694 [deel 2 en 3 met eigen titelpagina's gedateerd 1682/ 1676], 3 delen met eigen titelpagina in één band, (16),171,(5); (16),160; (4),62,(4) p., met gegraveerd frontispice en houtsnede titelvignet in deel 2 en 3, contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, alle sneden verguld, klein 8vo.-

verkocht € 700.00
kavel: 513
[Tuinen. Fraai exemplaar] Les delices de la campagne, suite du Jardinier François,
-oue est enseigné a preparer pour l'usage de la vie, tout ce qui croist sur la terre & dans les eaux. Dedié aux dames mesnageres. Cinquiesme edition augmentée par l'auteur (= Nicolas de Bonnefons). Parijs, E. Loyson, 1673, 426 p., met gegraveerd frontispice en 2 illustraties over de volledige pagine, enkele houtsnede illustraties, fraai gebonden in 19de-eeuws vol marokijn, platten met blindgestempelde wapenschildjes in alle hoeken aan de buitenzijde en met vergulde borders aan de binnenzijde, geribde en goudgeletterde rug, alle sneden verguld, klein 8vo.-

verkocht € 190.00
kavel: 514
[Tuinen] Philip Miller's maandlyksche tuin-oefeningen,
-in moes- vrugt- en bloemhof, in boomgaard en oranjehuis, in stook- en broeikas, en in ent- en kweekery (...). [Vertaald uit het Engels] Door Job Baster. Na hem vermeerderd met (...). Derde druk van de voorgaande zeer onderscheiden. Amsterdam, de Erven H. Gartman etc., 1821, (4),VIII,292 p., met gegraveerd frontispice door C. Brouwer naar J. Smies, uitslaande, gegraveerde plaat met "Tuinbouw-Gereedschappen, 5 (groot) uitslaande letterdruk lijsten (gepagineerd 293-297), contemporain half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-
€ 150 - € 300
kavel: 515
[Tuinen. Henry van Oosten] The Dutch Gardener: or, The compleat florist.
-Containing, the most succesful method of cultivating all sorts of flowers; the planting, dressing, and pruning of all manner of fruit-trees. Together with a particular account on the nursing of lemon and orange trees in Northern climates. Written in Dutch, by Henri van Oosten, the Lyden gardener. Translated into English. The second edition, with great amendments. Londen, gedrukt voor D. Midwinter, 1711, (6),249,11,(1) p., met gegraveerd frontispice en 2 gegraveerde platen, contemporain blindgestempeld kalfsleer, geribde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 620.00
kavel: 516
Post van den Neder-Rhijn + Bijlagen, 1783-1797
-Post van den Neder-Rhijn. Deel V en VIII. Gisbert Timon van Paddenburg, Utrecht, 1785-1786. No. 209-260, 365-416. 8vo, met titelgravures. Deel V deels gebonden + Pleydoye in de zaak van den Post (...). 1783. (8),178 pp. + Bijlage tot de Post van den Neder-Rhijn. Dl. I-XI. 1783-1785. Halfleer + De Nieuwe Post van den Neder-Rhijn, 1795 en 1796-97. 1797 incompl. - en 3 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 517
[Prachtig convoluut van 2 tuinboeken] (1) De koninglycke hovenier
-aanwyzende de middelen om boomen, bloemen en kruyden te zaayen, plantenn, aen queeken en voort teelen. Met konstige koperen platen verciert, Door D.H. Cause. Nooit voor dese gedruckt (...). Amsterdam, M. Doornick, z.d. (1676), (4),144,(1 tussentitel),145-224 p., met de volgende 32 gravures: gegraveerde titel, 2 vogelvluchtperspectieven van "Sainct Germain aen Laye" en paleis Soestdijk, 10 illustraties op 5 platen van fruitsoorten, 16 illustraties van bloemensoorten op 8 platen (in de stijl van De Passe) en 32 illustraties van ontwerpen van bloemenperken op 16 platen, contemporain vol perkament ("splitselband") met de titel in pen op de rug, folio (katernen in 4to).-

verkocht € 4200.00
kavel: 518
[Tarot] Theoretischer und praktischer Unterricht über das Buch Thot
-oder über die höhere Kraft, Natur und Mensch, mit Zuverlässigkeit die Geheimnisse des Lebens zu enthüllen und Orakel zu ertheilen. [Door Jean-Baptiste Alliette]. Leipzig, Friedrich Gottheld Baumgärtner, 1793. IV,106 pp., p. 71 met opgeplakte gravure, oorspronkelijk omslag meegebonden, in oud karton met opgeplakte titel op rug. Zonder de 78 kaarten.-

verkocht € 70.00
kavel: 519
[Moestuinen] Byzondere aenmerkingen over het aenleggen van pragtige en gemeene landhuizen,
-lusthoven, plantagien en aenklevende cieraeden: Zoo om de zelven yen meesten nutte en voordeel te timmeren en metzelen, als om de gronden wel te bereiden; de gebrekige te verbeteren, en met keurige vrugt-boomen en laeningen te beplanten (...). Waer by gevoegt is een verhandeling aengaende het snoeyen en voortteelen van vrugt- en wilde boomen; inzonderheid eene nette beschryving om jaerlyks overvloedig druiven (...) voort te brengen. Als mede om onfeilbaer ananas-vrugten, ook citroen-, limoen-, oranje-boomen, en andere gewassen van warmer luchtstreek, onder onze koude voort te queeken en te vermenigvuldigen, nevens een berigt om de benoodigde weer-glazen daer toe te maken (...) [door Pieter de la Court van der Voort]. Leiden, A. Kallewier, J. en H. Verbeek, en P. van der Eyk, 1737, (5),XII,(7),412,(14) p., met 15 gravures (14x uitslaand) en 1 gravure in de tekst door J. v.d. Spyk, F. van Bleyswyck, J. Wandelaar en J.C. Philips, contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug, 4to.-

verkocht € 350.00
kavel: 520
[Steganografie] Steganologia & Steganographia Nova
-Geheime Magische, Natürliche Red und Schreibkunst. Einem in der nähe und ferrne alsbalden oder in gewiser zeit, so woln in Schimpff als Ernst, etwas verborgens unnd geheimes zu eröffnen, durch Reden, Schreiben und mancherley Instrumenta; Item wie verborgene Schrifften zu machen, auffzulösen, und mit sonderlichen Künsten zu schreiben. Auff vielfältiges einer hohen Person begern/ publicirt und an tag gegeben Durch Resene Gibronte Runeclus Hanedi [= Daniel Schwenter] der natürlichen Künste sonderbaren Liebhaber. Neurenberg, Halbmayer, (ca. 1620), (14),299,(5) pp., titel in rood en zwart met vignet, met houtsnede illustraties, in oud perkament met handgeschreven titel op rug.-

verkocht € 550.00
kavel: 521
Some Gospel Treasures, or the Holiest of All Unvailing
-Discovering Yet More the Riches of Grace and Glory to the Vesels of Mercy, unto Whom It Is Given To Know the Mysteries of That Kingdom and the Excellency of Spirit, Power, Truth above Letters, Forms, Shadows in Several Sermons, Preached at Kensington and Elsewhere. By John Everard. London, printed by R.W. for Rapha Harford, at the Bible and State Arms in Little Brittain, 1653. (44),830 pp., met houtsnede kapitalen in de tekst, in later leer met blindgestempelde decoratie op platten, rug geribd en met verguld titelschildje, dik 8vo.-

verkocht € 220.00