400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 522
[Religie] Lot van 4 werken: Het Roomsch misboek
-Met bemerkingen over d'Epistelen en d'Evangelisten deel I-V. Amsterdam, Joannes Ryswyk/ Karel Potgieter, 1744-1751. 6 delen in 5 banden (deel I in twee stukken). Uniform leer, vergulde en geribde rug met letterschildje. Banden sleets, ruggen met besch., sticker binnenzijde voorplat, titelschildje deel IV deels ontbrekend en deel II losgaand + F. Nork (= Friedrich Korn). Der Festkalender, enthaltend: Die Sinndeute der Monatszeichen, die Entstehungs- und Umbildungsgeschichte von Naturfesten in Kirchenfeste (...). Stuttgart, Verlag des Herausgebers, 1847. LX,1020,(6) pp. Halflinnen. Met 39 platen - en 2 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 523
[Steganografie] Johannes Trithemius, Steganographia
-(...) Nunc vindicata. Conjurationes spirituum (...) concinnatae, deinde solvuntur artificia nova steganographica, autore W.E. Heidel. Neurenberg, apud Joh. Fridericum Rudigerum, 1721, (6),364,(3) pp., titel in rood en zwart, in halfleer, platten met gespikkeld papier overtrokken, geribde rug met vergulde titel, 4to.-

verkocht € 390.00
kavel: 524
Meyer's Universum
-of Afbeeldingen van het zienswaardigste en merkwaardigste van natuur en kunst en den ganschen aardbodem, met eene beschrijving van J. Meyer. Uit het Hoogduitsch vertaald door C. ten Brink. Eerste & Tweede deel. Amsterdam, Bibliographisch Instituut, 1834-1836. 2 delen in een band. 124;124 pp., met 93 platen, in halfleer met gemarmerde platten, vernieuwde schutbladen, rug verguld en geribd, oblong 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 525
Gregorius Rippel, Mysteria Jesu Christi domini nostri
-cathedrae sacrae dicata, sive conceptus de festis et mysteriis vitae. Opus posthumum, curante Michaele Wohlrab. Augsburg, sumptibus Fratrum Martini et Thomae Wagner, 1731. (14),224 pp. Gebonden na: idem, Mysteria beatissimae Mariae virginis cathedrae sacrae dicata, sive conceptus de festis et mysteriis vitae (...). Opus posthumum, curante Michaele Wohlrab. Idem, 1731. (14),143,91,(1) pp. Leer, geribde rug met vergulde titel, twee titels in rood en zwart, 4to.-
€ 70 - € 120
kavel: 526
[Landleven. Liger] La nouvelle maison rustique,
-ou Économie generale de tous les biens de campagne: la maniere de les entretenir & de les multiplier; donnée ci-devant au public par le Sieur Liger. Huitième édition, augmentée considérablement, & mise en meilleur ordre: avec la vertu des simples, l'apoticairerie, & les décisions du droit François sur les matieres rurales; et enrichie de figures en taille-douce par M.***. Parijs, Du fonds de C. Prudhomme/ Chez Savoye, 1762, 2 delen, (2),III,(4),916; (8),894,(24) p., met gegraveerd frontispice en 15/ 22 platen (enkele uitslaand, 1 daarvan in 2 lagen), houtsnede illustraties in de tekst, contemporain uniform gemarmerd kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, 4to.-

verkocht € 100.00
kavel: 527
[Sekten] Dupuis, Origine de tous les cultes, ou Religion universelle
-Tome I-III + platendeel. Paris, H. Agasse, (1795), 3 delen (Tome III gebonden met platendeel): XVI,556,IV; 304; 367,358;16 pp., 4 titels met vignet, platendeel met gegraveerd frontispice en 22 platen, 3 uitslaande tabellen, uniform gebonden in contemporain groen halfmarokijn met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 110.00
kavel: 528
[Wetenschapsgeschiedenis] Louis Dutens, Origine des Découvertes attribuées aux Modernes
-Troisième edition. Londen, gedrukt door W. & C. Spilsbury, 1796, XXII,363,(1) pp., goedkeuring van de auteur t.o. titel, gemarmerde schutbladen, in contemporain leer, platten met vergulde blindstempeling, rug verguld, 4to.-
€ 70 - € 120
kavel: 529
[Zijde. Diderot & d'Alembert] Soeierie. Complete set van 142 (dubbelp.) platen
-alle gegraveerd, 2de helft 18de eeuw, boekblok los in 2 delen in 19de-eeuwse halflinnen band, 4to.-

verkocht € 150.00
kavel: 530
[Haarlem. Heyns] Const-Thoonende juweel. by de loflijcke stadt Haerlem,
-ten versoecke van Trou moet blijcken, in 't licht gebracht. Waer inne duydelick verclaert ende verthoont wordt alles wat den mensche mach wecken om den armen te troosten, ende zijnen naesten by te staen. In twaelf spelen van sinne, soo veel intreden, refereynen ende liedekens ghestelt in redenrijck naer de volgende voorgegevene caerte van 't Speel-korenken. [Door Zacharias Heyns]. Zwolle, Zacharias Heyns, 1606, (266) bladen gedrukt in diverse lettertypes w.o. civilité, met gegraveerd titelvignet, 13 uitslaande platen op 41 aaneengezette bladen en 13 illustraties in de tekst, 12 p. met houtsnede bladmuziek, contemporain overlappend perkament, beide platten met centraal renaissance-medaillon, dubbele kaderlijn en hoekfleurons, rug verguld met fleurons en vakkenindeling en titel in pen, 4to.-

verkocht € 3600.00
kavel: 531
[Onbekende "titeleditie"] Het konincklyk treur-toonneel,
-ofte op- en onder-gangh der keyseren, koningen en vorsten: Beginnende met het Roomsche Keyserrijck, tot aen het Jaer 1500 na de geboorte Christi. Het eerste deel [alles onder deze titel, zie noot]. Uyt verscheyde schrijvers en talen versamelt, door L. v. Bos. Geçiert met kunstige Afbeeldinghen der voornaemste personen, seer konstigh na 't leven in kooper gesneden. Amsterdam, Abraham Wolfganck, 1660 [adres op ingebonden strookje], (22),684 p., met gegraveerd frontispice, 35 portretten en 6 platen, contemporain overlappend perkament met latere titel in inkt op de rug, klein 8vo.-

verkocht € 200.00