400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 532
De Lustplaats Soelen, in dichtmaat uitgebreid door Claas Bruin,
-met historische aantekeningen, aanmerkingen en printverbeeldingen. Den Haag, J. Does, 1742, (16),332,(28) p., met gegraveerd titelvignet en 2 uitslaande platen door J. Goeree naar A. Rademaker en door J. Folkema, contemporain blindgestempeld perkament met titel in pen op de rug, klein 8vo (zeer goed exemplaar).-

verkocht € 200.00
kavel: 533
Het leven en bedryf van den Heere Michiel de Ruiter
-Beschreven door Gerard Brandt. Vierde druk. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, B. van Gerrevink en Erve Ratelband; Jan Daniel Beman; Cornelis Bouquet, 1746. Leer, kl. folio, allegorisch frontispice met titel, titelblad in rood en zwart met vignet, portret van Michiel de Ruiter, (6),1065 pp. + register.-

verkocht € 900.00
kavel: 534
Het leven en bedryf van Willem de Darde
-Koning van Groot-Brittannie, Vrankryk en Yrlant &c. (...) onder wiens heerschappy en bestieringe werden verhandelt, saken van Staat en Oorlog van den jare 1650 tot het uytgaen van 1693. L.S. [Lambertus Sylvius]. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1694.-

verkocht € 540.00
kavel: 535
[Cats. Handgekleurd] Convoluut van 2 werken: (1) Spiegel van den Ouden ende Nieuwen tijdt,
-bestaende uyt spreeck-woorden ende sin-spreuken, ontleent van de voorige ende jegenwoordige eeuwe, verlustigt door menigte van sinne-beelden, met gedichten en prenten daer op passende; dienstigh tot bericht van alle gedeelten des levens (...). Door J. Cats. Den Haag, I. Burchoorn, 1632, (16),168,56;104,24;160,16 p., met gegraveerd frontispice en 127 oudtijds handgekleurde gegraveerde illustraties naar A.P. van de Venne, prachtig en luxueus in oude stijl gebonden door Period Binders, Bath, 4to.-

verkocht € 1500.00
kavel: 537
Twee delen in één band: (1) Verklaring van Mozes derde boek, genoemd Levitikus.
-Uit de Engelsche verklaringen van de heeren Patrik, Polus, Wels, en andere Engelsche godgeleerden, vertaald en in eene voegzame orde geschikt. Met eene vorreden van den heer Joan vanden Honert (...). Amsterdam, I. Tirion en J. Loveringh, 1740, XLVI,342 p., met gegraveerd titelvignet en groot beginvignet op p. 1 door J.C. Philips, contemporain blindgestempeld perkament, geribde rug met titel in inkt, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 538
[Volledig gegraveerde Italiaanse prentbijbel] Serie van 27 gravures,
-zonder plaats, uitgever of jaartal (ca. 1840), grotendeels ongesigneerd maar deels naar tekeningen van Giovanni Busato en C. Simonetti gegraveerd door Comiratto, Viviani, A. Bozza en Butazzon, elke prent met 4-regelig Italiaans vers gegraveerd onder de afbeelding, later eenvoudig draadgebonden omslag, oblong klein folio.-

verkocht € 100.00
kavel: 539
[Koninklijk Huis] Lyk-staetsie van zyne doorluchtigste hoogheid
-den heere Willem Carel Hendrik Friso, Prince van Orange en Nassau. 's Gravenhage, Pieter Gosse Jr. en Nicolaes van Daalen, 1755. 40 pp., titel met gegraveerd vignet, 41 platen over de dubbele pagina door J. Punt naar P. van Cuyk junior, zowel tekst als platen los in later halflinnen portfolio, groot folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 540
[Keulen. Prachtige kleurendruktechniek] La legende de Sainte Ursule princesse britannique
-et de ses onze mille vierges d'après les anciens tableaux de l'église de Sainte Ursule a Cologne. Reproduits en chromolithograpie. Publiée par F. Kellerhoven. Texte par K.B. Dutron. Planche et texte inédits. Parijs, Chez L'auteur, z.d. (1860), 218,(2) p., met chromolithografisch frontispice en 21 platen (de chromo's gedrukt met gebruikmaking van goudverf) en 1 fotografische reproductie, de tekst van het hoofddeel (p. 24-168) voorzien van rijke houtgegraveerde omlijstingen, fraai gebonden in contemporain verguld half marokijn, platten met vergulde borders en hoekfleurons, geribde en vergulde rug, alle sneden verguld, klein folio.-

verkocht € 150.00
kavel: 541
[Astronomie etc.] Philipi Lansbergii astronimi celeberrimi, opera omnia.
-Middelburg, Z. Roman, 1663, 8 titels in 9 delen in één band, met gegraveerde titel, portret, vele gegraveerde platen en houtsnede illustraties in de tekst [de platen hieronder verder uitgespeld], vele letterdruk tabellen (1x groot uitslaand), contemporain overlappend perkament, klein folio (katernen in 4to).-

verkocht € 4800.00
kavel: 542
[Dodendans] Schau-Platz des Todes oder Todten-Tanz
-in Kupfern und Versen vorgestellet: Ehemals von Sal. van Rusting, in Nieder-Teutscher Sprache (...). Johann Georg Meintel. Nürnberg, Peter Conrad Monath, 1736.-

verkocht € 320.00