400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 563
[De staat van het leger] Bijdragen tot de Vaderlandsche Geschiedenis
-van de belangrijke jaren 1809 en 1810, medegedeeld door den luitenant-generaal Baron Kraijenhoff. Nijmegen, Wed. J.C. Vieweg en Zoon, 1831. Gekartonneerde band met titel en typografische randbordure, papieren rug met titel.-

verkocht € 130.00
kavel: 564
[Natuurkunde. Magnetisme] Kircher
-Athanasii Kircheri (...) Magnes sive De Arte Magnetica Opus Tripartitum quo praeterquam quod universa magnetis natura, eiusque in omnibus artibus & scientijs usus nova methodo explicetur (...). Keulen, Jodocus Kalcoven, 1643.-
€ 1800 - € 2700
kavel: 565
[Emblemata. Jacob Cats] Houwelyck
-Dat is de gansche gelegentheyt des Echten staets. J. Cats. Middelburg, Jan Pietersz vande Venne, 1625. Zes delen met verschillende hoofdstukken.-

verkocht € 200.00
kavel: 566
[Schutterijen. Heraldiek. Heusden] Oorsprong, geschiedenis en tegenwoordige toestand
-van het Collegie van oude schutters van den voetboog van St. Joris en der jonge Colveniers schutters te Heusden. J.A. Gerlach. Groningen, P. van Zweeden, 1862.-

verkocht € 340.00
kavel: 567
[Met gouden slot] Biblia, dat is de gantsche heylige schrifture
-bevattende alle de canonycke boecken des ouden ende des nieuwen testaments (...), Nederlandsche Bijbel-compagnie, Amsterdam, J. Brandt en zoon, etc. Haarlem, Johannes Enschedé en zonen, 1837. In bruin marokijn (wat sleets) met gouden sluiting; inscriptie 'Aandenken aan G.J.d.B.v.S., 1843'. Afm. 15,5 x 9,3 cm. In foudraal.-

verkocht € 400.00
kavel: 568
[Recht] Hugo de Groot, Van 't regt des oorlogs en vredes
-behelzende het regt der nature en der volkeren, mitsgaders het voornaamste van 't openbaare borgelrijke regt. Van vertaling en verkleingen voorzien door Jan van Gaveren. Amsterdam, Francois van der Plaats, 1705. (52), 884, [34] p. 4to, in leer gebonden. Vochtvlek in eerste kwart van het boek.-

verkocht € 200.00
kavel: 569
[Geneeskunde] Jan van Beverwyck, Idea medicinae vetervm
-Leiden, Elsevier's, 1637, blind perkament met handgeschreven titel op rug, 8vo, ix;390;ix pp., titelpagina gedrukt in rood en zwart, ex biblio.-stempel en inscriptie eerste schutblad. Goed exemplaar. Willems 453.-

verkocht € 70.00
kavel: 570
[Boekbanden] Het Nieuwe Testament, alle Boecken des Nieuwen verbondts onses
-Heeren Jesus Christus (...). Amsterdam, A. Hasebroek, B. Spanleerder, J. Schot, P. van Reyschooten en J. Looman & co., 1691 [&] De Psalmen Davids (...). Amsterdam, A. Hasebroek, B. Spanleerder, J. Schot, P. van Rijsschoten, J. Looman & co., 1691, kl. 8vo, iv;183 fol;[ongepag.]; 41 pp., rood leer met ribben en vergulde ornamentiek op rug en voor- en achterplat, goud op snee.-

verkocht € 70.00
kavel: 571
[Balneologie] Mart. Lister, Novæ ac Curiosæ Exercitationes & Descriptiones Thermarum
-Ac Fontium Medicatorum Angliæ. Ed. ultima, Leiden, P. vander Aa, 1686, kl. 8vo, xiii;156pp., frontispice en uitvouwende plaat. Zeldzaam, slechts enkele exemplaren in PiCarta (geen exemplaren in UB Leiden). Gebonden met: Gualteri Charletoni, Inquisitiones medicophysicae, de causis catameniorum, sive fluxus menstrui: nec non uteri rheumatismo (...). Leiden, P. vander Aa, 1686, iii; 204 pp., frontispice. Leer met ribben en titel in goud.-

verkocht € 225.00
kavel: 572
[Geneeskunde] 2 titels: (1) Proeve eener voorstelling van het dierlijk magnetismus
-als geneesmiddel, door Carl Alexander Ferdin. Kluge. Uit het hoogduitsch met eenige byvoegselen door F. van der Breggen Cornz. Med. Doct. te Amsterdam. Amsterdam, E. Maaskamp, 1812, XX,(2),551,(2) p., met gegraveerde titelpagina, contemporain (oorspronkelijk?) karton met letterdruk titelschildje op de rug.-

verkocht € 80.00