400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 573
Vier diverse 19de-eeuwse titels: (1) Historie van den man met de bontemuts.
-Vervattende een verhaal van een wonderlyke ontdekking in Duitschland. In tien printverbeeldingen, met derzelver uitleggingen, onder het oog en oordeel van de waereld gebragt. Den derden druk. Door een liefhebber van taal en dichtkunde verbeterd. Rotterdam, J. Hendriksen, z.d. (1806), (4),20 p., met 10 uitslaande houtsnede platen, contemporain omslag, 4to.-

verkocht € 110.00
kavel: 574
[Pamfletten etc.] Lot van 20 Nederlandstalige stuks 1600-1845,
-incl. enkele dubbele, deels betreffende veerboten, maar ook enkele pamfletten over zeevaart, makelaars, pandjeshouders, het Sint Lucasgilde, politieke kwesties etc. -

verkocht € 100.00
kavel: 575
[Bijbels] Lot van 3: Biblia
-Dat is de gansche H. Schrifture, vervattende alle de Canonycke Boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments (...). Amsterdam, H. Brandt, D. onder de Linden, P. Schouten, J. de Groot e.a., 1777. Leer, 4to. Samengevoegd met: Bijbel, Dat is de gansche Heilige Schrift. Leiden, A.W. Sijthoff, [1878]. 4to, leer, rug en platten met goudopdruk, 956 en 338 pp. met een aantal chromolitho's van Amand, Amsterdam. Div. tekstpag. gescheurd, een plaat gevlekt; verder een goed ex. + The National Illustrated Family Bible. The Holy Bible with the commentaries of Scot and Henry (...) edited by the Reverend John Eadie. Bedfont, Feltham, Middelsex, [1898]. Klein folio, leer met metaalbeslag en 22 platen in kleur. Verkocht met alle feilen.-
€ 80 - € 160
kavel: 576
Algemene Kerkelyke en Wereldlyke Geschiedenissen des Bekenden Aardkloots
-Of een verhaal van al het gene gedenkwaardig in de verscheide Ryken en Staten dezer Wereldt is voorgevallen (...) Geerlof Suikers. Isaak Verburg. [10 stukken in 5 banden]. Amsterdam, R. en J. Wetstein en W. Smith, 1721-1728.-

verkocht € 550.00
kavel: 577
[Klassieken] P. Virgilii Maronis Opera
-Interpretatione et notis illustravit Carolus Ruaeus Soc. Jesu. Jussu Christianissimi Regis ad usum serenissimi Delphini. Secunda editio. Amsterdam, 1690 [naar de Parijse druk 1675]. Kl. 4to, leer, geïll. frontispice, titel met vignet, 864 pp. + index. Rug besch., index met wormgaatjes; verder goed. Samengevoegd met: Alle de Werken van P. Ovidius Naso (vert.) Abraham Valentyn. Amsterdam, Pieter Mortier, 1697. [3 delen]. Kl. 8vo, half-perkament, 3x frontispice, 3x titel met vignet en een paar gravures. Deel III los in band. Verkocht met alle feilen.-

verkocht € 110.00
kavel: 578
Proeve van ets-kundige uitspanningen
-of Verzameling van plaatjens, door de ets-naald in 't koper gebracht: met bijgevoegde verhandelingen, de teken- en ets-kunde betreffende. Pieter Kikkert. Willem van Vliet, Amsterdam, 1798. 88 p., met (alle) 18 etsen. 4to, in eenvoudig contemporain pap. bandje.-

verkocht € 100.00
kavel: 579
[Geneeskunde] Lot van 2: J.G. Zimmermann, Von der Ruhr unter dem Volke
-im Jahr 1765 (...). Zürich, Fueßlin & co., 1767, 8vo, xii; 544 pp., halfleer met hoeken en ribben, gemarmerde platten.-

verkocht € 100.00
kavel: 580
[Geneeskunde] Caspar Hofmann, De usu lienis, cerebri et de ichoribus.
-Leiden, F. Hegerum & Hackium, 1639, 12mo. xv; 294;xxiii pp., blind perkament met titel in inkt op rug, gegraveerde titelpagina, ex bibliotheca Collegi Soc. Jesu, Wenen.-

verkocht € 70.00
kavel: 581
[Egyptologie] Lorenzo Pignoria
-Laurentii Pignorii Patavini. MENSA ISIACA, qua sacrorum apud Aegyptios ratio & simulacra subjectis tabulis aeneis simul exhibentur & explicantur. Accessit ejusdem authoris de MAGNA DEUM MATRE (...) ex Kirchero Chifletioque interpretatio. Nec non Jacobi Philippi Tomasini MANUS AENEA, & de vita rebusque Pignorii dissertatio. [3 delen in een band]. Amsterdam, Andreas Frisius, 1669.-

verkocht € 650.00
kavel: 582
Francisco Jacquier, Elementa arithmeticae (...) + Institutiones Philosophicae
-Convoluut in twee banden met werk van Jacquier. Elementa Arithmeticae, algebrae et geometriae. Fratres Palearinios, Rome, 1760, met twee uitslaande platen, xvi,222 pp. + Institutiones Philosophicae. Fratres Palearinios, Rome, 1760. Tomus III Institutiones Physicae, pars I. xxiv,357 pp. + Tomus III, pars II (in 2e band). xvi,606 pp.-
€ 70 - € 120