400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 430
[Volksboeken] 3 titels uitgegeven in Troyes
-(1) Pierre de Provence et la Belle Maguelone, par. M. le Comte de T... [= L.E. de la Vergne de Tressan]. Troyes, Baudot, z.d. (1ste helft 19de eeuw), 48 p., met titelhoutsnede, oorspronkelijk draadgebonden bedrukt omslag (met dezelfde houtsnede als op de titel), klein 8vo (opvallend goed bewaard exemplaar); -

verkocht € 80.00
kavel: 431
[Volksboeken] Twee Gentse edities: (1) De schoone historie van Julius Caesar
-en de Romeynen, Hoe zij deze Nederlanden eerst gewonnen, en daer naer verloren hebben. Hier vind gy ook de stichtingen van alle de oudste Steden van deze Nederlanden, van wie zy bekeerd zijn tot het Christen Geloof, en vele andere vremde dingen. Van nieuws overzien, en op vele plaetsen verbeterd. Gent, B. Poelman, z.d. (ca. 1785), 80 p., met houtsnede titelvignet, 19de-eeuws halflinnen door Duquesne (Gent), 4to (gaatje in de rug).-
€ 150 - € 300
kavel: 432
[Administratief woordenboek voor reizenden] Nouveau Secretaire du Voyageur
-Francois-Allemand, contenant la maniere d'écrire & dresser avec justesse toutes fortes de lettres missives sur differens sujets, comme de felicitation, de congratulation (...) de plainte avec des lettres marchandes, satyriques, melées. Monsieur Honnête. Neurenberg, Jean Leonard Bouggel, 1709 (en tegenoverstaand dezelfde titel in het Duits).-

verkocht € 95.00
kavel: 433
[Occultisme. Astrologie] Twee titels: (1) Het groote Planeet-Boek,
-met de Geomanci, Physiognomi ende Chryromanci. Alles uit Platone, Ptolemeo, Hali, Albimoser, ende Johannes van Koningsberger. Op het korste ende vlytigste t'zamen getogen (...). Op nieuws voor de twintigste maal Gedrukt (...). Amsterdam, S. en W. Koene, 1800, 282,(6) p., met vele houtsneden van sterrenbeelden en scènes bij de 12 maanden, gezichten en handen, later omslag.-

verkocht € 140.00
kavel: 434
[Nicolaas Beets] Vier exemplaren: (1) Geschenk aan jonge lidmaten
-der Gemeente van Christus door Nicolaas Beets. Vijfde druk. Utrecht, Van Peursem, z.j. (ca. 1890), (6),80 p., gedecoreerd goudgeletterd linnen, alle sneden verguld, klein 8vo (enigszins roestvlekkig; scharnier voorplat kwetsbaar).-
€ 80 - € 150
kavel: 435
[Almanakken] Lot van 10 almanakken, w.o.: (1) Almanach dédié aux Dames, Pour l'an 1811.
-Parijs, Le Fuel/Delaunay, (1810), (28),150,(14) p., met stippel-gegraveerde titel en 6 gegraveerde platen, de laatste 14 p. met stippel-gegraveerde titel en vignetten voor de maanden, bestemd voor aantekeningen, contemporain (oorspronkelijk?) verguld rood marokijn, alle sneden verguld, 12mo, met schuifdoosje van hetzelfde materiaal.-

verkocht € 70.00
kavel: 436
[Kranten] De Reizende Nieuws-bode 1843
-Nr. 1 t/m 104, 1 jan. - 27 dec. 1843 in een bundel. Contemporain gemarmerde band met rugvignet. Rug licht beschadigd, inhoud in zeer goede staat. -

verkocht € 140.00
kavel: 437
Anatomischer Atlas des menschlichen Körpers
-in natürlicher Grosse, Lage und Verbindung der in 84 Tafeln und erklärendem Texte von M. I. Weber. Düsseldorf, Verlag von Arnz & Co, [1830]. Atlas bestaand uit 78 folio dubbelpagina gelithografeerd platen (zonder tekstdeel) met op elk een deel van, één, of meerdere anatomische modellen. Hiervan beslaan enkele modellen 4 dubbelpagina's; elk 54 x 68 cm. (in totaal 216 x 68 cm.) -

verkocht € 750.00
kavel: 438
[Fore-edge painting. Twee banden] A picturesque tour through Holland, Brabant
-and part of France; made in the Autumn of 1789 by Samuel Ireland. Illustrated with Copper Plates in Aqua Tinta from Drawings made on the spot by Samuel Ireland. Eerste/ tweede druk. Londen, R. Faulder etc., 1790/ 1796 (deel 2 in 2de druk), 2 delen, XX,217; IV,211 p., met 2 gegraveerde titels met aquatint illustraties, 48 aquatint platen met (op enkele na) stadsgezichten en profielen (inclusief een plaat die niet in de platenindex wordt genoemd), enkele houtsnede illustraties, contemporain uniform generfd rood marokijn, alle sneden verguld en beide banden met verschillende fore-edge painting, 4to.-

verkocht € 700.00
kavel: 439
[Trappen] Theatrum Machinarum Universale; of nieuwe algemeene Bouw-Kunde
-Waar in op een naauwkeurige, klaare en wiskunstige wyze, wordt voorgestelt en geleert, het maaken van velerley soorten van Trappen, met derselver Gronden en Opstallen (...) geopent en geteekent door den beroemden kenner der bouwkunde Tieleman van der Horst. Amsterdam, Petrus Schenk, 1739, 2 delen, tekstdeel: (8),72 p., later rood half schaapsleer met gemarmerde platten, 4to; platendeel: volledig gegraveerd met halftitel, titelpagina, opdracht "Aan de Liefhebbers der Bouwkunde" en 30 dubbel-p. platen door Jan Schenk, later rood half schaapsleer met gemarmerde platten uniform met het tekstdeel, groot folio.-

verkocht € 420.00