400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 440
[Hoofdwerk Jean-Jacques Rousseau] Du contract social; ou Principes du droit politique.
-Par J.J. Rousseau, citoyen de Geneve. Amsterdam, Marc Michel Rey, 1762, (2),IV,202 p., contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo. -
€ 70 - € 140
kavel: 441
[Eerste geïllustreerde editie] Notre-Dame de Paris. Par Victor Hugo.
-Parijs, E. Renduel, 1836, (4),631 p., met staalgegraveerd frontispice en 11 platen naar o.a. Louis Boulanger, Camille Rogier en Alfred en Tony Johannot, contemporain groen halfleer.-

verkocht € 270.00
kavel: 442
Comique en vermaaklijke boeren-reis van Dirk de Eenvoudigen,
-en zijne zoonen; uit het Overmaasche naar Delft [door Phoebus Hitzerus Themmen]. Met plaaten. "Gedrukt in Holland, in het IV jaar der negentiende eeuw", IV,250 p., met twee handgekleurde, gegraveerde platen door Veelwaard naar Smies, contemporain omslag.-
€ 150 - € 300
kavel: 443
Komieke en vermakelijke boeren-reis van Dirk den Eenvoudigen,
-en zijne zonen; uit het Overmaasche naar Delft [door Phoebus Hitzerus Themmen]. Tweede druk. Met gekleurde platen. "Gedrukt in Nederland, in het XVII jaar der negentiende eeuw", IV,248,(3) p., met in roodbruin gedrukte houtsnede titelillustratie en twee handgekleurde, gegraveerde platen door Veelwaard naar Smies, modern half perkament in oude stijl.-
€ 70 - € 140
kavel: 444
Ons dorp. Schetsen en teekeningen door Th....s.
-[= Thineus, pseud. van Tonnis van Duinen (1817-1857)]. Groningen, A.L. Scholtens, 1846, eerste druk, (4),282 p., met gelithografeerde titelpagina, modern karton (letterdruk halftitel ontbreekt, kleine overige interne defectjes).-

verkocht € 70.00
kavel: 445
[Franeker] De lustplaats Groot Heerema by Franeker,
-in vaarzen beschreeven: nevens eenige mengel poëzy, door Daniël Willink. Amsterdam, G. Tielenburg, 1734, (32),198,(1) p., met gegraveerd frontispice, uitslaand portret en 3 tussentitels (binnen collatie), contemporain half rood schaapsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschiildje. -

verkocht € 80.00
kavel: 446
Drie diverse titels w.o. met extra platen: (1) Zydebalen, hofdicht; door Arnold Hoogvliet.
-Delft, Pieter van der Kloot, 1740, (4),31 p., met gegraveerd zinnebeeldig frontispice, gegraveerd titelvignet en extra 3 uitslaande platen met Sy-Baalen als onderwerp, 19de-eeuws halflinnen, 4to.-

verkocht € 120.00
kavel: 447
[Kunstenaarshandboek. Chevreul] The principles of harmony and contrast of colours,
-and their applications to the arts: including painting, interior decoration, tapestries, carpets, mosaics, coloured glazing, paper-staining, calico-printing, letterpress printing, map-colouring, dress, landscape and flower gardening, etc. By M.E. Chevreul. Translated from the French by Charles Martel. Third edition. Londen, Henry G. Bohn, 1860, XLVI,465,(1) p., met 15 in kleuren gedrukte platen, 4 (groot) uitslaande, staalgegraveerde platen (w.o. één beweegbare plaat) en 1 uitslaande letterdruk tabel, mooi gebonden in contemporain kalfsleer met vergulde en geribde rug.-

verkocht € 130.00
kavel: 448
[Emblemata] Den Wech des Eeuwich Levens
-Beschreven int Latijn door P. Antonius Sucquet, overgeset door P. Gerardus Zoes. Met beelden verlicht door Boëtius A. Bolsvert. Antwerpen, Hendrick Aertssens, 1620. Eerste druk.-

verkocht € 320.00
kavel: 449
[Kerkelijk recht] Pandectae Justinianeae
-In novum ordinem digestae: Cum legibus codicis et novellis. [3 delen]. J.R. Pothier e.a. Nova editio. Lyon, Bernuset et Sociorum, 1782 voor het eerste deel; deel II Parijs, 1749 en deel III Parijs, 1752. Compleet maar samengesteld uit verschillende edities.-

verkocht € 150.00