400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 450
[Tulpen] C. de la Chesnee Monstereul
-Traité des tulpes, avec la manière de les bien cultivars, leurs noms, leurs couleurs en leur beauté. Paris, C. d. Sercy, 1678. 8vo. Met titelvignet. 117 pp. In perkament gebonden. -

verkocht € 480.00
kavel: 451
De Reizende Nieuwsbode
-Amsterdams tweewekelijks Nieuwsblad. 1850-1855. In totaal 626 nummers in 6 complete gebundelde jaargangen. 4to, in gemarmerd karton met rugvignet - en een los nummer uit 1837. -

verkocht € 460.00
kavel: 452
[Fortificatie] L'ingenieur de campagne, ou Traité de la fortification passagere.
-Par M. le Chevalier de Clairac (...). Parijs, gedrukt door Jacques Guerin voor Charles-Antoine Jombert, 1749, XXIII,(1),247 p., met 36 uitslaande, gegraveerde platen, fraai gebonden voor het "3de regiment ligte dragonders" (rugschildje) in 19de-eeuws gemarmerd kalfsleer ('treecalf'), vergulde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 170.00
kavel: 453
[Waterwerken] Theatrum Machinarum Universale
-Of keurige verzameling van verscheide grote en zeer fraaie Waterwerken (...) door Tileman van der Horst, deel I: Amsterdam, Petrus Schenk, 1757 en Jacob Polley, deel II: idem, 1774. 2 delen in een band. -

verkocht € 750.00
kavel: 454
[Landschapskunst. Deperthes] Histoire de l'art du paysage,
-depuis la renaissance des beaux arts jusq'au dix-huitième siècle, ou Recherche sur l'origine et le progrès de ce genre de peinture, et sur la vie, les ouvrages et le talent distinctif des principaux paysagistes des différentes écoles; par J.B. Deperthes. Parijs, Le Normant, 1822, XXVI,544 p., modern half schaapsleer.-

verkocht € 100.00
kavel: 455
[Flora] Platenatlas
-Naturgeschichte des pflanzenreichs, oder Abbildung und Beschreibung der wichtigsten in- und ausländischen Pflanzen. Reichenbach A.B. Leipzig, Franke, 1837. Eerste druk.-

verkocht € 280.00
kavel: 456
[Botanica] De Nederlandsche Boomgaard
-De Nederlandsche Boomgaard, beschreven en uitgegeven door het bestuur der vereeniging tot regeling en verbetering van de vruchtsoorten te Boskoop, met afbeeldingen naar de natuur door S. Berghuis (...) van eene voorrede voorzien door Dr. H.C. van Hall. Twee delen. Groningen, J.B. Wolters, 1864 [=1868].-

verkocht € 1000.00
kavel: 457
[Flora] Groups of flowers
-Drawn and accurately coloured after nature, with full directions for the young artist; designed as a companion to the treatise on flower painting. George Brookshaw. London, Thomas McLean, 1819. Samengebonden met Six Birds, idem, 1819.-

verkocht € 800.00
kavel: 458
Twee titels: (1) L. v. Bos Dordrechtsche arcadia.
-Bevattende oude en nieuwe, soo binnen- als buyten-lantsche geschiedenissen, verschiet van verhandelingen, staet en wijs-kunde, minnery en poësy, vermaecken en nut, &c. Amsterdam, A. van den Heuvel, 1663, 599 p., met gegraveerd frontispice en 8 platen, contemporain overlappend perkament, 12mo.-

verkocht € 220.00
kavel: 459
[Boekbanden. Tuinen. Prachtexemplaar op groot papier] Arthur Mangin. Les jardins.
-Histoire et descriptions. Dessins par Anastasi, Daubigny, V. Foulquier, Français, W. Freeman, H. Giacomelli, Lancelot. Tour, A. Mame et Fils, 1867, VII,(1),444 p., geïllustreerd met vele houtgegraveerde platen en illustraties, prachtig gebonden voor een lid van de Ierse familie Conolly te Castletown in rijk gedecoreerd en verguld vol rood segrijn, met op de buitenzijde van het voorplat de initialen, het symbool en het motto "En Dieu est tout" en op de binnenkant het ex libris "E. Libris Bib. Castletown", geribde en vergulde rug, alle sneden verguld en geciseleerd, folio (39,5 x 29 cm.) (hoeken iets gestoten, zeer goed exemplaar).-

verkocht € 550.00