400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 460
[Tuinen. Almanakken] Taschenbuch auf das Jahr 1798/1803/1806 für Natur- und Gartenfreunde
-Tübingen, J.G. Cotta, 1797-1805, 3 jaargangen, (4),212,(8); (14 kalender),(4),206,(2); (2),221,(12) p., rijk geïllustreerd met de volgende gravures (gezichten, plattegronden, doorsneden etc.): 1798 met frontispice en 15 (groot) uitslaande platen; 1803 met uitslaande plattegrond en 11 uitslaande platen; 1806 met groot uitslaand vogelvluchtperspectief, 6 (groot) uitslaande platen en 1 beweegbare plaat, oorspronkelijk bedrukt karton, 16mo.-

verkocht € 360.00
kavel: 461
[Tuinen. Liger] Le jardinier fleuriste, ou la culture universelle des fleurs, arbres,
- arbustes, arbrisseaux servant à l'embellissement des jardins (...). Par le Sieur L. Liger. Nouvelle édition, revue, corrigée & augmentée (...). Parijs, Saugrain Fils, 1754, XII,422 p., met 14 uitslaande, gegraveerde platen, houtsnede illustraties, contemporain schaapsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, groot 12mo.-
€ 90 - € 180
kavel: 462
[Tuinen] Gartenverschönerungen, oder Entwürfe zu geschmackvollen Gartengebäuden
-und Zierden, als: Pertale, Denkmahle, Tempel, Obelisken, Ruinen, Lusthäuser, Einsieddeyen, Brücken, Lustschiffen, Ruhesitzen etc etc. vom Architekten Piringer. Die zwei Pläne zu Gartenanlagen im Englishen Geschmacke sind von Rosenthal. Zweite, mit sechs neuen Gartenplänen vermehrtem wohlfeile Auflage (voorplattitel). Wenen, H.F. Müller, 1837, 6 letterdruk p. met uitleg bij de 20 platen, gevolgd door 14 gegraveerde en 6 gelithografeerde platen, contemporain karton met gelithografeerde titel binnen 15 illustraties, oblong folio.-

verkocht € 440.00
kavel: 463
[Tuinen. Zeer zeldzaam tijdschrift] Flora en pomona. Magazijn voor tuinbouw, warmoezerij,
-boomkweekerij en wetenschappelijke landbouw. Onder medewerking van de heeren: R.C. Affourtit, C.W. Bergman e.a. Eerste-tweede jaargang (van 12 jaargangen). Utrecht, gedrukt door P.W. van de Weijer voor N. de Zwaan, z.d. (1854-1855), 2 delen, (8),392; (8),384 p., deel 1 met 2 uitslaande tabellen (1x geldend als 4 p.), contemporain verguld blauw halfleer met marokijnen titelschildje, groot 8vo.-

verkocht € 320.00
kavel: 464
[Tuinen] La theorie et la pratique du jardinage,
-où l'on traite a fond des beaux jardins apellés communément les jardins de plaisance et de propreté, composés de parterres, de bosquets, de boulingrins, &c. Contenant plusieurs plans et dispositions generales de jardins (...). [Door A.J. Dezallier d'Argenville en] Par le sieur Alexandre le Blond (...). Nouvelle édition. Parijs, gedrukt door J.-B. Lamesle voor J. Mariette, 1722, (8),293,11 p., met vele illustraties op 38 dubbel-p./ uitslaande gegraveerde platen, houtsnede illustraties in de tekst, contemporain gevlekt kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to.-

verkocht € 250.00
kavel: 465
[Moestuinen] Byzondere aenmerkingen over het aenleggen van pragtige en gemeene landhuizen,
-lusthoven, plantagien en aenklevende cieraeden: waer by gevoegt is een verhandeling aengaende het snoeijen en voorttelen van vrugt- en wilde boomen; inzonderheid eene nette beschryving om jaerlyks overvloedig druiven (...) voort te brengen als mede om onfeilbaer ananas-vrugten, ook citroen-, limoen-, oranje-boomen, en andere gewassen van warmer luchtstreek, onder onze koude voort te queeken en te vermenigvuldigen, nevens een berigt om de benoodigde weer-glazen daer toe te maken (...) [door Pieter de la Court van der Voort]. Tweede druk. Vermeerderd met twee aenhangzels, handelende over het aenleggen der trekkassen voor de persikken enz. en over het kweeken der bloemen. Amsterdam, K. van Tongerlo en F. Houttuin, 1763, 2 delen in één band met doorlopende paginering (4),XII,(4),522,(18) p., met [conform bindersindex] 16 gegraveerde platen (op één na alle (groot) uitslaand) door J. v.d. Spyk, F. van Bleyswyck, J. Wandelaar, en J.C. Philips, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 170.00
kavel: 466
[Botanie etc.] Drie 19de-eeuwse titels: (1) Floral emblems. By Henry Phillips.
-Londen, gedrukt door Ibotson & Palmer Saunders and Otley, 1825, XVI,352 p., met handgekleurd gegraveerd vignet en 19 handgekleurde, gegraveerde platen, contemporain verguld schaapsleer.-

verkocht € 110.00
kavel: 467
[Architectuur. Met interessante provenance] Domestic architecture,
-being a series of designs for mansions, villas, rectory houses, parsonage houses, bailiffs' lodge, gardener's lodge, game-keepers' lodge, park gate lodges, etc., in the Grecian, Italian, and old English styles of architecture (...). By Francis Goodwin, architect. Part I. Londen, gedrukt door W. Davy voor de auteur, 1833, VIII p. met 41 aquatint of geëtste platen door R. Havell, C. Rosenberg e.a. naar Goodwin, met gezichten, opstanden en plattegronden van 14 ontwerpen met 14 bijbehorende letterdruk bladen, oorspronkelijk halflinnen met titeletiket op voorplat en met op het vrije schutblad de originele letterdruk prospectus voor het tweede deel met de linkermarge ingeplakt, folio.-

verkocht € 420.00
kavel: 468
[Architectuur. Scamozzi/ Schuym] De grondt-regulen der bouw-konst,
-ofte de uytnementheyt van de vijf Ordens der architectura, van Vincent Scamozzi, bouwmeester van Venetien. Oversien, vermeerdert, en uyt het groot in 't kleyn gebracht, nevens de auteur sijn gegeven parten, de uytdeelinge van de minuten; als mede de beschrijvinge wegens de principale nuttigheden der architecture noodigh. Door Joachem Schuym. Amsterdam, J. Danckerts, 1694, 16 p., met de volgende gravures: frontispice, 1 uitslaand diagram, 1 plaat met 3 diagrammen en 40 genummerde platen, contemporain perkament, klein 4to.-

verkocht € 200.00
kavel: 469
[Kunstenaarshandboek] Grondige onderrichtinge in de optica ofte perspective konste,
-zeer dienstig voor schilders, teekenaars, plaatsnyders, bouwkonstenaaren &c. Te zamen gesteldt door Henricus Hondius. Amsterdam, Weduwe Josua Ottens, z.d., (ca. 1770), (26) p., met gegraveerd frontispice (met adres van Reinier & Iosua Ottens), 1 ongenummerde plaat en 43 genummerde illustraties op 35 gegraveerde platen (2x uitslaand), contemporain halfleer, klein folio.-

verkocht € 340.00