400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

kavel: 480
Drie titels: Zinne- en minne-beelden
-selfstryd: tooneel der mannelyke agtbaarheidt: Galathea of herdersklagt: klagende maegden (...). J. Cats. Amsterdam, Evert Visscher, 1729. (20),210,(50),112,(14),55,(14),193 pp. Halfleer met vergulde rug, nieuwe schutbladen. Gegraveerde titel en titelblad in rood en zwart met vignet, gravures in de tekst. Beide titels en enkele gravures oudtijds handgekleurd. Bandje wat sleets, frontispice gerepareerd, verder goed + Vaderlandsche Tafereelen uit de zestiende en zeventiende eeuw. Door P.D. Anslijn. Met 60 plaatjes. Zaltbommel, Joh. Noman & Zoon, 1834. VIII,106 pp. Halflinnen. Rug en eerste pp. losgaand van blok, titel iets vlekkig + Jan Luykens Duitsche lier, draayende veel van de nieuwste, deftige en dertelende toonenen. Tweede druk. 's Gravenhage, H.H. van Drecht, 1783. XII,(6),109,(5) pp. Halflinnen met nieuwe schutbladen. Frontispice gravure, titel met vignet, gravures in de tekst; alle gravures en titel handgekleurd.-

verkocht € 140.00
kavel: 481
[Anatomie] Magazijn der ontleedkunde
-Volledige verzameling van ontleedkundige afbeeldingen van het menselijk lichaam. Naar teekening der voornaamste geleerden in het vak zoals Rosenmuller, Loder, Karel Bell, Gordon, Bock, enz. Th. Richter, S.J. Galama (vert.). Amsterdam, C.G. Sulpke, 1839. 2 delen met in totaal 144 (van 145) (deels uitslaande) platen met bijschriften, platen beschermd met tissuepapier. In uniform halfleer, rug geribd en verguld, 46 x 30 cm. -

verkocht € 1400.00
kavel: 482
[Diderot & d'Alembert] Menuisier en voitures
-XXX platen van de wagenmakerij. Uit: Recueil de Planches sur les sciences, les arts libéraux et les arts méchaniques. Platendeel VII. Zonder titel en begeleidende tekst (Paris, Briasson & Le Breton, 1769). Blok los in later gemarmerd omslag, folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 483
Natuurlyk Toverboek
-behelzende de verbaazendste geheimen van Natuur en konst. Amsterdam en Harlingen, Allart en van der Plaats, 1791. 8 delen in 4 banden. 174, 104; 159, 176; 164, 123; 130, 243p. Met 8 platen en 4 figuren.-

verkocht € 1100.00
kavel: 484
[Barthélémy] Recueil de cartes géographiques, plans, vues et médailles
-De l'ancienne Grèce, relatifs au voyage du jeune Anacharsis; précédé d'une analyse critique des cartes. Paris, De Bure l'ainé, 1790.-
€ 70 - € 120
kavel: 485
Geografische woordenboeken
-(1) Dictionnaire Géographique. F.X. De Feller. 2 delen. Liege, Bassompierre, 1791-92. 8vo, leer, uniform gebonden, compleet met kaarten. (2) Dictionnaire Géographique Portatif. Vosgien. Paris, Auguste Delalain, 1810. Compleet met kaarten, rug met kl. besch. (3) Nouveau Dictionnaire Géographique Universel. J. Mac Carthy. 2 delen. Paris, Chez l'auteur-éditeur, 1824. 8vo, half-leer, uniform gebonden.-
€ 100 - € 200
kavel: 486
[Vuurwerk, Frezier] Traité des feux d'artifice
-ou l'on voit I. La manière de préparer les matières qui entrent dans la composition des feux d'artifice. II. la méthode de faire & de composer toutes sortes de feux d'artifice. III. Où l'on donne une idée de la conduite des feux de joye. Par le Sr. Frezier. Den Haag, Jean Neaulme, 1741, IV, XVIII,394,(6) p., 394,(6) p., met gegraveerd frontispice gedateerd 1707, 8 platen en 3 illustraties, contemporain kalfsleer, 12mo.-

verkocht € 160.00
kavel: 487
[Botanie] Die Bäume und Sträucher des Waldes
-Gustaf Hempel und Karl Wilhelm. [3 delen]. Wien, Verlag Ed. Hölzel, ca. 1895. Folio, 3 groen-linnen banden uniform gebonden, geïllustreerde platten en compleet met 60 chromilitho's. De banden met lichte gebruikssporen.-

verkocht € 80.00
kavel: 488
[Invloedrijk theologisch werk] Hermanni Witsi, De oeconomia foederum Dei cum hominibus,
-libri quatuor. Leeuwarden, J. Hagenaar, 1677, (16),700,(2) p., groot uitslaand, gegraveerd portret van de auteur (met scheur), fraai contemporain of iets later gebonden in de stijl van Albertus Magnus, rijk verguld en gemarmerd kalfsleer, geribde rug, alle sneden verguld, 4to. -

verkocht € 150.00
kavel: 489
[Gazette de Leyde] Nouvelles extraordinaires de divers endroits
-Jaargang 1795, 104 nrs. met supplementen. Uitgave Jean Luzac, Leiden. Samengebonden in kartonnen band met leren rug, klein 4to.-

verkocht € 110.00