300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 401
[Kookboeken] De Verstandige Kock, of Sorghvuldige Huyshoudster
-Beschryvende hoe men op de beste en bequamste manier alderhande Spijsen sal koken/stoven/braden/backen/en bereyden; met de Saussen daer toe dienende: Seer Dienstigh/ en profijtelijck in alle Huyshoudingen. Oock om veelderleye slagh van Taerten, en Pasteyen toe te stellen. Vermeerdert met de Hollandtse Slacht-tijdt, hier is noch achter by gevoegth de Verstandige confituurmaker. Amsterdam, Marcus Doornick, boeckverkooper op den Vygendam, in't Comptoir Inckt-vat, ca. 1669. 32 pp. (=(4), 61-88).-

verkocht € 260.00
kavel: 402
[Geschiedenis Engeland] The Greville Memoirs
-A Journal of the Reigns of King George IV and King William IV. Charles C.F. Greville. Edited by Henry Reeve. London, Longmans, Green & Co., 1874. 8 delen. Half rood marokijn, uniform gebonden door Morrell, London.-

verkocht € 100.00
kavel: 403
[Beroemde rechtszaken] Causes Celebres et Interessantes avec les Jugemens
-qui les ont décidées. Deel I-XX. Paris, Theodore le Gras, 1739-1750. 20 delen, kl. 8vo, leer, uniform gebonden. Nieuwe editie, compleet in 20 delen, vanaf deel VIII recueillies par M. ***, Advocat au Parlement; elk deel met index. De banden geschaafd en deels beschadigd, een paar delen met (water)vlekken; verkocht als bezichtigd. Beroemde Franse rechtszaken, in deel XX een "table Generale" met een overzicht van alle afzonderlijke zaken in de 20 delen.-

verkocht € 80.00
kavel: 404
[Darwin] The expression of the emotions in Man and Animals
-Charles Darwin, with photographic and other illustrations. London, John Murray, 1873. Tenth thousand, eerste druk, derde uitgave [zie Freeman, pagina 208 met verkeerde spelling htat voor that]. 8vo, groen linnen, titel op rug in goudopdruk, VI,374 pp. + fondslijst; eigendomsstempel, minimale gebruikssporen.-

verkocht € 90.00
kavel: 405
[Heraldiek] Album
-Ongebruikt wapenalbum met voorgedrukte wapenschilden, late 18e eeuw, 161 pp. Rugtitel 'Regering van Utrecht, 2'. Afm. 37 x 24,5 cm. In halfleer gebonden, rug boven- en onderzijde licht besch. -

verkocht € 70.00
kavel: 406
De Heilige Stryden ofte Verhandelinge vande Strijdperken
-en Loopbanen der Grieken en Romeinen, Jacobus Lidius. Reynier van Doesburg, Rotterdam 1703. Titelgravure, bevat 26 gravures van Adamus van Hallen. -
€ 70 - € 120
kavel: 407
Iconographie Photographique des Maladies de la Peau
-G.H. Fox, Paris, Librairie J.B. Baillière et fils, 1882. (4), 100,(40) pp. met 48 platen. Band matig met tape herstelde rug, boekblok los van eerste en laatste pagina en daarmee de band. -

verkocht € 170.00
kavel: 408
Eerste editie van eerste Europese Koptische grammatica
-Athanasii Kircheri Fuldensis Buchonii E. Soc. Jesu. Prodromus Coptus sive Aegyptiacus. Ad Cardinalem Franciscum Barberinum in quo cum linguae Coptae, sive A Egyptiacae, quondam Pharaonicae (...) & insolita methodo exhibentur. Romae, Typis S. Cong. de Propag. Fide, 1636. Klein 4to, nieuwe half-leren band met gemarmerde platten, titel op rug in goudopdruk, nwe schutbladen, titel met vignet (wapen van Kardinaal Barberini), (24),338,(2) pp., houtsneden in de tekst met afbeeldingen van hiëroglyfen en een diagram van het oude Egyptische zonnesysteem (p.270), div. aant. in potlood, een paar onderstrepingen in inkt.-

verkocht € 2500.00
kavel: 409
[2 delen in een band] Magini - Ptolemaeus
-Joannis Antonii Magini Patavini, Matheseos in Almo Bononiensi Gymnasio Professoris Geographiae, tum veteris, tum novae, volumina duo. In quorum priore Cl. Ptol [Claudius Ptolemaeus] Pelusiensis Geographicae Enarrationis libri octo (...). In posteriore, Eiusdem Ptol: antiqui Orbis tabulae 27 quibus accedunt 37 recentiores, universum Orbem, et singularum ejus Regionum Facië repraese(n)ta(n)tes. (...) Arnhem, Johannes Janssonius, 1617. [Samengebonden met:] Geographiae Cl. Ptolemaei pars secunda (...) A Hieronymo Porro Pat. Incisas (...) Authorae Io. Antonio Magino Patavino, Almi Bonon. Gymnasii Publico Mathematico. Idem.-

verkocht € 4000.00
kavel: 410
[LEO BELGICUS] Famiani Stradae Romani
-e Societate Jesu De Bello Gallico Decas Prima (et) Secunda. Ab exessu Caroli V. Imp. [en] Ab initio Praefecturae Alexandri Farnesii Parmae Placentiaeque Ducis III. An. MDLXXVIII, Usque ad An MDXC. [2 delen, beide met de "LEO BELGICUS" als frontispice]. Amsterdam, Joachim van Metelen [en] Antwerpen, Weduwe Cnobbaert, 1648.-
€ 600 - € 900