300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 431
[Gedichten] Diverse werken
-Fingal, in zes zangen naar Ossiaan gevolgd door Mr. Willem Bilderdijk. [2 delen]. Amsterdam, Johannes Allart, 1805. 8vo, half-leer, titel op rug in rood, groen en goudopdruk, 2x titel met geïll. vignet door R. Vinkeles, 179 en 200 pp. + Mengelingen. Mr. Willem Bilderdijk. [2 delen in een band]. Den Haag, J. Immerzeel Jr., 1828. 8vo, gebrocheerd, geïll. frontispice, 116,-236,(1) pp.-
€ 60 - € 100
kavel: 432
[Mimiek. Dramatische kunst] De kunst van nabootzing door Gebaarden
-J.J. Engel. [Vert. J. Konijnenburg]. [2 delen in een band]. Haarlem, J. van Walré, 1790. Eerste editie. 8vo, half-leer, 2x franse titel, 2x titel met geïll. vignet door Reinier Vinkeles, II,(2),333,(1) en (10),II,251,(1) pp., compleet met 34 platen naar Johan Wilhelm Meil. De illustraties werden speciaal voor de Nederlandse uitgave van dit werk gemaakt.-
€ 80 - € 160
kavel: 433
Fastes de la Marine Hollandaise
-depuis l'Epoque la Plus Reculee Jusqu'a nos Jours. G. Engelberts Gerrits. (Traduit) F. Douchez. [2 delen]. Amsterdam, G. Portielje, 1840.-

verkocht € 80.00
kavel: 434
[Convoluut hovenierskunst] 6 titels en "kruidentuin" in manuscript, in een band
-4to, perkament, schutbladen, geïll. frontispice, titel met vignet, (28),40, titel met vignet,-69,(2); titel met groot vignet,(8),76,(4); titel met groot vignet, (1),38, titel met groot vignet, -53,(3); titel met groot vignet, (3),-88 en in handschrift: Krautgarten oder Küchen Gemüszgarten, 39 pp. (1) Den Nederlandtsen Hovenier, zijnde het I. deel van het vermakelijck landt-leven. Beschrijvende alderhande Princelijcke en Heerlijcke lust-hoven en hof-steden (...) J. vander Groen. Amsterdam, Marcus Doornick, 1675 + (2) Tweehondert modellen voor de lief-hebbers van hoven en thuynen. Idem + (3) De nieuwe verstandigen Hovenier, over de twaelf maenden van 't jaer. Zijnde het II. deel van het vermakelijck landt-leven. P. Nyland. Idem, 1672 + (4) Den ervaren huys-houder of medicyn-winckel. Zijnde het III. deel van het vermakelyck landt-leven. Idem + (5) Den naerstigen Byen-Houder. Idem + (6) De verstandige kock, of sorghvuldige Huys-houdster (...) Idem + het manuscript: Kraütgarten oder Küchen Gemüszgarten met een jaarkalender met tuinwerkzaamheden. Aant. op laatste schutblad in hs.-
€ 700 - € 1000
kavel: 435
[Biblia Neerlandica 1728] Biblia, dat is De gantsche H. Schrifture,
-vervattende alle de Canonijcke boeken des Ouden en des Nieuwen Testaments (...). Amsterdam/ Leiden, R. en J. Wetsteen en W. Smith/ S. Luchtmans, 1728, (23),302; (2),134; (13),164; (2),66 p., met gegraveerde titel, 5 uitslaande, dubbel-p. gegraveerde kaarten (incl. de wereldkaart, 4x door A. Schut) en 1 uitslaande, dubbel-p. gegraveerde plattegrond van Jeruzalem, contemporain blindgestempeld leer over houten platten, folio.-

verkocht € 300.00
kavel: 436
[Toneel] Convoluut met blij- en treurspelen
-Rodogune, Prinsesse der Parthen, Corneille. Aart Dirksz. Oossaan, 1687, Amsterdam. 77 pp. 4vo, met titelvignet (gravure) van het kunstgenootschap ‘in magnis voluisse sat est’.-

verkocht € 150.00
kavel: 437
Architectura Civilis
-of nauwkeurige ontwerpen en verzamelingen van verscheide zeer fraaije groote Kapwerken van huizen, schuuren, pakhuizen, enz. (...) alle geteekend door den beroemden Kenner der Bouw-Kunde Jacob Poley, Stads-Architect en Directeur der Zaagmolens te Zierikzee. W. Holtrop, Amsterdam, 1770. Compleet met XX platen. 33 x 21 cm. In halflinnen.-

verkocht € 260.00
kavel: 438
[Seksuologie] Venus Minsieke Gasthuis
-waar in beschreven worden de bedryven der liefde in den staat des houwelijks, met de natuurlijke eygenschappen der mannen en vrouwen, hare siekten, oirsaken en genesingen. 7e druk. Door J.V.E. [= Nicolas Venette]. Amsterdam, Philip Verbeek, 1715. (23),652,(28) pp., perkament, titel in hs. op rug, geïllustreerd frontispice, 8vo.-

verkocht € 110.00
kavel: 439
Toonneel der Werreltsche Veranderingen
-door Defitge, ware en Vermakelijke Geschiedenissen afgebeelt (...) uit verscheide schrijvers, door I.H. Glazemaker vertaalt. Amsterdam, Jan van Hilten, 1648. 16,5 x 10 cm. In perkament. 554 pp. Titelprent los, hier en daar een vlekje, goed exemplaar. -

verkocht € 140.00
kavel: 441
[Bier] Brouwkunde
-of verhandeling van het voornaamste dat tot een brouwery en moutery en het brouwen en mouten behoort; Alsmede een korte Beschryving van het bier, deszelfs hoofdstooffen, enz, te samen gestelt door W. van Lis, Med. Doctor en Brouwer te Rotterdam. Rotterdam, Philippus en Jakobus Losel, 1745. (14), 11, (6) pp. + Instructions sur l'art de faire la Biere. M. le Pileur d'Appligny, nouvelle ed. Paris, Serviere, An XI (=1802). x, 322 pp. Twee werken in een band. 8vo, in leer gebonden. -

verkocht € 520.00