300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 310
[Bijzonder convoluut] "Nieuwjaarszangen der Leidsche weezen". Convoluut met 67 stuks,
-door C. van Hoogenveen Jr., W. Bilderdijk, L.W. van Winter, G.J. Loncq, M.G. de Cambon, J. Verveer, J. van Lennep, J. Jordens, J. 'T Hooft, H.T. Roskes, e.a., uitgegeven te Leiden door C. van Hoogenveen Jr., A. en J. Honkoop, Herdingh en Du Mortier, D. du Mortier en Zoon e.a. (deels zonder genoemde uitgever), 1776-1844, 67 delen in één band, enkele met gegraveerd titelvignet, enkele met goedkeuring in pen, 19de-eeuws verguld halfleer met marokijnen titelschildje met de genoemde titel.-

verkocht € 240.00
kavel: 311
Schoolprijsband Den Haag,
-beide platten met verguld embleem met personificatie "Hagae Comitis", rijk vergulde rug, met als inhoud: P. Vergilii Maronis Opera (...). Den Haag, Vaillant & N. Prevost, 1723, XXIII,(1) 637,(1); 223 (index) p., met gegraveerd frontispiece, uitslaande kaart van het Middellandse Zeegebied en platen (kleine defectjes, zonder de prijs).-

verkocht € 150.00
kavel: 312
[Biblia Paedts 1611, in bijzondere band] Biblia: Dat is, De gantsche heylighe Schrift,
-grondelick ende trouvvelick verduytschet (...). Leiden, Jan Paedts Jacobszoon/ ende Jan Brouwenszoon, 1611, (32),531,(48) bladen, (1),34,(7) p., contemporain gebonden tussen houten, met paars fluweel overtrokken platten, met in zilverdraad opgelegde, geborduurde decoratie in de vorm van bladranken en tulpen, voorplat met centraal leren medaillon met eigenaarsinitialen "AVB" en geborduurde bloem, achterplat met soortgelijk centraal medaillon met geborduurde bloem, alle sneden verguld en fraai geciseleerd.-

verkocht € 2600.00
kavel: 313
[Pierre du Jarric. India Orientalis] R.P. Petri Iarirci (...). Nova Historia
-rerum memorabilium., quae tam in India Orientalis quam aliis Regionibus quas Lusitani detexêre (...). Tomi tres. Iam nuper Latinitate donati studio & opera Matthiae Martinez. Tomi tres. Keulen, P. Henningius, 1615, 794,(51) p., contemporain rijk blindgestempeld varkensleer over houten platten, met koperen aanhechtingspunten voor twee klampen bewaard, aan bovenzijde op elk van deze aanhechtingspunten de letter "S".-

verkocht € 260.00
kavel: 314
[Fraai contemporain gebonden] Philippi Ecclesiae Eystettensis XXXIX Episcopi.
-De Eiusdem Ecclesiae divis tutelaribus S. Richardo, S. Willibaldo, S. Wunibaldo, S. Walpurga commemtarius nunc primum evulgatus: (...) Editore & auctore Iacobo Gretsero (= Jacob Gretscher), Ingolstadii, Ex Typo. Ederiana, apud Elisabetham Angermariam, viduam, 1617, (26),(6),593,(57) p., met gegraveerd wapenschild en 6 platen, fraai gebonden in contemporain rijk blindgestempeld varkensleer over houten platten, 2 koperen klampen, 4to.-

verkocht € 360.00
kavel: 315
[Boekbanden] Twee leren bijbels met zilveren sloten
-(1) Band van zwart leer over houten platten met 2 grote sloten van Drents zilver gedreven florale motieven gemerkt "H 5" van Jan Hemmes, werkzaam 1871-1883 in Smilde/ Assen (bijbel uit 1865, achterplat met meerdere katernen vrijwel los).-

verkocht € 110.00
kavel: 316
-(1) Band van zwart blindgestempeld leer met voorstellingen van het laatste avondmaal en Christus aan het kruis, met enkel groot slot met keurmerk "13" en een niet-geïdentificeerd keurmerk (als inhoud een incompleet laat 19de-eeuws Duitstalig gebedenboek, ca. 1880, alle sneden verguld).-

verkocht € 120.00
kavel: 317
[Boekbanden] Bijbel met zilveren sloten
-Blindgestempelde kalfsleren band, met twee zilveren sloten gedecoreerd met bloemen, het ene gedateerd 1819 en het andere met initialen "M.C.B.N.", meerdere jaarletters G voor 1814 en ongeïdentificeerd herhaald keurmerk in de vorm van een takje (import?), geribde en vergulde rug (band om een 8vo statenbijbel 1796, familiegeschiedenis Poortvliet-Boegenaar etc., 1821-1864 in pen op de schutbladen).-
€ 70 - € 140
kavel: 318
[Boekbanden] Twee leren omslagbijbels met gouden slotjes
-Beide om Het Nieuwe Testament (1881, klein 8vo, alle sneden verguld, de bijbeltjes zelf in matige staat). (totaal 2)-

verkocht € 70.00
kavel: 319
[Boekbanden] Leren omslagbijbel met gouden slot
-Om Het Nieuwe Testament (1880, dik 16mo, alle sneden verguld). Één deel van het slot losgaand, evenals een deel van de inhoud, leer sterk verkleurd).-

verkocht € 70.00