300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 494
Zes titels in 7 delen: (1) Bibliothèque des dames,
-contenant des regles génerales pour leur conduitem dans toutes les circonstances de la vie. Ecrite pas une Dame, & publiée par Mr. le Chev. R. Steele. Traduite de l'Anglois par Mr. Janiçon. Tome premier/ troisieme. Seconde edition [deel 1]. Amsterdam, Du Villard er Changuion/ François Changuion, 1719-1724, 2 (van 3) delen, (12),546,(18); (12),418,(26) p., deel 1 met gegraveerd frontispiece, beide delen met gegraveerd titelvignet, contemporain uniform perkament.-

verkocht € 120.00
kavel: 495
Drie Belgische edities: (1) Venerable histoire dus tres-saint sacrement de miracle,
-notablement ameliorée & augmentée en cette nouvelle edition (...). Composée en Flamand par Pierre Cafmeyer (...) & traduits en François par G.D.B. [= George de Backer]. Premiere edition. Brussel, G. de Backer, 1720, met gegraveerd frontispiece en 26 (uitslaande) platen door o.a. Harrewijn en Krafft, contemporain schaapsleer, geribde, vergulde rug met marokijnen titelschildje (leer met schaafplekken).-

verkocht € 90.00
kavel: 496
[Kunstenaarshandboeken] De ets-kunde gemaklyk gemaakt
-of Verzameling van plaatjens, door de ets-naald in 't koper gebracht, met bygevoegde leerzame lessen, de teken- en etskunde betreffende, door een bekwaam en in dat vak beroemde leermeester [= Pieter Kikkert]; voorgesteld in aangenaame en bevattelyke lessen, byzonder geschikt voor eerstbeginnende, om in dit vak spoedige vorderingen te maaken. Vermeerderd met gedichtjes op elk der plaatjes, door liefhebberen der Nederduitsche dichtkunde. Amsterdam, C. Timmer, (1798), 88 p., met 3 series van elk 6 geëtste platen door Pieter Kikkert, grotendeels naar eigen ontwerp maar ook naar J.H. Prins, Chalon, B.H. Thier, J.C. Janson en Jan Zwanenburg, contemporain omslag verstevigd met later omslag.-

verkocht € 70.00
kavel: 501
Opera Historica Omnia; Burgundica, Austriaca, Belgica
-Ponti Heuteri, Delfii, Praepositi Arnhemensis. De rebus a principibus Burgundis atque Austriacis, qui Belgis imperarunt, pace belloq, praeclare gestis. Insertus est eiusdem De Vetustate et Nobilitate Familiae Habspurgicae et Austriacae liber singularis. Accessereque De Veterum ac sui saeculi Belgio libri duo; aliaque. Leuven, Justus Coppens, 1643.-
€ 200 - € 400
kavel: 502
Secessionum civilum Ultrajectinarum
-Et bellorum ab anno XXIV. supra M.CCCCC. Utque ad Translationem Episcopatus ad Burgundos, Libri Septem Marginalibus notis illustrati. Lamberti Hortensii Montfortii. Utrecht, Johannes van Doorn, 1642.-

verkocht € 150.00
kavel: 503
Commentariolus de Statu Confoederatum Provinciarum Belgii
-Editio sexta auctior & emendatior accessit de eadem materia Pauli Merulae Diatriba. Nec non decretum ordd. Holl. & West-Frisia. [Marcus Zuerius van Boxhorn]. Den Haag, Adriaan Vlacq, sumptibus Johannes Vlacq, 1668.-
€ 100 - € 200
kavel: 504
Vita S. Joannis Nepomuceni
-Sigilli Sacramentalis Protomartyris conscripta primum a P. Bohuslao Balbino. S.J. nunc aucta ex actis processuum, ipsaque solemnitate Canonizationis ejusdem S. Martyris: Illustra iconismis XXXIII. Augsburg, Pfeffel, 1730. Samengebonden met: Descriptio Sacri Triumphi quem Sancto Liborio Confessori episcopo cenomanensi in Gallia patrono tutelati Paderbornensi in Westphalia ad paderae fontes (...) Clemens Augustus. (...) Paderborn, Joannis Theodori Todt, 1737.-
€ 600 - € 900
kavel: 505
[Erasmus] Jani Erasmii L.A.M. Ultrajectini Opuscula Posthuma
-Tome I. Johannes en Abraham van Someren, Amsterdam, 1691. Schoolboek in Lat. en Ned. 480 pp., 8vo, met titelgravure.-
€ 70 - € 120
kavel: 506
Het Hollands klein Goudvinkje. Deel I en II
-Erven de Wed. Jacobus van Egmont, Amsterdam, 1762. Miniatuurboekje, 9,3 x 5,5 cm. (8vo), voorzien van 11 etsen (in deel I). -

verkocht € 150.00
kavel: 507
Kort Kronykje, Behelsende Alle de voornaamste Geschiedenissen
-(...) van Anno 1550 tot 1670 in de Nederlanden. P. de Lange. Marcus Doornick, Amsterdam, 1670. Drukkersvignet in houtblokdruk op titelpag. Zonder gravures.-
€ 60 - € 110