300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 330
[Botanie. Tuinen] Twee Engelstalige titels: (1) The English flower garden.
-Style, position and arrangement; followed by a Description, alphabetically arranged, of all the plants best suited for its embellishment; their culture, and position suited for each. By W. Robinson (...) with the co-operation of the many best flower gardeners of the day. Londen, J. Murray/ New York, Scribner & Welford, 1883, XII,CXXIV,303,(1) p., met talloze illustraties op 284 platen en vele illustraties in de tekst, oorspronkelijk verguld linnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 331
[Botanie. Tuinen] Twee titels: (1) Handboek voor den bloementuin.
-Met opmerkingen voor de behandeling der planten in de koude en warme kas, door E. Witte, hortulanus aan 's Rijks Akademie-tuin te Leiden (...). Groningen, J.B. Wolters, 1866, VIII,338,(2) p., modern halfleer in oude stijl, met het oorspronkelijk kleurenlithografisch buigzaam kartonnen omslag meegebonden.-

verkocht € 130.00
kavel: 332
Lot van 8: Het Heilige Avondmaal van onsen Heere Jesus Christus
-Amsterdam, Wed. Gysbert de Groot, 1706. 350 pp. In leer geb. met vergulde bandversiering. 8vo. Eerste twee schutbladen beschreven (18e eeuw) + Merg der Akademische en andere verhandelingen (...) tweede deel. Amsterdam, Hendrik Vieroot, 1736. Kl. 4to, in perkament. 753,(12) pp. + Famiani Stradae Romani e Societate Jesu De bello Belgico (...), [Rome, Franciscus Corbiletti, 1648]. 642 pp. + index. 8vo, in perkament, zonder de Leo Belgicus kaart en titelpagina - en 5 (van 7) delen Historie der Pausen. Archibald Bower, vert. Jan Brak. Amsterdam, Kornelis van Tongerlo, dl. 1, 2, 3, 5 en 6. 1752-1761. 4to, in leer geb. Van deel 1 is de rug wat los.-

verkocht € 90.00
kavel: 333
[Fauna] Naturgeschichte des Tierreichs
-für Schule und Haus. Gotthilf Heinrich von Schubert. 8e editie. Esslingen, J.F. Schreiber, [1886]. 3 delen in een band, VIII,22;22;76 pp. Halflinnen, groot 4to. Compleet met kleurenlithografisch frontispice en elk deel met XXX kleurenlithografische platen over de dubbele pagina (in totaal 91 platen) en talrijke houtsneden in de tekst.-

verkocht € 100.00
kavel: 334
Lot van 6: P.C. Hoofts Neerlandsche Histoorien,
-sedert de ooverdraght der Heerschappye van Kaizar Karel den Vyfden op Kooning Philips zijnen zoon. Amsterdam, Louys Elzevier, 1642. (39),899 pp., perkament, gegraveerde titel, groot 4to. Perkament wat vlekkig, vernieuwde schutbladen, verder goed exemplaar. Met: Belgii Confoederati Respublica (...). Leiden, ex officina Elzeviriana, 1630, (16),352 pp. + index, 12mo (perkament smoezelig, verder goed). En met: Abraham de Aartsvader in XII boeken, door Arnold Hoogvliet. 8e druk. Rotterdam, Jan Daniel Beman en Zoon, 1766, 8vo (gebruind, in later halfleer met nieuwe schutbladen). En met 3 andere 17e- en 18e-eeuwse werken in redelijke staat, w.o. Il Nuovo Zodiaco door Antonio Lupis (Venetië, Gioseppe Maria Ruinetti, 1697).-

verkocht € 180.00
kavel: 335
[Klassieke oudheid. Herculaneum] Observations sur les antiquités d'Herculaneum;
-Avec quelques réflexions sur la peinture et la sculpture des anciens; & une courte description de plusieurs antiquités des environs de Naples. Par. MM. Cochin & Bellicard. Second édition. Parijs, Ch. Ant. Jombert/ J. Gravier, 1757, XXXXI,(1),84 p., met 40 illustraties op 38 (uitslaande) gegraveerde platen en twee uitslaande platen buiten de nummering, contemporain verguld kalfsleer, alle sneden verguld, klein 8vo. -
€ 400 - € 800
kavel: 336
Les masques arrachés, histoire secrète des révolutions et contre-révolutions du Brabant
-et de Liège. Contenant les vies privées de Vandernoot, Van Eupen, le cardinal de Malines, la Pineau, l'Evêque d'Anvers, Madame Cogneau, & autres personnages fameux. Par Jacques le Sueur (...) [ps. van A.L.B. Robineau]. Nouvelle édition. Antwerpen, zonder uitgever, 1791, 2 delen, 216; 235 p., met 3 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain half schaapsleer met vergulde en geribde rug, 12mo.-
€ 200 - € 400
kavel: 337
[Grandville] Un autre monde.
-Transformations, visions, incarnations (...) métapsycoses, apothéoses et autres choses. Par Grandville. Parijs, H. Fournier, 1844, (4),495,(1) p., met de volgende houtgravures: frontispiece en 36 handgekleurde platen, vele illustraties (deels over de volledige pagina), oorspronkelijk, blindgestempeld linnen met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 280.00
kavel: 338
Vier geïllustreerde, Franstalige titels: (1) Le désert et le monde sauvage
-par Arthur Mangin. Illustrations par MM. Yan'Dargent, Foulquier et W. Freeman. Tours, A. Mame et Fils, 1866, (4),512 p., met vele houtgegraveerde illustraties (deels over de volledige pagina), contemporain halfmarokijn met geribde en vergulde rug, alle sneden verguld, 4to. -
€ 70 - € 140
kavel: 339
Clavis Astronomiae sive Astronomiae pars physica
-Petro Horrebowio (Peder Nielsen Horrebow), Havniae [Kopenhagen], Joh. Nicolaum Lossium, 1730 - samengebonden met Copernicus triumphans, sive de parallaxi orbis annue. Tractatus Epistolaris, ad Celsisimum & Serenisimum. Havniae, Sumptibus authoris. (12), 112, (12=index); (2), 58,(2) pp. Met 2 uitslaande platen. 4to, in perkament. Mooi exemplaar.-

verkocht € 1600.00