300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 370
Ceremonies et Coutumes Religieuses des Peuples Idolatres,
-Répresentées par des figures dessinées de la main de Bernard Picart. Deel I. Eerste en tweede stuk [= deel VI van de herdruk van de eerste druk uit 1723 met verbeteringen]. Amsterdam, J.F. Bernard, 1735. Folio, leer, titel op rug, Franse titel: Ceremonies et Coutumes Religieuses de tous les Peuples du Monde. Titel in rood en zwart met vignet door B. Picart. 1722. 139,(1),(2),196,(2) pp.-
€ 350 - € 700
kavel: 371
Gerard van Loons Aloude Hollandsche Histori
-Der Keyzeren, Koningen, Hertogen en Graaven, welken sedert de komst der Batavieren in het thans genaamde Holland (...). 2 delen. Den Haag, Pieter de Hondt, 1734. Folio, leer, uniform gebonden. Allegorisch frontispice door F. Morellon la Cave, 2x titel in rood en zwart met vignet door F. van Bleyswyck, (38),348,(22),(1) en 360,(27),(1) pp. Compleet met 13 kaarten en 3 afbeeldingen over de dubbele pagina, 7 vol-pagina afbeeldingen, 22 geslachtstabellen, waarvan 20 over de dubbele pagina en talloze gravures in de tekst.-

verkocht € 200.00
kavel: 372
Anglo-Norman Antiquities
-Considered in a tour through part of Normandy. Dr. Ducarel. Londen, T. Spilsbury (for the author), 1767. Tweede herziene editie. Groot folio, nieuw half-leer met originele platten, nwe schutbladen, X,104,(1),61,(2) pp., compleet met 20 deels uitslaande gravures en 7 gravures in de tekst.-

verkocht € 170.00
kavel: 373
Theatrum Machinarum Universale; of nieuwe algemeene Bouw-Kunde;
-Waar in op een naauwkeurige, klaare en wiskunstige wyze, wordt voorgestelt en geleert, het maaken van velerley soorten van Trappen, met derselver Gronden en Opstallen (...) geopent en geteekent door den beroemden kenner der bouwkunde Tieleman van der Horst. Amsterdam, Petrus Schenk, 1739. [2 delen, 30 platen, folio en tekst, klein 4to].-

verkocht € 450.00
kavel: 374
[Typografie van exotische alfabetten] Caracteres et Alphabets de langues mortes
-et vivantes, Contenant vingt-cinq Planches. Extract uit de folio editie: Diderot, Denis, & Jean Le Rond d'Alambert. Encyclopedie, ou Dictionnaire Raisonné des Sciences, des Arts et des Metiers. Recueil de Planches, sur les Sciences, les Arts Libéraux, et les Arts Mechaniques, avec leur Explication. [Parijs, 1762-72]. Folio, nieuwe half-linnen band met gemarmerde gekartonneerde platten, 17 pp., 25 platen in kopergravure door Niodot naar Goussier of Des Hauterayes.-

verkocht € 150.00
kavel: 375
[Misdaad] The Tryal of Mary Blandy, Spinster;
-For the murder of her father, Francis Blandy, Gent. At the assizes held at Oxford for the County of Oxford, on saturday the 29th of February, 1752, (...). London, John and James Rivington, 1752. Klein folio, geïll. lichtblauw papieren omslag, titel, 46 pp., titel gerestaureerd. Vroege en uitvoerige misdaadbeschrijving. Schaars.-

verkocht € 110.00
kavel: 376
[Militaria] Der Griken en Romeynen Krygs-Handel:
-Ofte beschrijvinge van de Griekse en Roomse Land-Militie. Johan, Vry-heer van Paffenrode. Gorkum, Paulus Vink, 1675. Klein folio, nieuwere band en schutbladen, half kunstleer en gemarmerde platten, geïll. frontispice met titel, titel in rood en zwart met vignet, portret van de auteur, (25)392 pp. + kleine fondslijst. De talrijke gravures binnen en buiten de tekst; titel met restauratie en bibl. stempel, sterk watervlekkig; verder een goed exemplaar van deze eerste druk. Schaars.-
€ 200 - € 400
kavel: 377
Eeuwige Kalender, chronologische tabellen, algemene- en kerkgeschiedenis
-L'Art de verifier les dates des faits historiques, des chartes, des chroniques, et autres anciens monumens. 2 delen. Par Des Religieux Benedictins de la Congrégation de St. Maur [Francois Dantine, Charles Clémencet & Ursin Durand]. Paris, Guillaume Desprez & Pierre-Guillaume Cavelier, 1750. 4to, 2 delen uniform gebonden, leer, titel op rug in groen en goudopdruk, platten met bordures en centraal florale motieven in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, titel in rood en zwart met vignet, LXVIII, 340-726, (1) pp., rood op snee, doorlopend gepagineerd. Eerste editie.-
€ 300 - € 600
kavel: 378
The Spectator in eight volumes
-The Spectator. Edinburgh, A. Donaldson, 1766. 8 delen, klein 8vo, leer, uniform gebonden, alle delen met verschillend frontispice; 635 genummerde hoofdstukken. Banden met gebruikssporen. Complete set.-
€ 80 - € 160
kavel: 379
Hollandsche Spectator, 2e druk. 6 delen.
-Mr. Justus van Effen. Vermeerderd met het leven van den schryver en een nieuw breedvoerig register over het geheele werk. Amsterdam, K. van Tongerlo en F. Houttuyn, 1756. 6 delen, klein 8vo, perkament, uniform gebonden, 6x titel met vignet, 1x groot en 5x klein, door J.C. Philips en compleet met het portret van de auteur door P. Tangé naar les Angeles met onderschrift Theodoor van Snakenburg. Div. aant. op schutbladen en stempel op eerste schutblad. Goede complete set.-

verkocht € 110.00