300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

kavel: 380
Histoire des Rois de France depuis Pharamond jusqu'a notre Auguste Monarque Louis Quinze
-Histoire des Rois de France- Nicolas de Fer. Parijs, Danet, 1722. 4to, in leer geb., in 66 kopergravures, portretten van de belangrijkste Franse koningen, en 62 platen gegraveerde tekst, alleen recto-zijde is bedrukt. Uit collectie JJWR van Dyck, met diens ex libris op eerste schutblad.-

verkocht € 70.00
kavel: 381
[Pharmacopee] Pharmacopoea Leidensis
-Amplissimorum Magistratuum Auctoritate Instaurata- Anoniem. Leiden, Samuel Luchtmans, 1718. 8vo, 172 pp. Roodleer met gemarmerd pap. platten. Pharmacopee (voorschriftenboek) voor Leidse apothekers, met drukkersmerk op titelpagina: ‘Tuta sub Aegide Pallas.’-

verkocht € 70.00
kavel: 382
Tractatus de Pignoribus et hypothecis
-D. Antonius Negusantius. Keulen, Johannes Gymnich, 1607. 8vo, 694 pp. in perkament geb. Houtsnede van het drukkersinsigne op de titelpagina. Net exemplaar.-

verkocht € 160.00
kavel: 383
Het Nederlandsche Zeewezen
-Jhr. Mr. J.C. de Jonge. Haarlem, A.C. Kruseman, 1858-62. [5 delen, tweede druk]. Groot 8vo, 5 delen, half-leer, uniform gebonden. 5x geïll. frontispice met titel en prent van Kaiser naar Slingenmeijer. Meer dan 4000 pp. en talrijke platen in lithografie. Achterin deel 5 een zaakregister en lijst van inteekenaren.-

verkocht € 60.00
kavel: 384
[Religie] Paradisus Animae Christianae
-Lectissimis omnigenae pietatis deliciis amoenus. Jacobi Merlo Horstii [Jacob Merlo van Horst]. Keulen, Janssonius van Waesberge, 1732. 8vo, rijk versierde leren band, titel op rug, platten met gestileerde typografische en florale ornamenten in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, geïll. frontispice door A. Schoonebeek, titel in rood en zwart met vignet, goud-op-snee, (32),680,(4),93,(1) pp. en 7 kopergravures over de volle pagina door Adriaan Schoonebeeck (leerling van Romeyn de Hooghe).-

verkocht € 90.00
kavel: 385
Het Leven der Doorluchtige Nederlandsche en eenige Hoogduitsche Schilders
-Karel van Mander. 2 delen, Amsterdam, Steven van Esveldt, 1764. (32),354,(3); (2),271,(59)pp. Titel in rood en zwart, frontispiece in deel I, portret van de auteur, 52 kopergravures. Klein 4to, in halfleer. Licht sleets aan randen, goede set.-

verkocht € 300.00
kavel: 386
Twee Statenbijbels
-(1) Biblia, dat is de gantsche H. Schrift vervattende alle canonyke Boeken des Ouden en Nieuwen Testaments. Amsterdam, H. Burgers, C. Oterlyk, Wed: G. Bouman, Ph. Losel, P. Verschueren, 1745. In rijk verguld en versierd groen marokijn, geribde rug, vergulde snede, gemarmerde schutbladen, klein 8vo. Platten licht vlekkig, klampen ontbreken, aantekening in pen gedateerd 1818 op blanco blad tegenover frontispice, verder goed. (2) Biblia, dat is de gantsche H: Schrifture. Haarlem, Joh: Enschede en Zoonen, 1791. In verguld en versierd leer, geribde rug, gemarmerde schutbladen. Band iets sleets langs randen, tekst licht gebruind, verder goed.-

verkocht € 140.00
kavel: 387
Heath's Gallery of British Engravings.
-Compleet in vier delen. Charles Heath. London, Longman, Rees, Orme, Brown, Green and Longman, 1836-38. 8vo, 4 delen, half-leer, uniform gebonden, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, goud-op-snee, 4x geïll. titel en 54 gegraveerde platen (per deel) over de volle pagina met vloeiblad en korte tekst op t.o. liggende pagina. Eerste editie.-

verkocht € 80.00
kavel: 388
[Kostuumplaten] Costume des anciens peuples
-Par M. Dandré Bardon. Paris, Charles-Antoine Jombert pere, Louis Cellot, Claude-Antoine Jombert fils ainé, 1772. Eerste deel (van drie). VIII,118 pp. + 144 platen. Karton, 4to. Met frontispice en 144 kostuumplaten van Costume des Grecs et des Romains t/m Usages militaires.-
€ 180 - € 250
kavel: 389
Jacob Cats
-Self-Stryd. Dat is crachtighe beweginghe van vleesch ende gheest. Poëtischer wijse verthoont in den persoon ende uytte ghelegentheyt van Joseph ten tyde hy van Potiphars huysvrouwe werd versocht tot overspel. Tweede druk. Middelburg, Hans vander Hellen, 1621; samengebonden met Sinnebeeld; De heymenisse ende eyghenschap des Christelijcken Self-stryts. Idem, 1624 + Tooneel van de Mannelicke Achtbaerheyt. Idem, 1622 [3 delen in een band].-

verkocht € 190.00