234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 440
[Emblemata] Dichtkundige Zinnebeelden
-Door Kornelis Zweerts in CL prentverbeeldingen vertoont, Amsterdam, Jacobus Loveringh, 1736.-
€ 300 - € 600
kavel: 441
Emblemata of Zinne-Werck
-voorghestelt in beelden ghedichten en breeder uijt-legginghen tot uijt-druckinghe en verbeteringhe van verscheijden feijlen onser eeuwe. Den tweeden druck met nieuwe plaeten en eenige zedespreucken vermeerdert. Johannis de Brune I.C., Amsterdam, Jan Jacobsz Schipper, 1661.-
€ 250 - € 500
kavel: 442
[Emblemata] Zinne-Beelden der Liefde
-Met puntdigten en aanteekeningen van Mr. Willem den Elger, Amsterdam, Jan Roman de Jonge, 1732.-

verkocht € 150.00
kavel: 443
[Slavernij] Treffend verhaal van het verbranden der brik de Zes Gezusters
-voorgevallen in het Jaar 1841. Pamflet, 53x45 cm., houtgegraveerde illustratie van een schip boven letterdruk tekst.-

verkocht € 850.00
kavel: 444
[Prentbijbel] Biblische Geschichten des Alten und Neuen Testaments,
-denen Jungen zu leichterer Erlehrnung, denen Alten zu frischer Behaltung, denen Predigeren zu geschwinderer Erinnerung, allen zum nusslichen und heiligen Augen-Lust, in hundert fruchtbaren Blätteren vorgestellet von Joseph, und Johanne Klaubern, Gebrüder (...). Augsburg, Joseph Sebastian Klauber en Johann Baptist Klauber, z.d. (ca. 1750), letterdruk titelpagina met tekst in Latijn en Duits naast elkaar en 100 gegraveerde platen, band door Laurent Claessens (1828-1909): halfleer met gebruikmaking van oudere vergulde rustrip met datum 1770, oblong folio.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 445
[Boekband] Rijk verguld rood marokijnen boekband met het wapen van Keizer Napoleon III,
-beide platten (26,5 x 21 cm.) met centraal het grote keizerswapen en in elke hoek de keizerlijke adelaar, geribde rug met 2 titelcompartimenten tussen 3 compartimenten met gekroonde N in lauwerkrans, randen van platten rondom verguld aan binnen- en buitenzijde, sneden verguld, op de titelpagina het stempel "Bibliothèque du Ministère de la Maison de l'Empereur, No. [in pen:] 302", 4to.-

verkocht € 250.00
kavel: 446
Johannis Cluveri Historiarum Totius Mundi Epitome,
-a prima rerum Origine usque ad annum Christi MDCXXX (...). Edition sexta correctior cum uberrimo indice. Leiden, F. Moyard, 1657, (8),900,(34) p., met gegraveerde titel door J. van Meurs, houtgesneden drukkersmerk op letterdruk titel, contemporain perkament met overkragende platten, 4to.-
€ 250 - € 500
kavel: 447
[Leo Belgicus] Faminiani Stradae Romani è Societate Jesu De Bello Belgico Decades Duae
-(...). Frankfurt am Main, Sumptibus Johannis Beyeri, 1651, (8),778,(104) p., met gegraveerde frontispiece kaart van de Nederlanden in de vorm van een leeuw, gegraveerd portret van de auteur, 30 uitslaande gegraveerde platen, contemporain groengeverfd perkament.-

verkocht € 500.00
kavel: 448
[Emblemata-convoluut] Duodecim specula deum aliquando videre desideranti concinnata.
-Auctore P. Ioanne David Societatis Iesu Sacerdote. Antwerpen, Ex Officina Plantiniana, Apud Ioannem Moretum, 1610, (16),184,(15) p., met gegraveerde titel en 12 gegraveerde illustraties (volledige pagina) in de tekst, 18de eeuws verguld halfleer, klein 8vo.-

verkocht € 1300.00
kavel: 449
[Militaria] Mémoires de Monsieur Du Guay-Trouin,
-Lieutenant General des Arme'es Navales (...). Amsterdam, P. Mortier, 1756, XXXIX,(9),312 p., met gegraveerd portret van de auteur, één groot uitslaand gegraveerd profiel met schepen, 3 uitslaande gegraveerde platen met zeeslagen en 1 groot uitslaande gegraveerde kaart van Rio de Janeiro en omgeving, modern karton, 12mo (hier en daar water- en roestvlekjes).-
€ 300 - € 600