234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 450
P. Ovidii Nasonis Metamorphosis Iconismis LI expressa
-das ist Ovidii des weitberühmten Poeten furnembste Gedichten von Änderung der Gestallten 51. künstliche Kupferstück [door Sebastian Furck]. (Keulen, Gerhard Altzenbach, 1656 of Keulen, Bossart, 1681), geheel gegraveerd: titel en 48 (van 51) genummerde gravures, contemporain perkament met resten van bindlinten, oblong 8vo.-

verkocht € 160.00
kavel: 452
[Manuscript schermboek]
-d'après la méthode du Capitaine Saxon de Selmnitz. A Hartmannstadt. Traduit de l'allemand par le Cap.ne Langermann." Manuscript, ca. 1840, bestaande uit een titelpagina in pen en 21 eenzijdig met pen en inkt beschreven bladen, met tussengevoegde, tegenover de beschrijvingen liggende tekeningen in zwart krijt op dunner papier, contemporain blauw papieren omslag, oblong 4to (28 x 20 cm.).-

verkocht € 650.00
kavel: 453
Ioannes de Beka Canonicus Ultrajectinus, et Wilhelmus Heda Praepositus Arnhemensis,
-De Episcopus Ultraiectinis, recogniti et notis historicis illustrati ab Arn. Buchelio Batavo I.C. Accedunt Lamb. Hortensii Montfortii Secessionum Ultraiectinarum libri, et Siffridi Petri Frisii Appendix ad Historiam Ultrajectinam. Utrecht, ex officina Ioannis a Doorn, 1643, 3 delen in één band, (18),191(= 173),(14); (4),331,(1),12,(32); (8),180,(24) p., met gegraveerde titelpagina, uitslaande gegraveerde kaart van Nederland en enkele kleine houtsnedes en gravures in de tekst, eenvoudige contemporaine kartonnen band, folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 454
P. Ovidii Nasonis Poetae Sulmonensis
-Fastorum Libri VI, Tristium V, De Ponto III, In Ibin. Basel, I. Heruagium, 1550, (4),793,(10) p., houtgesneden initialen, contemporain blindgestempeld leer over houten platten, met resten van koperen klampen, folio.-
€ 400 - € 800
kavel: 455
[Prentbijbel] Historie des Ouden en Nieuwen Testaments
-verrykt met meer dan vierhonderd printverbeeldingen in koper gesneeden. Amsterdam, P. Mortier, 1700, 2 delen, (18),282,(8); (26),163,(11) p., beide delen met gegraveerd frontispiece (van de Franse editie) en titelvignet, 5 dubbelpagina gegraveerde kaarten (3x met dubbelpagina letterdruk legenda), 428 illustraties op 214 gegraveerde platen door J. Baptist, J. Mulder en C. Huyberts naar J. Goeree, O. Elliger & B. Picart, het N.T. ten overvloede nog met vele gegraveerde eindvignetten, oorspronkelijk uniform gemarmerd kalfsleer met op alle platten een groot verguld centraal ornament van een Cherubs achter de ark met dubbele vergulde border en gekroonde engelkopjes op de vier hoeken, geribde ruggen rijk verguld met diezelfde engelen in compartimenten, folio.-

verkocht € 500.00
kavel: 456
[Religie] Histoire générale des cérémonies, moeurs et coutumes religieuses
-de tous les peuples du monde (...) de Bernard Picard: avec des explications historiques, & curieuses; par M. l'Abbé Banier (...) & par M. l'Abbé le Mascrier. Deel 1 en 4 (van 7 delen). Parijs, Rollin Fils, 1741, (4),XXVIII,383,(3); (4),414 p., deel 1 met gegraveerd frontiepiece, beide delen met gegraveerd titelvignet en respectievelijk 29 en 14 (i.p.v. 13) gegraveerde platen, verder met gegraveerde vignetten, uniform gebonden in fraai contemporain gemarmerd kalfsleer met goudgeletterd "Mr. le Petit" op voorplat, rug verguld en met twee contrasterende marokijnen titelschildjes, folio.-

verkocht € 260.00
kavel: 457
Hedendaagsche historie; (..) behelzende Het Leeven van Mohammed
-- en het Begin van de Historie der Arabieren, onder de drie eerste Khalifs, Abu Bekr, Omar en Othman; zynde de onmiddelyke opvolgers van Mohammed. Hedendaagsche Historie; of het verolg van de Algemeene Historie; Beschreeven door een Gezelschap van Geleerde mannen in Engeland; Eerste deel 1e en 2e stuk. Met kaarten en Plaaten. Utrecht, Hermanus Besseling, 1760. 402, 438 (=403-840) p. Compleet met 3 platen (incl. titelplaat) en 3 uitslaande tabellen. In halfleer gebonden.-

verkocht € 200.00
kavel: 458
[Religie] Papekost, opgedist in Geuse Schotelen.
-Handelende van de Pausselyke opkomst, afgodery, en beeldendienst, mis, mitsgaders hun val en einde. Met figuuren., Blokziel,(Leyden, J. du Vivie), 1720, in-8°, 17,5 x 11,5 cm op kosten van den Uitgever, 1720. 8, 172 pp. 8vo, in leer gebonden. met 26 satirische tekstgravures.-

verkocht € 200.00
kavel: 459
[Religie] Statenbijbel uit 1771
-Biblia. Dat is de Gantsche H. Schrifture, vervattende alle de Canonycke Boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments, door last der Hoog. Mog. Heeren Staten Generaal, 1771-

verkocht € 50.00
kavel: 460
[Almanak] De Naauwkeurige Hollandsche Almanach voor 't jaar 1765.
-Met fraaije Printverbeeldingen vercierd, en verrykt met alles wat tot een volmaakte Almanach behoord; mitsgaders veele nutte byzonderheden, nooit voor dezen gedrukt. Amsterdam, Adam Meyer, z.j. (1764), 175,(1) p., met gegraveerd frontispiece, 12 gegraveerde platen in het almanak-gedeelte (p. 1-16, gedrukt in rood en zwart) en 1 uitslaande plaat met 12 portretjes, contemporain zwart imitatie haaienleer met 4 zilveren klampjes voor schrijfstift (ontbreekt), alle sneden verguld, 16mo.-

verkocht € 130.00