234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 472
[Unie van Utrecht]. Extract uit de resolutien
-van de edele mogende heeren raaden van staate der vereenigde Nederlanden. Donderdag den 28 Augusti 1777. Haarlem, Joh. Enschedé en Zn., 1778, (72)p., contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, folio.-
€ 50 - € 100
kavel: 473
[Studentica. Leidse jagers] Gedenkschrift van den veldtocht der heeren studenten
-van de Hoogeschool te Leiden, ten heiligen strijd voor vaderland en koning, in de jaren 1830 en 1831: door J. Roemer. Leiden, C.C. van der Hoek, 1831, (2),VIII,160 p., met handgekleurde litho voor de titelpagnina, 1 uitslaande litho van het interieur van de Pieterskerk en 1 andere litho, oorspronkelijk lithografisch omslag.-

verkocht € 380.00
kavel: 474
[Studentica]. Minerva. Tijdschrift voor studenten. 1835-1836.
-Akademische berigten en boekbeschouwing./ Mengelwerk. Amsterdam, R. Croese, (1836), 2 delen in één band, (2),VIII,XXVIII,328;(4),319 p., contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje (leer iets uitgedroogd).-

verkocht € 130.00
kavel: 475
[Studentica] Studenten-Almanak voor het jaar 1841/1842/1844/1845/1846.
-Leiden, L. Herdingh en Zoon/ J.H. Gebhard & Comp., (1841-1845), 5 delen, met frontispieces en (uitslaande) platen (godin Minerva), oorspronkelijk karton (1841)/ contemporain uniform linnen (met kleine defecten).-

verkocht € 120.00
kavel: 476
[Studentica] Verbaal (...) in de sake van David Whyte (...).
-Leiden, Pieter van der Aa, 1719, 47 p., 19de eeuws halflinnen, folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 477
[Studentica] De Academie te Leiden in de 16e, 17e en 18e eeuw,
-door Dr. G.D.J. Schotel. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1875, (8),410 p., kleurenlithografisch frontispece en 7 getint lithografische platen, contemporain halflinnen, 4to (hier en daar roestvlekkig).-

verkocht € 50.00
kavel: 478
[Studentica] Annales Academici 1837-1838.
-Den Haag, ex Typographia Regia, 1840, (4),264,(3) p., contemporain verguld halfleer, 4to.-
€ 50 - € 100
kavel: 479
[Studentica] Een tusschenspel van Klikspaan
-[= Johannes Kneppelhout]. De korte en vermakelijke geschiedenis van Zoo veel Lieflijkheên en De Kuischheid zelve. Leyden, H.W. Hazenberg & Comp., (1841), 36 p., met gelithografeerde plaat (verbazingwekkend goed bewaard gebleven exemplaar).-

verkocht € 120.00
kavel: 480
[Met oudtijds gekleurde kaarten] Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture,
-vervattende alle de Canonijcke Boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments. Dordrecht, H. en J. Keur/ Amsterdam, M. Doornick, 1690, 4 delen in één band, (24),332; (2),144; (14),169; (2),58 bladen, met gegraveerde titelpagina, 5 oudtijds handgekleurde gegraveerde kaarten (incl. wereldkaart) en 1 oudtijds handgekleurde gegraveerde plattegrond, 19de eeuws blindgestempeld leer over houten platten, met 2 koperen klampen en elk plat met 5 koperen knoppen, folio.-

verkocht € 1500.00
kavel: 481
Histoire naturelle, générale et particulière,
-avec la description du Cabinet du Roi. Par Mrs. de Buffon & Daubenton. Nouvelle édition. Amsterdam, J.H. Schneider, 1766-1779, 21 delen (incl. 6 supplementen), met gegraveerd portret en 727 (van 730) platen, contemporain uniform halfleer, 4to-

verkocht € 900.00