234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 492
[Studentica] Maskerade gehouden door de leden van het Leidsche Studenten-Corps
-den 15 den Juni 1875 ter viering van den 300sten verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende de Leidsche Hoogeschool, afgebeeld in de beroemdste en merkwaardigste mannen, die van hare stichting af hun naam aan den haren hebben verbonden. (...) geteekend en op steen gebracht door G.J. Bos. Leiden, J. Hazenberg, Corns. Zoon (1875), letterdruk uitleg op blauw papier ((8 p. incl. omslag), handgekleurde gelithografeerde leporello bestaande uit 42 secties van elk 26,5 x 35 cm. (totale lengte meer dan 14 meter), los als uitgegeven in oorspronkelijke blindgestempelde en vergulde portfolio met bindlinten, oblong folio.-

verkocht € 80.00
kavel: 493
-den 22sten Juni 1880, ter viering van den 305den verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende den Intocht van Philips den Schoone binnen Amsterdam, den 27sten Juni 1497. (...) geteekend en op steen gebracht door G.J. Bos. Leiden, S.C. van Doesburgh, (1880), letterdruk uitleg op blauw papier (8 p., incl. omslag), handgekleurd gelithografeerde leporello in 32 secties van elk 26 x 35 cm. (totale lengte meer dan 11 meter), los als uitgegeven in oorspronkelijke goudgeletterde portfolio, oblong folio.-

verkocht € 60.00
kavel: 494
-den 23sten Juni 1885, ter viering van den 310den verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende Geschiedenis van Leiden van de stichting af tot het jaar 1574. (...) geteekend en op steen gebracht door G.J. Bos. Leiden, P. Somerwil, 1885, letterdruk uitleg (8 p.), kleurenlithografisch leporello in 36 secties van 26,5 x 35,7 cm. (totale lengte bijna 13 meter), los als uitgegeven in oorspronkelijk gedecoreerd en goudgeletterd linnen portfolio met bindlinten door P. van den Heuvel, oblong folio.-

verkocht € 130.00
kavel: 495
[Studentica] (Maskerade 1825).
-Ets en gravure door Daniël Veelwaard naar L. Springer, 27 x 46 cm., zonder adres (1825), onder passepartout. -

verkocht € 50.00
kavel: 496
[Schermen] Escrime, contenant quatorze Planches.
-[Door Angelo]. Sectie uit de folio editie van de Encyclopédie van Diderot en d'Alembert, (Parijs, 1765), 15 letterdruk tekstpagina's en 15 gegraveerde platen door B.L. Prévost (8x) en A.J. Defehrt (7x), in contemporaine stijl gebonden in modern halfleer met vergulde rug, folio (goed exemplaar met minieme defectjes).-

verkocht € 460.00
kavel: 497
[Moederdag in 1822]
-Manuscript, ca. 60 bladen beschreven met een verfijnde, kalligrafische hand (gevolgd door ca. 30 blanco bladen), op de titel en tussen de tekstbladen in totaal 8 uiterst verfijnde tekeningen in zwart krijt, fraai contemporain gebonden in verguld groen halfleer met goudgeletterd "Dèdiè [sic] a ma mère" in opgelegde ruitvorm op voorplat, sneden verguld, in oorspronkelijk roze kartonnen schuifdoosje (enkele bladen losgaand, leren ruitvorm op achterzijde ontbreekt).-
€ 300 - € 600
kavel: 498
Etudes d'animaux par E.J. Verboeckhoven.
-Vingt six Planches lithographiées par Rommel. Brussel, Société des Beaux Arts, Gérants, Dewasme et Laurent, z.d. (ca. 1845), gelithografeerde titel en 23 (van 26) gelithografeerde platen, contemporain halfleer, oblong folio.-
€ 150 - € 300
kavel: 499
[Vroege ballonvaart] Description des expériences de la machine aéostatique
-de MM. de Montgolfier, et de celles auxquelles cette découverte a donné lieu (...). Par M. Faujas de Saint-Fond. Parijs, Cuchet, 1773, XL,299,(3 approbation),(4 supplément) p., met 9 gegraveerde platen, 1 uitslaande letterdruk tabel, modern leer met vergulde rug in antieke stijl.-

verkocht € 500.00