234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 284
[Fruit] 8 kopergravures uit: Duhamel du Monceau. Traité des arbres fruitiers.
-8 handgekleurde kopergravures van Europese fruitsoorten naar de originele tekeningen van Aubriet en uitgevoerd door Haussart, Martinet, Henriquez, Cor en Milsan. Paris, ca. 1770.-

verkocht € 140.00
kavel: 285
Wespen (tijdschrift, onregelmatig verschenen).
-Politiek satyrisch tijdschrift, uitgegeven in Amsterdam en gedrukt door N.W. van Nifterick. De eerste 13 afleveringen verschenen in 1844-1846 met stekelige commentaren op religie en politiek. Curieuse verzameling teksten [door J.W. van Dam van Isselt].-
€ 100 - € 200
kavel: 286
[Architectuur] Traité de la coupe des pierres,
-ou par une methode facile & abregée, l'on peut aisément se perfectionner en cette science. J.B. de la Ruë Architecte, Paris, l'Imprimerie Royale, 1728.-
€ 200 - € 400
kavel: 287
Les Francais peints par eux-mêmes. Encyclopédie Morale du dix-neuvième siècle.
-Les Francais peints par eux-mêmes. [5 delen]. Les Francais peints par eux-mêmes. Province [3 delen]. Le Prisme [1 deel]. Paris, L. Curmer, 1840-1842.-

verkocht € 300.00
kavel: 288
[Biologie] Natuurkundige beschryving van eenige byzondere Dieren, Visschen
-en gekorvene Diertjes voor de beminnaars der natuurlyke historie. Th. van Brussel, Amsterdam, J.B. Elwe, 1799.-

verkocht € 600.00
kavel: 289
[Religie] Historie van het Oud en Nieuw Testament
-met christelyke en stichtbaere bemerkingen getrokken uyt de Heylige Vaders (...) I. deel, Behelzende de historie van het oud Testament (en II. deel, p.485 e.v.) Historie van het nieuw Testament. Gend, J. Snoeck-Ducaju, [1787]. Toegevoegd: Christelyke onderwyzing of verklaaring en uitbreiding van den Cathechismus voor (...) Mechelen. C.F.M.R., 's Hertogenbosch, J. Coppens en Zoon, 1807 en: Grosser katholischer Katechismus, J. Deharbe S.J., Regensburg & New York, Friedrich Bustet, 1875.-

verkocht € 50.00
kavel: 290
[Geneeskunde] Manier om de ettergezwellen
-welke onder het bereik des Heelmeesters zyn, te openen en te behandelen; alsmede de hulpmiddelen hier toe dienstig. Rotterdam, Abraham Bothall en Dirk Vis, 1767. Samengevoegd met een zevental andere medische werken w.o. De Danswoede, Eene volksziekte der middeleeuwen, Dr. J.F.C. Hecker, Amsterdam, Sulpke, 1833 [zeldzaam] en Organon der specifischen Heilkunst, Dr. Gottlieb Ludwig Rau, Leipzig, Ludwig Schumann, 1838. [1e druk, zeldzaam].-

verkocht € 200.00
kavel: 291
[Geneeskunde] Leerboek der Heilkunde
-van Max. Jos. Chelius, naar de derde uitgave vertaald en vermeerderd door G.J. Pool (compleet in 4 delen in 2 banden), Amsterdam, C.G. Sulpke, 1830 en 1831-32. Toegevoegd 3 andere medische werken w.o. Leerboek van de geschiedenis der geneeskunde, Dr. H. Haeser (en vert. door) Dr. A.H. Israels, Utrecht en Amsterdam, C. van der Post Jr. en C.G. van der Post, 1859.-

verkocht € 100.00
kavel: 292
[Geneeskunde] Beschrijving der beenderen van het menschelijk ligchaam,
-naar aanleiding van Blumenbach. Uitgegeven door W. Vrolik, Amsterdam, J. Muller & Comp. 1834. Toegevoegd: Ontleed- en Heel-kundige verhandeling over den ontwrigten voet, uitgegeven door een gezelschap van Utrechtse Heelmeesters, Utrecht, Gisb. Tiemon en Abraham van Paddenburg, 1764 [zeldzaam] en 11 verdere medische werken, meest m.b.t. de voet. Verder toegevoegd een ingelijste ets met voetstudies.-

verkocht € 80.00
kavel: 293
Het regt gebruik der Natuur-beschouwingen, geschetst in(..) Sneeuw Figuuren
-Jan Engelman, met figuuren, Haerlem, Izaak van der Vinne, 1747. xxviii platen (=kopergravures met afbeeldingen van sneeuwfiguren), 178, (2) pp. 4to.-

verkocht € 100.00