360-542 Old Books 17th-19th Century

[360 - 369] [370 - 379] [380 - 389] [390 - 399] [400 - 409] [410 - 419] [420 - 429] [430 - 439] [440 - 449] [450 - 459] [460 - 469] [470 - 479] [480 - 489] [490 - 499] [500 - 509] [510 - 519] [520 - 529] [530 - 539] [540 - 542]
kavel: 520
Arnoldus Montanus. 't Leven en bedryf der Prinsen van Oranje
-Willem de eerste. Maurits. Frederik Hendrik. Wilhem de tweede. Wilhem de derde. Aangehecht met de daden der Nassouwsche stam, van het jaar ses honderd twee en tachentig tot dese tijd (...). Printed in Schoonhoven by S. Knudde for A. van den Heuvel and S. Imbrecht in Amsterdam, 1664, 6 parts in one volume, (28),72;108,(8);437,(13); 400;16; 12,(4) pp., engraved frontispiece, title with vignette, 4 portraits of the princes [portrait of William III missing?] and another 12 portraits, 12 folding plates with the part on Maurice and 12 folding plates with the part on Frederick Henry, contemporary vellum, title on spine in ms., stout small 8vo.-

verkocht € 300.00
kavel: 521
[Ethics] Abraham a Sancta Clara. Iets voor allen, zynde een verhandeling en verbeelding
-Van allerhande standen, studien, konsten, wetenschappen, handwerken enz. (...). [transl. J. le Long]. Amsterdam. Jan Roman. 1758-1759 (vol I. and II. dated, vol. III. and IV. n.d.). Complete in four volumes.-
€ 800 - € 1200
kavel: 522
[War history] (T. van Domselaer). Het Ontroerde Nederlandt,
-door de wapenen des Konings van Vrankryk, Dat is een waarachtigh verhaal van den Fransen, Engelsen, Keulsen en Munstersen Oorlogh, tegen de Vereenigde Nederlanden (..) [2 vols]. Amsterdam. Markus Willemsz Doornik, 1674-1676. First edition of this detailed and accurate account of the war between the Republic and France and other nations by Tobias van Domselaer (1611-1685).-

verkocht € 700.00
kavel: 523
[Michiel de Ruyter] G. Brandt. Het leven en bedryf van den Heere Michiel de Ruiter,
-Hertog, Ridder, &c. Lt. Admiraal Generaal van Hollandt en Westvrieslandt. Amsterdam, Erven Ratelband and H. Uytwerf. The Hague, C. Boucquet. Rotterdam, J.D. Beman. 1732, 2 vols. Sm. folio. Full leather bindings, titles on spine in gilt, allegorical frontispice with title, 2x title-page in red and black with vignettes, 3rd. ed.-

verkocht € 300.00
kavel: 524
[Local charters] W.J. Lams. Het Groot Previlegie en Hantvest Boeck
-Van Kennemerlandt en Kennemer-Gevolgh. Mitsgaders alle de Voorrechten, Octroye, Geapprobeerde Keuren en Rechten (...). Amsterdam. Gerrit van Goedesbergh. 1664. Sm. 4to., overlapping vellum, title on spine in ms., ills. frontispiece with title and coat-of-arms, title with sm. vignette. (2),880,10 pp.-

verkocht € 100.00
kavel: 525
Homeros. Heroika Homerou Ilias, Homeri Ilias,
-id est de rebus circa Ilii destructionum gestis: unà cum Coluthi Helenae raptu, Tryphiodori Ilii excidio. Geneva, M. Berjon, 1622, text in Greek, (8),486 pp., w. woodcut border around title, woodcut headpieces and initials, contemp. vellum, 16mo.-

verkocht € 110.00
kavel: 526
Historische en natuur-kundige lente-reis door Zuid- en Noord-Holland,
-en een gedeelte van het Sticht van Utrecht; Gedaan door een Viertal Vrienden, en nu, by wyze van Brieven, medegedeeld (...). Anon. Amsterdam. Jacobus Loveringh. 1748. H-leather, title on spine in gilt and black, title in red and black w. vignette, 2 parts in 1 vol., IV,264; (2),265-420 pp. -

verkocht € 80.00
kavel: 527
[Siege of Breda] Herman Hugo. Obsidio Bredana Armis Philippi IV
-Auspicies Isabellae Ductu. Ambr. Spinolae perfecta. Antwerpiae, Ex. Off. Plantiniana Balthasaris Moreti, 1626, allegorical frontispiece by C, Galleus after P.P. Rubens. (6),128,(2) pp., w. 6 full-page and 7 double-page copper engraved plates and one woodcut printer's mark on the last page, contemporary flexible vellum, sm. folio.-

verkocht € 200.00
kavel: 528
[Cookery book] Nieuwe vaderlandsche kookkunst
-Bevattende een volledig en grondig onderricht, om, naar den hedendaagsche smaak, toetebereiden allerleie Soorten van Spyzen, als over het maaken van velerhande Soupen, het bereiden van Rund-, Kalfs-, Schapen-, en varkens-vleech [sic], van alle soorten van Wild en Gevogelte (...), het gereedmaaken van allerlei Fruiten (...) met zeer veel geheel nieuwe uitvindingen en recepten verrykt naar den tegenwoordigen meest geprefereerden smaak, door twee in dit vak zeer ervarene Huishoudsters. Amsterdam, Johannes Allart, 1797. First edition. -
€ 200 - € 400
kavel: 529
[Signed dedication] J. Leusden. Scholae Syriacae libri tres
-Una cum dissertatione de litteris & lingua Samaritanorum. Authore Johanne Leusden. Utr., Meinard van Dreunen, 1658, (24),255,(1 blank) p. (pagination in Hebrew/ Arabic manner, backwards compared to "normal" books), w. woodcut printer's mark on title-p. and vignette at the end, contemp. overlapping vellum, sm. 8vo.-

verkocht € 850.00